www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Bývalý šéf autonomních aut Google obviněn z 33 krádeží obchodního tajemství

Bývalý šéf autonomních aut Google obviněn z 33 krádeží obchodního tajemství
, , aktualita
Bývalý šéf projektu autonomních vozů Google (nyní Waymo) Anthony Levandowski byl obviněn ze 33 krádeží obchodních tajemství. Tajné informace z tohoto projektu měl prodat světoznámé službě Uber.
K oblíbeným
reklama
Anthony Levandowski byl jedním z vedoucích projektu autonomních vozů Google (později Waymo), ze kterého odešel v roce 2016. Tehdy vytvořil vlastní startup Otto, který následně prodal Uberu a jeho divizi pro vývoj autonomních aut. Podle obžaloby však Levandowski při svém odchodu z Googlu také neoprávněně stáhl přes 14 tisíc souborů obsahujících tajné informace o projektu, které se pak následně přes společnost Otto dostaly do Uberu, jenž tento startup odkoupil (čehož možná nyní lituje).
 
Autonomní auto Uberu
 
Především mělo jít o podrobné informace o LiDARu, důležité technologie pro autonomní vozy, ačkoli takový Elon Musk by s tímto tvrzením nesouhlasil. Department of Justice tak obvinilo Levandowského z celkem 33 krádeží nebo pokusů o krádež obchodního tajemství. Připomeňme, že v roce 2018 došlo k dohodě, kdy se Uber zavázal nepoužívat ukradené technologie a musel Waymu zaplatit 245 milionů USD, což bylo 0,34 % hodnoty akcií společnosti Uber. Pokud jde o provinilce, Levandowski nyní čelí hrozbě 10 let odnětí svobody a pokutě 250 tisíc USD za každou krádež, tedy celkově 8,25 milionu USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala