www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Návod: Jak aktivovat tmavý režim v prohlížeči Chrome pro Android?

Návod: Jak aktivovat tmavý režim v prohlížeči Chrome pro Android?
, , aktualita
Nejnovější mobilní Chrome 49 přináší dlouho očekávanou novinku v podobě tmavého režimu, který ocení hlavně majitelé smartphonů s OLED displeji. Pro jeho aktivaci je ovšem nejprve nutné navštívit skryté menu, kde experimentální funkci aktivujete.
K oblíbeným
reklama
V posledních měsících můžeme být svědky, jak vývojáři doplňují své aplikace o tmavý režim. Mezi nejaktivnější v tomto ohledu patří Google, který navíc připravuje celosystémový tmavý režim dostupný v Androidu Q. K šílenství okolo tmavého režimu nedochází zdaleka pouze z estetických důvodů. Rozšiřuje se totiž počet smartphonů s OLED displejem, u kterých může tmavá barva přispět k výrazné úspoře energie a tedy prodloužení výdrže baterie. Vychází to ze samotné podstaty fungování OLED displejů, která se značně liší od rozšířenějších panelů LCD. Tuto dlouho očekávanou novinku nyní přináší také Chrome pro Android, a to v nedávno vydané stabilní verzi 49. Tmavý režim ovšem patrně stále není připraven pro masové nasazení, proto se Google rozhodl nastavení skrýt. S následujícím návodem to ovšem hravě zvládnete.
 
 
Nejprve se ujistěte, zda máte v telefonu nejnovější prohlížeče 74.0.3729.112. Pro některé uživatel už vyšla aktualizace přes Obchod Google Play, pro jiné ovšem nikoliv. Pokud patříte do druhé skupiny, doporučujeme pár dnů vyčkat, distribuce nové verze aplikace ve vlnách není nic neobvyklého. Pokud už máte nejaktuálnější verzi, zkopírujte do adresního řádku chrome://flags/#enable-android-night-mode. Dostanete se do skrytého nastavení, kde lze aktivovat experimentální funkce, které mohou být stále ve vývoji a proto mohou obsahovat chyby. U položky Android Chrome UI dark mode klikněte na rozevírací menu, kde vyberte možnost Enabled (Povoleno).
 
Po příštím spuštění Chromu bude stačí otevřít klasické Nastavení, kde přibude možnost Dark mode (Tmavý režim), kde už funkci snadno aktivujete a uživatelské rozhraní se přepne do odstínů tmavě šedé barvy – podobně jako dosud po přepnutí do tzv. anonymním režimu.  Nezapomeňte, že nastavení prohlížeče nijak neovlivňuje vzhled samotných webů, které obvykle používají světlá pozadí. Tato změna proto neovlivní výdrž baterie, kolik by mohla, pokud by upravovala i pozadí webů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala