www.svetmobilne.cz
>
>
>

Požáry elektromobilů Hyundai Kona: už hoří i ty po svolávačce

Požáry elektromobilů Hyundai Kona: už hoří i ty po svolávačce
, , aktualita
Elektromobilům se často vytýká, že rády hoří zejména při nabíjení nebo po nehodě. Zatímco některým automobilkám se toto daří řešit, v případě Hyundai tu možná bude problém. Jeho elektrické Kony hořely před svolávačkou a jak se zdá, hoří i po ní.
K oblíbeným
reklama
Lithiové akumulátory nejsou zrovna vzorem superbezpečné technologie a občas mají tendenci vzplanout. Obvykle to platí při jejich nabíjení nebo při poškození, což je zejména u elektromobilů dost závažný problém. Zatím se sice neukazuje, že by elektromobily hořely výrazně častěji než běžná auta (obojí hoří především od standardní elektroinstalace), to však neznamená, že bychom měli tento problém bagatelizovat. V případě elektromobilu Hyundai Kona jich vzplanulo už 16, a tak společnost přistoupila ke svolávací akci. Ta se celosvětově týkala 77 tisíc vozů.
 
Hyundai Kona
autor: Ki hoon, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Svolávačka se nicméně soustředila zejména na softwarové řešení problému, které optimalizovalo způsob nabíjení. Pouze ve výjimečných případech byly při nalezení vadných článků provedeny výměny akumulátoru. Jak to ale vypadá, tento SW zásah problém úplně nevyřešil, protože během tohoto týdne vzplanula další Kona v Jižní Koreji. Tentokrát to byl vůz po svolávací akci. Svolávačku nedávno provedl i General Motors, kde se to týkalo elektromobilu Chevrolet Bolt. Tam vzplanulo 5 vozů, které měly stejné články od LG Chem (LG Energy Solution) jako Hyundai Kona. V případě Chevroletu došlo k omezení maximálního nabití, protože vozy obvykle vzplanuly těsně před plným dobitím nebo po něm. Dá se tak čekat snížení dojezdu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala