www.svetmobilne.cz
>
>
>

Požáry elektromobilů Hyundai Kona: už hoří i ty po svolávačce

Požáry elektromobilů Hyundai Kona: už hoří i ty po svolávačce
, , aktualita
Elektromobilům se často vytýká, že rády hoří zejména při nabíjení nebo po nehodě. Zatímco některým automobilkám se toto daří řešit, v případě Hyundai tu možná bude problém. Jeho elektrické Kony hořely před svolávačkou a jak se zdá, hoří i po ní.
K oblíbeným
reklama
Lithiové akumulátory nejsou zrovna vzorem superbezpečné technologie a občas mají tendenci vzplanout. Obvykle to platí při jejich nabíjení nebo při poškození, což je zejména u elektromobilů dost závažný problém. Zatím se sice neukazuje, že by elektromobily hořely výrazně častěji než běžná auta (obojí hoří především od standardní elektroinstalace), to však neznamená, že bychom měli tento problém bagatelizovat. V případě elektromobilu Hyundai Kona jich vzplanulo už 16, a tak společnost přistoupila ke svolávací akci. Ta se celosvětově týkala 77 tisíc vozů.
 
Hyundai Kona
autor: Ki hoon, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Svolávačka se nicméně soustředila zejména na softwarové řešení problému, které optimalizovalo způsob nabíjení. Pouze ve výjimečných případech byly při nalezení vadných článků provedeny výměny akumulátoru. Jak to ale vypadá, tento SW zásah problém úplně nevyřešil, protože během tohoto týdne vzplanula další Kona v Jižní Koreji. Tentokrát to byl vůz po svolávací akci. Svolávačku nedávno provedl i General Motors, kde se to týkalo elektromobilu Chevrolet Bolt. Tam vzplanulo 5 vozů, které měly stejné články od LG Chem (LG Energy Solution) jako Hyundai Kona. V případě Chevroletu došlo k omezení maximálního nabití, protože vozy obvykle vzplanuly těsně před plným dobitím nebo po něm. Dá se tak čekat snížení dojezdu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10 Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10
Xiaomi uvádí na trh rodinu nových smartphonů Redmi Note 10. Ta bude zahrnovat výkonný model Note 10 Pro se 108MPx fotoaparátem a 120Hz displejem AMOLED, bude zde i Note 10S, Note 10 a Note 10 5G.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge
Automobilka Volvo má velké plány. Od roku 2030 se chce mít ve výrobním programu už jen elektromobily. Pro začátek to po SUV XC40 Recharge zkouší s čistě elektrickým modelem, crossoverem C40 Recharge.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala