www.svetmobilne.cz
>
>

Chevrolet Bolt může hořet i po svolávačce: nenabíjet v noci a v budovách

Chevrolet Bolt může hořet i po svolávačce: nenabíjet v noci a v budovách
, , aktualita
Elektromobilům se často vytýká náchylnost k požáru akumulátoru a obtížnost jeho uhašení. Chevrolet Bolt měl kvůli tomu nedávno svolávací akci, ale jak se zdá, moc to nepomohla. Auta mohou hořet dál.
K oblíbeným
reklama
Elektromobilita má spoustu různých problémů, které je třeba vyřešit. Nejpalčivějším problémem jsou jednoznačně akumulátory. Jsou těžké, drahé, nepříliš ekologické, pomalu se nabíjejí, životnost by mohla být o něco lepší a také jsou náchylné ke vznícení při nehodě nebo nabíjení, nemluvě o složitosti jejich hašení. Zatímco některé automobilky mají požáry docela pod kontrolou (sice známe několik případů hořících Tesel, ale vzhledem k počtu vyrobených vozů je to zlomek ve srovnání s ostatními), některé s tím mají podstatně větší problém. Z nedávné minulosti můžeme zmínit Hyundai Kona (tam se vznítilo už minimálně 17 vozů ze 77 tisíc), problém pokračuje i u Chevroletu Bolt.
 
Chevrolet Bolt
 
Spojovacím článkem obou vozů jsou akumulátor od LG Chem, nicméně tato firma dodává akumulátory i Tesle pro některé modely na některých trzích (nemusí jít ale o stejné články, ostatně i Bolt má v různých letech různé). GM už v listopadu 2020 svolalo 69 tisíc Boltů vyrobených mezi roky 2017 a 2019. Svolávací akce tehdy znamenala omezení maximálního nabití na 90 %, protože vozy obvykle vzplanuly po nabití nebo těsně před dosažením plného nabití. Jak to ale vypadá, to stále nepomohlo. Byly zaznamenány už další dva požáry vozů, které byly po svolávací akci. Celkové množství se tak už vyšplhalo nejméně na 9 případů.
 
GM je nyní ve složité situaci a dokonce už některé Bolty vykoupilo zpátky. Majitelům radí nenabíjet vozy přes noc (čímž zabijí jednu z výhod elektromobility, pravidelné nabíjení, když se na nabíjení auta nečeká) a po nabití je parkovat venku a ne vevnitř.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha Mercedes-Benz ukázal solární Project Maybach zesnulého Virgila Abloha
Designér Virgil Abroh vytvořil zajímavé 6metrové elektrické offroad kupé Project Maybach. To bylo nedávno ukázáno světu. Má pohon na elektřinu, solární panely i solidní schopnosti pro jízdu v terénu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí Elon Musk vyzývá zaměstnance, ať řeší náklady a ne dodávky ke konci čtvrtletí
Automobilka Tesla chce změnit svou strategii. Honění prodejních čísel ke konci čtvrtletí k ničemu nevede a jen zbytečně zvyšuje náklady. Elon Musk tak kdysi používané řešení začíná nyní zatracovat.
30.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu NIO otevře nové stanice pro výměnu akumulátorů na čerpačkách Shellu
Společnosti NIO a Shell uzavřely strategické partnerství. Díky němu budou k dispozici výměnné stanice NIO Power Swap i na vybraných čerpacích stanicích společnosti Shell. Půjde i o nabíječky akumulátorů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR Ionity postaví další rychlonabíječky za 700 mil. EUR
Síť rychlonabíječek elektromobilů Ionity bude v budoucnu výrazně rozšířena. Společnost chce v Evropě investovat 700 milionů EUR do výstavby dalších a počet nabíjecích stojanů do roku 2025 dostat na čtyřnásobek dnešního stavu.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu Na univerzitě v Curychu vyrábí solární paliva z CO2 a vody ve vzduchu
Vědci hledají různé způsoby, jak udělat budoucí dopravu ekologičtější. Velkým otazníkem je letecká doprava, kde to vypadá na výrobu umělého paliva. Na univerzitě ETH v Curychu vyvinuli systém, který ho vytvoří ze vzduchu.
26.11.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů