www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Chrome 75 pro Android přidává generátor hesel a vylepšuje tmavý režim

Chrome 75 pro Android přidává generátor hesel a vylepšuje tmavý režim
, , aktualita
Google začíná pozvolna distribuovat Chrome 75, který vychází také pro Android. Nová verze prohlížeče usnadňuje aktivaci tmavého režimu, přidává generátor bezpečných hesel a rozšiřuje podporu Web Share API o možnost sdílení souborů.
K oblíbeným
reklama
Oblíbený internetový prohlížeč od Googlu je zase o jednu verzi starší. Nyní vychází Chrome 75, který je dostupný pro několik platforem včetně Androidu. Mobilní varianta přináší několik zajímavých novinek a mezi nimi vylepšení pro tmavá režim, který se poprvé objevil v Chromu 74. Tato verze sice umožňovala přepnout uživatelské rozhraní aplikace do tmavých barev, ale bylo nutné se k této možnosti dostat přes skryté nastavení. Od verze 75 si ovšem může tmavý režim snadno aktivovat každý, neboť menu Themes (Motivy) se standardně objevilo v nastavení prohlížeče.
 
 
K výchozímu systémovému nastavení navíc přibyla možnost vynutit tmavý režim i v případě, že systém používá světlý motiv. Vývojářům se také podřailo odstranit chybu, kvůli které byly špatně čitelné názvy otevřených karet – texty už nejsou šedé, ale bílé. Tmavý režim nadále ovlivňuje pouze uživatelské rozhraní prohlížeče, na samotné internetové stránky by se měla tato možnost rozšířit nejdříve v příští verzi 76.
 
 
Zatímco tmavý režim může být šetrnější k očím a prodloužit výdrž baterie (u telefonů s OLED displeji), další novinka v Chromu 75 přispěje k lepšímu zabezpečení. Do mobilního prohlížeče se totiž konečně dostává generátor hesel, o kterém Googlu mluvil už v roce 2017. Po kliknutí do pole pro vložení hesla ve spodní části obrazovky vyskočí lišta, kde lze najít všechna uložená hesla pro danou stránku a také tlačítko pro vygenerování nového, bezpečného hesla.
 
Chrome 75 přináší také spoustu drobnějších novinek, kterých si uživatel často ani nemusí všimnout. Jednou z nich je podpora Web Share API Level 2. Umožňuje webovým aplikacím sdílet soubor (nebo více souborů) do jiné aplikace. Takže třeba online editor fotek může nabídnout tlačítko pro sdílení souboru v aplikaci sociální sítě, kterou má uživatel nainstalovanou ve svém smartphonu.
 
Google už vydal novou verzi svého prohlížeče, ale ještě bude nějaký čas trvat, než se aktualizace dostane ke všem uživatelům. Pokud vám zatím Obchod Play nenabízí možnost aktualizace, můžete si zkusit stáhnout instalační balíček APK.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5 Evolveo přichází s chytrým náramkem FitBand B5
Evolveo si přichystalo nový chytrý náramek FitBand B5, který vstupuje na český trh. Tento model má barevný OLED displej, aktivní GPS modul a překvapivě slušnou výdrž 120mAh Li-Pol akumulátoru.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala