www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Chrome 75 pro Android přidává generátor hesel a vylepšuje tmavý režim

Chrome 75 pro Android přidává generátor hesel a vylepšuje tmavý režim
, , aktualita
Google začíná pozvolna distribuovat Chrome 75, který vychází také pro Android. Nová verze prohlížeče usnadňuje aktivaci tmavého režimu, přidává generátor bezpečných hesel a rozšiřuje podporu Web Share API o možnost sdílení souborů.
K oblíbeným
reklama
Oblíbený internetový prohlížeč od Googlu je zase o jednu verzi starší. Nyní vychází Chrome 75, který je dostupný pro několik platforem včetně Androidu. Mobilní varianta přináší několik zajímavých novinek a mezi nimi vylepšení pro tmavá režim, který se poprvé objevil v Chromu 74. Tato verze sice umožňovala přepnout uživatelské rozhraní aplikace do tmavých barev, ale bylo nutné se k této možnosti dostat přes skryté nastavení. Od verze 75 si ovšem může tmavý režim snadno aktivovat každý, neboť menu Themes (Motivy) se standardně objevilo v nastavení prohlížeče.
 
 
K výchozímu systémovému nastavení navíc přibyla možnost vynutit tmavý režim i v případě, že systém používá světlý motiv. Vývojářům se také podřailo odstranit chybu, kvůli které byly špatně čitelné názvy otevřených karet – texty už nejsou šedé, ale bílé. Tmavý režim nadále ovlivňuje pouze uživatelské rozhraní prohlížeče, na samotné internetové stránky by se měla tato možnost rozšířit nejdříve v příští verzi 76.
 
 
Zatímco tmavý režim může být šetrnější k očím a prodloužit výdrž baterie (u telefonů s OLED displeji), další novinka v Chromu 75 přispěje k lepšímu zabezpečení. Do mobilního prohlížeče se totiž konečně dostává generátor hesel, o kterém Googlu mluvil už v roce 2017. Po kliknutí do pole pro vložení hesla ve spodní části obrazovky vyskočí lišta, kde lze najít všechna uložená hesla pro danou stránku a také tlačítko pro vygenerování nového, bezpečného hesla.
 
Chrome 75 přináší také spoustu drobnějších novinek, kterých si uživatel často ani nemusí všimnout. Jednou z nich je podpora Web Share API Level 2. Umožňuje webovým aplikacím sdílet soubor (nebo více souborů) do jiné aplikace. Takže třeba online editor fotek může nabídnout tlačítko pro sdílení souboru v aplikaci sociální sítě, kterou má uživatel nainstalovanou ve svém smartphonu.
 
Google už vydal novou verzi svého prohlížeče, ale ještě bude nějaký čas trvat, než se aktualizace dostane ke všem uživatelům. Pokud vám zatím Obchod Play nenabízí možnost aktualizace, můžete si zkusit stáhnout instalační balíček APK.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala