Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bugatti Divo má 1500 koní a přidává na ovladatelnosti

29.8.2018, Milan Šurkala, aktualita
Supersporty Bugatti byly většinou o výkonu a maximální rychlosti, nebyly ale zrovna rychlé na zatáčkovitých tratích. Nové Bugatti Divo to má trochu změnit. Bude kapánek lehčí a dosáhne i většího přítlaku.
Moderní vozy Bugatti mají opravdu enormní výkony motoru, jsou ale dost těžké a poněkud neohrabané. To z nich dělá sice neuvěřitelně rychlá auta v přímce, ale na okruhu nepatří mezi nejrychlejší. Trochu změny slibuje nové Bugatti Divo, které má být lépe ovladatelnou variantou Chironu, s nímž sdílí šasi i motor. Najdeme zde tedy stejný 8litrový šestnáctiválec s válci do W.
 
Bugatti Divo
 
klikněte pro zvětšení
 
Jeho maximální výkon dosahuje hodnoty 1500 koní (1103 kW) při 6700 otáčkách za minutu. K tomu mu dopomáhají rovnou čtyři turbodmychadla. Maximální točivý moment pak vrcholí hodnotou 1600 Nm v širokém rozsahu od 2000 do 6000 otáček za minutu. Točivý moment pak směrem ke kolům přenáší 7stupňová DSG převodovka.
 
Bugatti Divo
 
klikněte pro zvětšení
 
Vůz je o 35 kilogramů lehčí než Chiron a nejen díky o 23 % širšímu zadnímu křídlu (1,83 metru) slibuje o 90 kg větší přítlak. I díky tomu je automobil o 8 sekund rychlejší na okruhu v Nardo. Maximální rychlost je nicméně s hodnotou 380 km/h nižší, neboť Divo nemá režim "Top Speed". Z 0 na 100 km/h to autu zabere pouhých 2,4 sekundy.
 
Bugatti Divo
 
klikněte pro zvětšení
 
Zajímavostí je např. design zadních světel, nicméně celé auto je designově podstatně více technické a méně elegantní než předchozí vozy značky. Společnost chce vyrobit pouhých 40 kusů a všechny jsou již rozebrané. Cena každého z nich činí 5 milionů EUR (přes 128,6 milionů korun.
 
Bugatti Divo
 
klikněte pro zvětšení
 
Bugatti Divo
 
klikněte pro zvětšení
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama