Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Česká spořitelna vydala aplikaci Saifu pro platby mobilem

11.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Česká spořitelna se stala další tuzemskou banku, která svým zákazníkům umožnila v obchodech platit mobilním telefonem. Prozatím je nutné využít aplikaci Saifu, která je k dispozici pro Android.
Možnost využít bezkontaktní platby pomocí smartphonu dostali také klienti největší tuzemské banky. Česká spořitelna spustila svou novou aplikaci s názvem Saifu tento týden, a to zatím pouze pro Android. Zapomeňte ovšem na Google Pay (dříve Android Pay), i když připojení k této službě Česká spořitelna údajně chystá. V tuto chvíli je tedy nutné si stáhnout samostatnou, což možná některé uživatele odradí. Požadavky jsou operační systém minimálně ve verzi Android 4.4 a samozřejmě bezdrátová technologie NFC.
 
 
Samotná aplikace Saifu nabízí moderní design a zobrazuje aktuální zůstatek na účtu stylově prostřednictvím akvária s rybičkou. Pro využívání plateb potřebujete kromě účtu v České spořitelně také debetní kartu Visa, podpora dalších typů karet bude přidána v budoucnu. Potom už se svým smartphonem můžete platit stejně snadno jako s platební kartou, stačí zařízení přiblížit k bezkontaktnímu terminálu a počkat na známé pípnutí. Své finance můžete kromě kódu PIN chránit otiskem prstu, pokud je váš telefon vybaven čtečkou.
 
Saifu ovšem nabízí také několik vychytávek, které konkurence postrádá. Zaprvé je to možnost vytvoření jednorázové platební karty, která se po provedené platbě smaže. Taková karta poskytuje maximální ochranu bankovního účtu, a to třeba při platbě u nedůvěryhodných obchodníků. Další zajímavostí je slevový program, který je podle České spořitelny dostupný u „desítek obchodníků“. Pro využití slevy ovšem nemusíte řešit žádné slevové ani čárové kódy, stačí slevu aktivovat v aplikaci a při platbě mobilem se daná částka automaticky odečte.
 
Aplikaci Saifu od České spořitelny si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store.
 
Zdroj: Csas.cz


reklama