www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Bývalý šéf autonomních aut Google obviněn z 33 krádeží obchodního tajemství

Bývalý šéf autonomních aut Google obviněn z 33 krádeží obchodního tajemství
, , aktualita
Bývalý šéf projektu autonomních vozů Google (nyní Waymo) Anthony Levandowski byl obviněn ze 33 krádeží obchodních tajemství. Tajné informace z tohoto projektu měl prodat světoznámé službě Uber.
K oblíbeným
reklama
Anthony Levandowski byl jedním z vedoucích projektu autonomních vozů Google (později Waymo), ze kterého odešel v roce 2016. Tehdy vytvořil vlastní startup Otto, který následně prodal Uberu a jeho divizi pro vývoj autonomních aut. Podle obžaloby však Levandowski při svém odchodu z Googlu také neoprávněně stáhl přes 14 tisíc souborů obsahujících tajné informace o projektu, které se pak následně přes společnost Otto dostaly do Uberu, jenž tento startup odkoupil (čehož možná nyní lituje).
 
Autonomní auto Uberu
 
Především mělo jít o podrobné informace o LiDARu, důležité technologie pro autonomní vozy, ačkoli takový Elon Musk by s tímto tvrzením nesouhlasil. Department of Justice tak obvinilo Levandowského z celkem 33 krádeží nebo pokusů o krádež obchodního tajemství. Připomeňme, že v roce 2018 došlo k dohodě, kdy se Uber zavázal nepoužívat ukradené technologie a musel Waymu zaplatit 245 milionů USD, což bylo 0,34 % hodnoty akcií společnosti Uber. Pokud jde o provinilce, Levandowski nyní čelí hrozbě 10 let odnětí svobody a pokutě 250 tisíc USD za každou krádež, tedy celkově 8,25 milionu USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rekordní Tesla se "pokazila", na Nürburgring musela odtahovka Rekordní Tesla se "pokazila", na Nürburgring musela odtahovka
Tesla se snaží vyvíjet novou sportovní verzi Modelu S s režimem Plaid na Severní smyčce Nürburgring, kde měla drtivě překonat časy konkurenčního Porsche Taycan. Jenže ne vše jde podle plánu, pro jeden z vozů si přijel odtah.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu Huawei Mate 30 Pro: s 5G, ale bez Googlu
Huawei představil nové výkonné smartphony Mate 30 a Mate 30 Pro. Nově tu najdeme i 5G verzi, naopak tu kvůli Trumpově administrativě a banům ze strany USA nenajdeme žádné aplikace od Googlu.
20.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima Vědci vyvinuli odemykání telefonu sluchátky a ušima
Telefony jsme už odemykali otisky prstů nebo tvářemi, tentokrát to chtějí vědci z University at Buffalo provádět pomocí speciálních sluchátek a uší. Biometrickým znakem tu totiž bude tvar ušního kanálku.
20.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
18.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

17.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář