www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Návod: Jak aktivovat tmavý režim v prohlížeči Chrome pro Android?

Návod: Jak aktivovat tmavý režim v prohlížeči Chrome pro Android?
, , aktualita
Nejnovější mobilní Chrome 49 přináší dlouho očekávanou novinku v podobě tmavého režimu, který ocení hlavně majitelé smartphonů s OLED displeji. Pro jeho aktivaci je ovšem nejprve nutné navštívit skryté menu, kde experimentální funkci aktivujete.
K oblíbeným
reklama
V posledních měsících můžeme být svědky, jak vývojáři doplňují své aplikace o tmavý režim. Mezi nejaktivnější v tomto ohledu patří Google, který navíc připravuje celosystémový tmavý režim dostupný v Androidu Q. K šílenství okolo tmavého režimu nedochází zdaleka pouze z estetických důvodů. Rozšiřuje se totiž počet smartphonů s OLED displejem, u kterých může tmavá barva přispět k výrazné úspoře energie a tedy prodloužení výdrže baterie. Vychází to ze samotné podstaty fungování OLED displejů, která se značně liší od rozšířenějších panelů LCD. Tuto dlouho očekávanou novinku nyní přináší také Chrome pro Android, a to v nedávno vydané stabilní verzi 49. Tmavý režim ovšem patrně stále není připraven pro masové nasazení, proto se Google rozhodl nastavení skrýt. S následujícím návodem to ovšem hravě zvládnete.
 
 
Nejprve se ujistěte, zda máte v telefonu nejnovější prohlížeče 74.0.3729.112. Pro některé uživatel už vyšla aktualizace přes Obchod Google Play, pro jiné ovšem nikoliv. Pokud patříte do druhé skupiny, doporučujeme pár dnů vyčkat, distribuce nové verze aplikace ve vlnách není nic neobvyklého. Pokud už máte nejaktuálnější verzi, zkopírujte do adresního řádku chrome://flags/#enable-android-night-mode. Dostanete se do skrytého nastavení, kde lze aktivovat experimentální funkce, které mohou být stále ve vývoji a proto mohou obsahovat chyby. U položky Android Chrome UI dark mode klikněte na rozevírací menu, kde vyberte možnost Enabled (Povoleno).
 
Po příštím spuštění Chromu bude stačí otevřít klasické Nastavení, kde přibude možnost Dark mode (Tmavý režim), kde už funkci snadno aktivujete a uživatelské rozhraní se přepne do odstínů tmavě šedé barvy – podobně jako dosud po přepnutí do tzv. anonymním režimu.  Nezapomeňte, že nastavení prohlížeče nijak neovlivňuje vzhled samotných webů, které obvykle používají světlá pozadí. Tato změna proto neovlivní výdrž baterie, kolik by mohla, pokud by upravovala i pozadí webů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play
Čínská vývojářská společnost CooTek si nedala říct a do svých aplikací vkládala nadměrné množství adwaru. Přestože měly aplikace stovky milionů stažení, Google se je rozhodl smazat kvůli porušení podmínek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech
Bike-sharing se stal obrovským hitem dokonce i u nás a nová verze mobilní aplikace Mapy Google následuje tento trend. Nově bude ve vybraných městech zobrazovat rozmístění doků i jejich obsazenost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní
Britský Lotus je znám svými lehkými sportovními vozy, které více vynikají svou lehkostí a ovladatelností než výkonem. Nová elektrická Evija to ale změní. Tento hypersport totiž přinese rekordních 2000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
17.7.2019, aktualita, Milan Šurkala