www.svetmobilne.cz
>
>

Chytrá cyklistická přilba poslouží jako handsfree i hudební přehrávač

Chytrá cyklistická přilba poslouží jako handsfree i hudební přehrávač
, , aktualita
Na český trh se dostaly chytré helmy Livall, které mohou cyklisté propojit se svým smartphonem a využívat řadu nečekaných vychytávek včetně vysílačky, cyklopočítače, LED osvětlení nebo přivolání pomoci v případě nehody.
K oblíbeným
reklama
Po chytré svíčce přináší společnost Satomar na český trh další produkt, který můžeme označit anglickým slovíčkem „smart“. Jedná se o chytré cyklistické přilby Livall BH60 a Livall MT1. Jejich základní funkce zůstává stejná jako u jiných přileb na kolo, tedy ochrana hlavy v případě nehody, která je zajištěna díky pevným materiálům nejvyšší kvality. Tady však možnosti rozhodně nekončí, ba právě naopak. Helmu je možné bezdrátově propojit se smartphonem pomocí technologie Bluetooth, do kterého si uživatelem předem nainstaluje speciální aplikaci.

Nošení sluchátek při jízdě na kole rozhodně není bezpečné, neboť cyklista přijde o možnost orientovat se pomocí sluchu. Přilby značky Livall proto disponují vestavěnými stereo reproduktory, které umožňují bezdrátový poslech hudby z telefonu. Na rozdíl od běžných sluchátek nefiltrují zvuky z okolí, poslech by přitom měl zůstat diskrétní. Kromě reproduktorů je k dispozici také mikrofon, takže přilbu lze využít jako Bluetooth handsfree pro bezpečné telefonování za jízdy. Dva cyklisté také mohou využít přilbu s aplikací jako vysílačku pro vzájemnou komunikaci, i když dosah ve volném prostoru činí jen 10 metrů.

Hlasitost zvuku, stejně jako přijmutí či odmítnutí hovoru, lze ovládat pomocí tlačítek na přilbě, aplikace v telefonu nebo dálkového ovladače připevnitelného na řídítka. Volitelným příslušenstvím je snímač otáček, který lze přimontovat do střední osy pedálů. Zaznamenává rychlost a další veličiny měřené běžnými cyklopočítači, výdrž senzoru až 180 dnů zajistí vyměnitelná knoflíková baterie. Pokud cyklista při jízdě havaruje, zaznamenají to senzory umístěné v přilbě a na displeji smartphonu se spustí časový odpočet. V případě, že je cyklista v bezvědomí a odpočítávání nezruší, odešle aplikace na předem stanovený kontakt SOS hlášení s přesnou polohou zjištěnou pomocí GPS.

Obě nové přilby mají v zadní části své konstrukce integrováno osm silných světelných diod, které zajišťují, aby byl cyklista na silnici dobře vidět i po setmění. K dispozici jsou také směrová světla, které může uživatel ovládat pomocí ovladače na řídítkách. Model Livall BH60 je dodáván v jedné univerzální velikosti pro obvod hlavy od 54 do 62 cm a bílé, černé, červené či modré variantě. Cena činí 3 990 Kč. Přilba Livall MT1, která navíc nabízí sluneční kšilt a trochu jiný design, se prodává ve dvou velikostech a šedé nebo červené barvě za 4 390 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva
reklama
Nejnovější články
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV

Automobilka Ford chystá neobvyklý model s označením Mustang. Nepůjde však o sportovní kupé, nýbrž o SUV. Název Mach-E navíc napovídá, že pod kapotou nebude mít pořádný osmiválec, ale elektromotor. Má tak konkurovat např. Tesle Model X a Jaguaru I-PACE. 

16.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD
Dlouho očekávaný 16" MacBook Pro od Applu bych v relativní tichosti konečně představen. Dostat můžete až 8jádrový procesor Intel, obrovskou 64GB operační paměť RAM a kdo chce, může mít i 8TB SSD.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií
Akumulátory vyžadují kvalitní technologie a výrobu, aby byly bezpečné. To se očividně nepovedlo dodavateli elektrických kol pro Lyft, kterému se rozhořela hned dvě zánovní kola. Problém se už ale vyřešil.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala