www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Chrome 75 pro Android přidává generátor hesel a vylepšuje tmavý režim

Chrome 75 pro Android přidává generátor hesel a vylepšuje tmavý režim
, , aktualita
Google začíná pozvolna distribuovat Chrome 75, který vychází také pro Android. Nová verze prohlížeče usnadňuje aktivaci tmavého režimu, přidává generátor bezpečných hesel a rozšiřuje podporu Web Share API o možnost sdílení souborů.
K oblíbeným
reklama
Oblíbený internetový prohlížeč od Googlu je zase o jednu verzi starší. Nyní vychází Chrome 75, který je dostupný pro několik platforem včetně Androidu. Mobilní varianta přináší několik zajímavých novinek a mezi nimi vylepšení pro tmavá režim, který se poprvé objevil v Chromu 74. Tato verze sice umožňovala přepnout uživatelské rozhraní aplikace do tmavých barev, ale bylo nutné se k této možnosti dostat přes skryté nastavení. Od verze 75 si ovšem může tmavý režim snadno aktivovat každý, neboť menu Themes (Motivy) se standardně objevilo v nastavení prohlížeče.
 
 
K výchozímu systémovému nastavení navíc přibyla možnost vynutit tmavý režim i v případě, že systém používá světlý motiv. Vývojářům se také podřailo odstranit chybu, kvůli které byly špatně čitelné názvy otevřených karet – texty už nejsou šedé, ale bílé. Tmavý režim nadále ovlivňuje pouze uživatelské rozhraní prohlížeče, na samotné internetové stránky by se měla tato možnost rozšířit nejdříve v příští verzi 76.
 
 
Zatímco tmavý režim může být šetrnější k očím a prodloužit výdrž baterie (u telefonů s OLED displeji), další novinka v Chromu 75 přispěje k lepšímu zabezpečení. Do mobilního prohlížeče se totiž konečně dostává generátor hesel, o kterém Googlu mluvil už v roce 2017. Po kliknutí do pole pro vložení hesla ve spodní části obrazovky vyskočí lišta, kde lze najít všechna uložená hesla pro danou stránku a také tlačítko pro vygenerování nového, bezpečného hesla.
 
Chrome 75 přináší také spoustu drobnějších novinek, kterých si uživatel často ani nemusí všimnout. Jednou z nich je podpora Web Share API Level 2. Umožňuje webovým aplikacím sdílet soubor (nebo více souborů) do jiné aplikace. Takže třeba online editor fotek může nabídnout tlačítko pro sdílení souboru v aplikaci sociální sítě, kterou má uživatel nainstalovanou ve svém smartphonu.
 
Google už vydal novou verzi svého prohlížeče, ale ještě bude nějaký čas trvat, než se aktualizace dostane ke všem uživatelům. Pokud vám zatím Obchod Play nenabízí možnost aktualizace, můžete si zkusit stáhnout instalační balíček APK.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června Harry Potter: Wizards Unite vyjde už 21. června
Dlouho očekávaná nová hra od společnosti Niantic, Harry Potter: Wizards Unite, se už blíží. Vývojáři ji po testech v Austrálii a na Novém Zálandu hodlají představit světu už v tento pátek, 21. června.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Hummer se možná vrátí jako elektromobil Hummer se možná vrátí jako elektromobil
Velká terénní auta Hummer se už nějaký ten pátek nevyrábí, společnost GM nicméně zvažuje, že značku vrátí na světlo tohoto světa. Mohla by totiž vyrábět velké terénní elektromobily a zatopit např. Rivianu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder Bez turba a s manuálem: nové Porsche 718 GT4 a Spyder
I v dnešní době se najdou auta, která ctí staré hodnoty. I když i Porsche ve velkém přechází na přeplňované motory a automatické převodovky, 718 GT4 a Spyder budou výjimkou. Mají atmosférický šestiválec a manuál.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO Niantic žaluje hackery vyvíjející upravený Pokémon GO
Nianticu se nikdy nelíbilo, že se lidé snažili podvédět v jeho úspěšné hře Pokémon GO. Nyní to zašlo dokonce tak daleko, že skupinu hackerů Global++ chce hnát před soud za upravené verze oblíbené hry.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala