Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bugatti La Voiture Noire, nejdražší nové auto na světě

8.3.2019, Milan Šurkala, aktualita
Pouhý jeden jediný kus vozu Bugatti La Voiture Noire už byl prodán a jde tak o nejdražší nově prodaný vůz na světě za opravdu hodně milionů EUR. Automobil nabídne 16válcový motor s maximálním výkonem 1500 koní.
Automobilka Bugatti vyrobila nový vůz La Voiture Noire, což v překladu znamená "černé auto". Vznikl jen jediný kus a u toho také zůstane. Automobil už byl i prodán a získal jej jeden vážený nadšenec do značky Bugatti. A cena rozhodně nebyla ani trochu nízká, bez daní totiž činila 11 milionů EUR (282 milionů Kč bez DPH). Novinka má odkazovat na legendární vůz Type 57 SC Atlantic.
 
Bugatti La Voiture Noire
 
klikněte pro zvětšení
 
Automobil je pochopitelně vyráběn ručně a má karoserii vyrobenou z uhlíkových vláken. Technický základ vozu leží v již známém Bugatti Divo a Chiron. Sdílí s ním 16válcový motor s objemem 8 litrů, který dává maximálně výkon až 1500 koní, tedy 1103 kW. Točivý moment pak dosahuje nanejvýš hodnoty 1600 Nm.
 
Bugatti La Voiture Noire
 
klikněte pro zvětšení
 
Na zádi vozu pak lze spatřit rovnou šest koncovek výfuku a samozřejmostí je také černá barva, jak už napovídá i název vozu. Z technických údajů už toho moc nevíme, výrobce jen udal spotřebu vozu. Ve městě má činit 35,2 l/100 km, mimo město je to 15,2 l/100 km a kombinace činí 22,5 l/100 km. Bruselské úředníky jistě k infarktu přivede hodnota emisí 516 gramů CO2 na km.
 
Bugatti La Voiture Noire
 
klikněte pro zvětšení
 
Bugatti La Voiture Noire
 
klikněte pro zvětšení
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama