www.svetmobilne.cz
>
>
>

Požáry elektromobilů Hyundai Kona: už hoří i ty po svolávačce

Požáry elektromobilů Hyundai Kona: už hoří i ty po svolávačce
, , aktualita
Elektromobilům se často vytýká, že rády hoří zejména při nabíjení nebo po nehodě. Zatímco některým automobilkám se toto daří řešit, v případě Hyundai tu možná bude problém. Jeho elektrické Kony hořely před svolávačkou a jak se zdá, hoří i po ní.
K oblíbeným
reklama
Lithiové akumulátory nejsou zrovna vzorem superbezpečné technologie a občas mají tendenci vzplanout. Obvykle to platí při jejich nabíjení nebo při poškození, což je zejména u elektromobilů dost závažný problém. Zatím se sice neukazuje, že by elektromobily hořely výrazně častěji než běžná auta (obojí hoří především od standardní elektroinstalace), to však neznamená, že bychom měli tento problém bagatelizovat. V případě elektromobilu Hyundai Kona jich vzplanulo už 16, a tak společnost přistoupila ke svolávací akci. Ta se celosvětově týkala 77 tisíc vozů.
 
Hyundai Kona
autor: Ki hoon, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Svolávačka se nicméně soustředila zejména na softwarové řešení problému, které optimalizovalo způsob nabíjení. Pouze ve výjimečných případech byly při nalezení vadných článků provedeny výměny akumulátoru. Jak to ale vypadá, tento SW zásah problém úplně nevyřešil, protože během tohoto týdne vzplanula další Kona v Jižní Koreji. Tentokrát to byl vůz po svolávací akci. Svolávačku nedávno provedl i General Motors, kde se to týkalo elektromobilu Chevrolet Bolt. Tam vzplanulo 5 vozů, které měly stejné články od LG Chem (LG Energy Solution) jako Hyundai Kona. V případě Chevroletu došlo k omezení maximálního nabití, protože vozy obvykle vzplanuly těsně před plným dobitím nebo po něm. Dá se tak čekat snížení dojezdu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář