www.svetmobilne.cz
>
>
>

Česká spořitelna vydala aplikaci Saifu pro platby mobilem

Česká spořitelna vydala aplikaci Saifu pro platby mobilem
, , aktualita
Česká spořitelna se stala další tuzemskou banku, která svým zákazníkům umožnila v obchodech platit mobilním telefonem. Prozatím je nutné využít aplikaci Saifu, která je k dispozici pro Android.
reklama
Možnost využít bezkontaktní platby pomocí smartphonu dostali také klienti největší tuzemské banky. Česká spořitelna spustila svou novou aplikaci s názvem Saifu tento týden, a to zatím pouze pro Android. Zapomeňte ovšem na Google Pay (dříve Android Pay), i když připojení k této službě Česká spořitelna údajně chystá. V tuto chvíli je tedy nutné si stáhnout samostatnou, což možná některé uživatele odradí. Požadavky jsou operační systém minimálně ve verzi Android 4.4 a samozřejmě bezdrátová technologie NFC.
 
 
Samotná aplikace Saifu nabízí moderní design a zobrazuje aktuální zůstatek na účtu stylově prostřednictvím akvária s rybičkou. Pro využívání plateb potřebujete kromě účtu v České spořitelně také debetní kartu Visa, podpora dalších typů karet bude přidána v budoucnu. Potom už se svým smartphonem můžete platit stejně snadno jako s platební kartou, stačí zařízení přiblížit k bezkontaktnímu terminálu a počkat na známé pípnutí. Své finance můžete kromě kódu PIN chránit otiskem prstu, pokud je váš telefon vybaven čtečkou.
 
Saifu ovšem nabízí také několik vychytávek, které konkurence postrádá. Zaprvé je to možnost vytvoření jednorázové platební karty, která se po provedené platbě smaže. Taková karta poskytuje maximální ochranu bankovního účtu, a to třeba při platbě u nedůvěryhodných obchodníků. Další zajímavostí je slevový program, který je podle České spořitelny dostupný u „desítek obchodníků“. Pro využití slevy ovšem nemusíte řešit žádné slevové ani čárové kódy, stačí slevu aktivovat v aplikaci a při platbě mobilem se daná částka automaticky odečte.
 
Aplikaci Saifu od České spořitelny si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store.
 
Zdroj: Csas.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3 Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3
Tesla Model 3 je jedním z nejúspěšnějších vozů na americkém trhu, ve třídě elektromobilů drtivě vede. Automobilka sice stále zdaleka nepokryla všechny objednávky na vůz, nicméně slaví alespoň milník 100 tisíc vyrobených vozů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek
Garmin rozšířil svou nabídku chytrých sportovních hodinek o novou řadu Instinct, která je zaměřena primárně na vysokou odolnost a nabízí měření pohybových aktivit i navigaci v terénu. Cena je přitom příznivější než u modelů Fenix.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu
Honor 8X si odbyl svou evropskou premiéru tento týden na Pražském hradě, kde jsme se dozvěděli také českou cenu tohoto velkého smartphonu. Na tuzemský trh míří také chytrý náramek Honor Band 4.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik