www.svetmobilne.cz
>
>

Čínské elektromobily NIO zamíří nejen do Norska, ale i Německa

Čínské elektromobily NIO zamíří nejen do Norska, ale i Německa
, , aktualita
Čínská automobilka NIO, která vyrábí jen elektromobily podobně jako americká Tesla, chystá vstup do Evropy. Po Norsku bude druhou evropskou zemí Německo, kde byl příchod firmy oficiálně potvrzen.
K oblíbeným
reklama
Elektromobilek existuje už několik, vedle americké Tesly je ale většina z nich v Číně. Jednou z nich je NIO, které produkuje už tři řady SUV a brzy přibude sedan ET7. Známá je i tím, že provádí výměny akumulátorů ve svých stanicích a uživatelé tak nemusí čekat na jejich nabíjení (Battery Swap). Už také víme, že automobilka začne prodávat své vozy i v Evropě. Jako první zemí to má být od září Norsko. Ale nebude jediné.
 
NIO ET7

Na konferenci vedené k prezentaci finančních výsledků společnosti totiž bylo zmíněno, že vedle Norska přijde NIO v dohledné době i do další evropské země, Německa. To podporuje i ten fakt, že webové stránky automobilky mají už i verzi pro Německo. Kdy přesně se tak ale stane, prozatím nevíme. Do roku 2022 by mělo mít NIO už 6 modelových řad, není však jisté, zda se všechny podívají i do Evropy. NIO také plánuje uvést low-endovou značku a vytvořit tak duo podobné jako např. u automobilky Toyota-Lexus.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů
Podle poslední analytické zprávy už měl Apple prodat přes 2 miliardy telefonů iPhone. Tvrdí tak Horace Deidu ze serveru Asymco, který považuje iPhone 13 za nejdůležitější upgrade, s čímž by ale spousta jiných nesouhlasila.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro
Xiaomi představilo nové telefony 11T a 11T Pro. Oba mají velký 6,67" displej AMOLED a fotoaparát s rozlišením 108 MPx. V případě verze Pro se můžete těšit až na 120W nabíjení, ale ani 11T v tomto rozhodně není žádný lenoch.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala