www.svetmobilne.cz
>
>

Velká Británie uspíší přechod na elektromobily: zákaz "spalováků" od 2030

Velká Británie uspíší přechod na elektromobily: zákaz "spalováků" od 2030
, , aktualita
Velká Británie se chce stát po vzoru Norsku elektromobilovou velmocí. Už tak hodně smělé plány se dále posouvají směrem blíže k přítomnosti a zákaz prodeje čistě spalovacích aut by měl nastat už v roce 2030.
K oblíbeným
reklama
Mnohé státy se dnes doslova předbíhají v tom, který rychleji přejde k plné elektromobilitě. Norsko se o to snaží už přes 10 let, a přestože nyní prodává 60 % elektromobilů, ty mají ve vozovém parku jen zhruba 9 %. Už brzy by se k "zelené revoluci" chtěla připojit i Velká Británie. Ta chce totiž uspíšit zákaz prodeje vozů se spalovacím motorem (bez elektrifikace) a něco takového by mělo nastat už v roce 2030. Podle Borise Johnsona by to mělo přinést asi 250 tisíc pracovních míst v energetice a dalších oblastech (technologie, doprava,...).
 
Elektrické auto na nabíječce
autor: Walter Baxter [CC BY-SA 2.0], přes geograph.org.uk
 
To, že se zakáže prodej, nicméně neznamená, že se zakáže automaticky i provoz. Přechod k plné elektromobilitě by tak v Británii mohl trvat ještě mnoho let. Průměrná doba provozu auta v Británii je zhruba 14 let (přičemž u nás je to průměrný věk!), nicméně s přechodem na elektrický pohon se dá předpokládat, že se tato doba kvůli nevoli zákazníků přecházet na elektřinu prodlouží, takže poslední běžné spalovací vozy by mohly zmizet až tak kolem roku 2050.
 
Zákaz se nicméně nebude týkat hybridních vozidel, která by v showroomech měla vydržet až do roku 2035. Britská vláda chce investovat také do technologií vodíku a zachytávání a skladování uhlíkových emisí. Plány jsou na rozšíření větrné energie, nicméně vypadá to, že se počítá i s jadernou energií. Což si přiznejme, že je pro plnou elektromobilitu asi ta nejlépe použitelná energie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Patent Toyoty: autonomní vůz, který natankuje či nabije auto přímo na silnici Patent Toyoty: autonomní vůz, který natankuje či nabije auto přímo na silnici
S elektromobily vyvstává častější otázka, co se stane, když dojde energie. Totéž se ale může stát i vozům se spalovacím motorem. Toyota proto přemýšlí nad autonomním řešením, které poslouží oběma skupinám a zprovozní jakékoli auto.
30.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení
Na světě je mnoho fanoušků Harryho Pottera a nemálo z nich by chtělo, aby se věci z filmů a knih staly realitou. Pokud jde o létající košťata, Brazilci přišli s alternativou. Nabídnou jezdící košťata na základě elektrických jednokolek.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem
Nedávno přišly na trh nové telefony Apple iPhone 12 Pro a už tu máme první odhady toho, kolik stojí součástky do něj. iPhone 12 Pro dle nich vyjde na $406 a zdaleka nejdražší je 5G modem od Qualcommu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12 Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12
Samsung přichází na český trh se dvěma novými low-endovými telefony Galaxy A02s a Galaxy A12. Oba dva dostanou 6,5" displej s HD+ rozlišením, 8jádrový procesor, velký 5000mAh akumulátor a slot pro microSD kartu.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii
Nový smartphone POCO M3 disponuje Full HD displejem a obřím 6000mAh akumulátorem, který dle výrobce slibuje až 5denní výdrž. Potěší i prodejní cena, která se má pohybovat mezi 4000 až 4500 Kč.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala