Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Návod: Jak aktivovat tmavý režim v prohlížeči Chrome pro Android?

1.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Nejnovější mobilní Chrome 49 přináší dlouho očekávanou novinku v podobě tmavého režimu, který ocení hlavně majitelé smartphonů s OLED displeji. Pro jeho aktivaci je ovšem nejprve nutné navštívit skryté menu, kde experimentální funkci aktivujete.
V posledních měsících můžeme být svědky, jak vývojáři doplňují své aplikace o tmavý režim. Mezi nejaktivnější v tomto ohledu patří Google, který navíc připravuje celosystémový tmavý režim dostupný v Androidu Q. K šílenství okolo tmavého režimu nedochází zdaleka pouze z estetických důvodů. Rozšiřuje se totiž počet smartphonů s OLED displejem, u kterých může tmavá barva přispět k výrazné úspoře energie a tedy prodloužení výdrže baterie. Vychází to ze samotné podstaty fungování OLED displejů, která se značně liší od rozšířenějších panelů LCD. Tuto dlouho očekávanou novinku nyní přináší také Chrome pro Android, a to v nedávno vydané stabilní verzi 49. Tmavý režim ovšem patrně stále není připraven pro masové nasazení, proto se Google rozhodl nastavení skrýt. S následujícím návodem to ovšem hravě zvládnete.
 
 
Nejprve se ujistěte, zda máte v telefonu nejnovější prohlížeče 74.0.3729.112. Pro některé uživatel už vyšla aktualizace přes Obchod Google Play, pro jiné ovšem nikoliv. Pokud patříte do druhé skupiny, doporučujeme pár dnů vyčkat, distribuce nové verze aplikace ve vlnách není nic neobvyklého. Pokud už máte nejaktuálnější verzi, zkopírujte do adresního řádku chrome://flags/#enable-android-night-mode. Dostanete se do skrytého nastavení, kde lze aktivovat experimentální funkce, které mohou být stále ve vývoji a proto mohou obsahovat chyby. U položky Android Chrome UI dark mode klikněte na rozevírací menu, kde vyberte možnost Enabled (Povoleno).
 
Po příštím spuštění Chromu bude stačí otevřít klasické Nastavení, kde přibude možnost Dark mode (Tmavý režim), kde už funkci snadno aktivujete a uživatelské rozhraní se přepne do odstínů tmavě šedé barvy – podobně jako dosud po přepnutí do tzv. anonymním režimu.  Nezapomeňte, že nastavení prohlížeče nijak neovlivňuje vzhled samotných webů, které obvykle používají světlá pozadí. Tato změna proto neovlivní výdrž baterie, kolik by mohla, pokud by upravovala i pozadí webů.
 


reklama