www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Návod: Jak aktivovat tmavý režim v prohlížeči Chrome pro Android?

Návod: Jak aktivovat tmavý režim v prohlížeči Chrome pro Android?
, , aktualita
Nejnovější mobilní Chrome 49 přináší dlouho očekávanou novinku v podobě tmavého režimu, který ocení hlavně majitelé smartphonů s OLED displeji. Pro jeho aktivaci je ovšem nejprve nutné navštívit skryté menu, kde experimentální funkci aktivujete.
K oblíbeným
reklama
V posledních měsících můžeme být svědky, jak vývojáři doplňují své aplikace o tmavý režim. Mezi nejaktivnější v tomto ohledu patří Google, který navíc připravuje celosystémový tmavý režim dostupný v Androidu Q. K šílenství okolo tmavého režimu nedochází zdaleka pouze z estetických důvodů. Rozšiřuje se totiž počet smartphonů s OLED displejem, u kterých může tmavá barva přispět k výrazné úspoře energie a tedy prodloužení výdrže baterie. Vychází to ze samotné podstaty fungování OLED displejů, která se značně liší od rozšířenějších panelů LCD. Tuto dlouho očekávanou novinku nyní přináší také Chrome pro Android, a to v nedávno vydané stabilní verzi 49. Tmavý režim ovšem patrně stále není připraven pro masové nasazení, proto se Google rozhodl nastavení skrýt. S následujícím návodem to ovšem hravě zvládnete.
 
 
Nejprve se ujistěte, zda máte v telefonu nejnovější prohlížeče 74.0.3729.112. Pro některé uživatel už vyšla aktualizace přes Obchod Google Play, pro jiné ovšem nikoliv. Pokud patříte do druhé skupiny, doporučujeme pár dnů vyčkat, distribuce nové verze aplikace ve vlnách není nic neobvyklého. Pokud už máte nejaktuálnější verzi, zkopírujte do adresního řádku chrome://flags/#enable-android-night-mode. Dostanete se do skrytého nastavení, kde lze aktivovat experimentální funkce, které mohou být stále ve vývoji a proto mohou obsahovat chyby. U položky Android Chrome UI dark mode klikněte na rozevírací menu, kde vyberte možnost Enabled (Povoleno).
 
Po příštím spuštění Chromu bude stačí otevřít klasické Nastavení, kde přibude možnost Dark mode (Tmavý režim), kde už funkci snadno aktivujete a uživatelské rozhraní se přepne do odstínů tmavě šedé barvy – podobně jako dosud po přepnutí do tzv. anonymním režimu.  Nezapomeňte, že nastavení prohlížeče nijak neovlivňuje vzhled samotných webů, které obvykle používají světlá pozadí. Tato změna proto neovlivní výdrž baterie, kolik by mohla, pokud by upravovala i pozadí webů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik