www.svetmobilne.cz
>
>

Bugatti La Voiture Noire, nejdražší nové auto na světě

Bugatti La Voiture Noire, nejdražší nové auto na světě
, , aktualita
Pouhý jeden jediný kus vozu Bugatti La Voiture Noire už byl prodán a jde tak o nejdražší nově prodaný vůz na světě za opravdu hodně milionů EUR. Automobil nabídne 16válcový motor s maximálním výkonem 1500 koní.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Bugatti vyrobila nový vůz La Voiture Noire, což v překladu znamená "černé auto". Vznikl jen jediný kus a u toho také zůstane. Automobil už byl i prodán a získal jej jeden vážený nadšenec do značky Bugatti. A cena rozhodně nebyla ani trochu nízká, bez daní totiž činila 11 milionů EUR (282 milionů Kč bez DPH). Novinka má odkazovat na legendární vůz Type 57 SC Atlantic.
 
Bugatti La Voiture Noire
 
klikněte pro zvětšení
 
Automobil je pochopitelně vyráběn ručně a má karoserii vyrobenou z uhlíkových vláken. Technický základ vozu leží v již známém Bugatti Divo a Chiron. Sdílí s ním 16válcový motor s objemem 8 litrů, který dává maximálně výkon až 1500 koní, tedy 1103 kW. Točivý moment pak dosahuje nanejvýš hodnoty 1600 Nm.
 
Bugatti La Voiture Noire
 
klikněte pro zvětšení
 
Na zádi vozu pak lze spatřit rovnou šest koncovek výfuku a samozřejmostí je také černá barva, jak už napovídá i název vozu. Z technických údajů už toho moc nevíme, výrobce jen udal spotřebu vozu. Ve městě má činit 35,2 l/100 km, mimo město je to 15,2 l/100 km a kombinace činí 22,5 l/100 km. Bruselské úředníky jistě k infarktu přivede hodnota emisí 516 gramů CO2 na km.
 
Bugatti La Voiture Noire
 
klikněte pro zvětšení
 
Bugatti La Voiture Noire
 
klikněte pro zvětšení
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala