Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chytrá svíčka ovládatelná smartphonem míří na český trh

22.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Chytrá elektronika, která si pomalu nachází cestu do našich domácností, může mít různé podoby. Revogi je chytrá svíčka, kterou je možné dálkově ovládat pomocí smartphonu a měnit barvu jejího světla podle momentální nálady. Video uvnitř článku.
Svíčka jistě není artiklem, který by muži rádi vybírali, ale v případě chytré svíčky Revogi by tomu mohlo být jinak. Vlastně se nejedná o svíčku v pravém slova smyslu, ale spíše malou lampičku, která má svíčku v domácnosti nahradit. Místo plamene je totiž zdrojem světla LED dioda, která s sebou přináší řadu výhod. Je výrazně bezpečnější, neboť nehrozí riziko požáru, případně popálení v případě malých dětí. Revogi umožňuje vytvořit v bytě příjemnou atmosféru bez obav ze škodlivých látek obsažených v některých vonných či barevných svíčkách, a především v zimních měsících, kdy se tolik nevětrá, nespotřebovává v místnosti kyslík.

Proč je ovšem svíčka označována jako chytrá? Je to díky možnosti dálkového ovládání světla pomocí smartphonu s aplikací, která je kompatibilní s operačními systémy Android a iOS včetně chytrých hodinek Apple Watch. Obě zařízení spolu komunikují přes bezdrátovou technologii Bluetooth a výrobce slibuje snadné a rychlé nastavení, takže by jej měli zvládnout i technicky méně zdatní uživatelé. K dispozici je možnost zhasínání a rozsvícení a změna barvy, kdy je na výběr z 16 milionů odstínů, uživatel si tedy může vybrat podle momentální nálady a situace.

Také je možné nastavit barevnou teplotu v rozmezí v rozmezí 2 700 až 6 500 K, případně nastavit stmívání světla či jeho automatické rozsvícení při příchodu a zhasnutí po odchodu. Za zmínku stojí také nabídka efektů, z nichž asi nejzajímavější má název Disco – barva svíčky se po jeho zapnutí mění podle hudby či jiných zvuků v okolí. Svíčka může také blikáním upozornit na příchozí hovor nebo zprávu.

K napájení slouží čtveřice tužkových baterií, která by měla nabídnout výdrž až 200 hodin svícení. Při používání svíčky v průměru 3 hodiny denně lze tedy očekávat více než dvouměsíční výdrž. Chytrá svíčka má sice povedený design a je možné ji zhasnout sfouknutím, mnohé uživatele ale nejspíš stejně nepřesvědčí, aby touto moderní vychytávkou nahradili tradiční svíčku. Milovníci moderních technologií mohou nyní svíčku Revogi zakoupit na českém trhu, kam ji distribuuje společnost Satomar. Doporučená cena činí 549 Kč.


Zdroj: Tisková zpráva
reklama