www.svetmobilne.cz
>
>
>

Česká spořitelna vydala aplikaci Saifu pro platby mobilem

Česká spořitelna vydala aplikaci Saifu pro platby mobilem
, , aktualita
Česká spořitelna se stala další tuzemskou banku, která svým zákazníkům umožnila v obchodech platit mobilním telefonem. Prozatím je nutné využít aplikaci Saifu, která je k dispozici pro Android.
reklama
Možnost využít bezkontaktní platby pomocí smartphonu dostali také klienti největší tuzemské banky. Česká spořitelna spustila svou novou aplikaci s názvem Saifu tento týden, a to zatím pouze pro Android. Zapomeňte ovšem na Google Pay (dříve Android Pay), i když připojení k této službě Česká spořitelna údajně chystá. V tuto chvíli je tedy nutné si stáhnout samostatnou, což možná některé uživatele odradí. Požadavky jsou operační systém minimálně ve verzi Android 4.4 a samozřejmě bezdrátová technologie NFC.
 
 
Samotná aplikace Saifu nabízí moderní design a zobrazuje aktuální zůstatek na účtu stylově prostřednictvím akvária s rybičkou. Pro využívání plateb potřebujete kromě účtu v České spořitelně také debetní kartu Visa, podpora dalších typů karet bude přidána v budoucnu. Potom už se svým smartphonem můžete platit stejně snadno jako s platební kartou, stačí zařízení přiblížit k bezkontaktnímu terminálu a počkat na známé pípnutí. Své finance můžete kromě kódu PIN chránit otiskem prstu, pokud je váš telefon vybaven čtečkou.
 
Saifu ovšem nabízí také několik vychytávek, které konkurence postrádá. Zaprvé je to možnost vytvoření jednorázové platební karty, která se po provedené platbě smaže. Taková karta poskytuje maximální ochranu bankovního účtu, a to třeba při platbě u nedůvěryhodných obchodníků. Další zajímavostí je slevový program, který je podle České spořitelny dostupný u „desítek obchodníků“. Pro využití slevy ovšem nemusíte řešit žádné slevové ani čárové kódy, stačí slevu aktivovat v aplikaci a při platbě mobilem se daná částka automaticky odečte.
 
Aplikaci Saifu od České spořitelny si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store.
 
Zdroj: Csas.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik