www.svetmobilne.cz
>
>

Chytrá cyklistická přilba poslouží jako handsfree i hudební přehrávač

Chytrá cyklistická přilba poslouží jako handsfree i hudební přehrávač
, , aktualita
Na český trh se dostaly chytré helmy Livall, které mohou cyklisté propojit se svým smartphonem a využívat řadu nečekaných vychytávek včetně vysílačky, cyklopočítače, LED osvětlení nebo přivolání pomoci v případě nehody.
reklama
Po chytré svíčce přináší společnost Satomar na český trh další produkt, který můžeme označit anglickým slovíčkem „smart“. Jedná se o chytré cyklistické přilby Livall BH60 a Livall MT1. Jejich základní funkce zůstává stejná jako u jiných přileb na kolo, tedy ochrana hlavy v případě nehody, která je zajištěna díky pevným materiálům nejvyšší kvality. Tady však možnosti rozhodně nekončí, ba právě naopak. Helmu je možné bezdrátově propojit se smartphonem pomocí technologie Bluetooth, do kterého si uživatelem předem nainstaluje speciální aplikaci.

Nošení sluchátek při jízdě na kole rozhodně není bezpečné, neboť cyklista přijde o možnost orientovat se pomocí sluchu. Přilby značky Livall proto disponují vestavěnými stereo reproduktory, které umožňují bezdrátový poslech hudby z telefonu. Na rozdíl od běžných sluchátek nefiltrují zvuky z okolí, poslech by přitom měl zůstat diskrétní. Kromě reproduktorů je k dispozici také mikrofon, takže přilbu lze využít jako Bluetooth handsfree pro bezpečné telefonování za jízdy. Dva cyklisté také mohou využít přilbu s aplikací jako vysílačku pro vzájemnou komunikaci, i když dosah ve volném prostoru činí jen 10 metrů.

Hlasitost zvuku, stejně jako přijmutí či odmítnutí hovoru, lze ovládat pomocí tlačítek na přilbě, aplikace v telefonu nebo dálkového ovladače připevnitelného na řídítka. Volitelným příslušenstvím je snímač otáček, který lze přimontovat do střední osy pedálů. Zaznamenává rychlost a další veličiny měřené běžnými cyklopočítači, výdrž senzoru až 180 dnů zajistí vyměnitelná knoflíková baterie. Pokud cyklista při jízdě havaruje, zaznamenají to senzory umístěné v přilbě a na displeji smartphonu se spustí časový odpočet. V případě, že je cyklista v bezvědomí a odpočítávání nezruší, odešle aplikace na předem stanovený kontakt SOS hlášení s přesnou polohou zjištěnou pomocí GPS.

Obě nové přilby mají v zadní části své konstrukce integrováno osm silných světelných diod, které zajišťují, aby byl cyklista na silnici dobře vidět i po setmění. K dispozici jsou také směrová světla, které může uživatel ovládat pomocí ovladače na řídítkách. Model Livall BH60 je dodáván v jedné univerzální velikosti pro obvod hlavy od 54 do 62 cm a bílé, černé, červené či modré variantě. Cena činí 3 990 Kč. Přilba Livall MT1, která navíc nabízí sluneční kšilt a trochu jiný design, se prodává ve dvou velikostech a šedé nebo červené barvě za 4 390 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva
reklama
Nejnovější články
MediaTek Helio P90 rozšiřuje AI ve střední třídě MediaTek Helio P90 rozšiřuje AI ve střední třídě
MediaTek chce se svým novým procesorem Helio P70 rozšířit prémiové funkce založené na umělé inteligenci do telefonů (vyšší) střední třídy. Podporuje také Google Lens, ARCore nebo až 48MPx fotoaparáty.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
V12 Astonu Martin Valkyrie bude točit 11 100 ot/min V12 Astonu Martin Valkyrie bude točit 11 100 ot/min
Nový hypersport Aston Martin Valkyrie bude mít na dnešní dobu naprosto nevídaný motor. Půjde o atmosférický dvanáctiválec, který bude točit přes 11 tisíc otáček za minutu. A bude překvapivě lehký.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pininfarina Battista dostane 1900 elektrických koní Pininfarina Battista dostane 1900 elektrických koní
Pininfarina už není jen karosářem, bude i výrobcem automobilů. Už brzy by z jeho bran mělo vyjet elektrické hypersportovní auto Battista, jehož maximální výkon by měl dosahovat neuvěřitelných 1900 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik