www.svetmobilne.cz
>
>

Bugatti Divo má 1500 koní a přidává na ovladatelnosti

Bugatti Divo má 1500 koní a přidává na ovladatelnosti
, , aktualita
Supersporty Bugatti byly většinou o výkonu a maximální rychlosti, nebyly ale zrovna rychlé na zatáčkovitých tratích. Nové Bugatti Divo to má trochu změnit. Bude kapánek lehčí a dosáhne i většího přítlaku.
K oblíbeným
reklama
Moderní vozy Bugatti mají opravdu enormní výkony motoru, jsou ale dost těžké a poněkud neohrabané. To z nich dělá sice neuvěřitelně rychlá auta v přímce, ale na okruhu nepatří mezi nejrychlejší. Trochu změny slibuje nové Bugatti Divo, které má být lépe ovladatelnou variantou Chironu, s nímž sdílí šasi i motor. Najdeme zde tedy stejný 8litrový šestnáctiválec s válci do W.
 
Bugatti Divo
 
klikněte pro zvětšení
 
Jeho maximální výkon dosahuje hodnoty 1500 koní (1103 kW) při 6700 otáčkách za minutu. K tomu mu dopomáhají rovnou čtyři turbodmychadla. Maximální točivý moment pak vrcholí hodnotou 1600 Nm v širokém rozsahu od 2000 do 6000 otáček za minutu. Točivý moment pak směrem ke kolům přenáší 7stupňová DSG převodovka.
 
Bugatti Divo
 
klikněte pro zvětšení
 
Vůz je o 35 kilogramů lehčí než Chiron a nejen díky o 23 % širšímu zadnímu křídlu (1,83 metru) slibuje o 90 kg větší přítlak. I díky tomu je automobil o 8 sekund rychlejší na okruhu v Nardo. Maximální rychlost je nicméně s hodnotou 380 km/h nižší, neboť Divo nemá režim "Top Speed". Z 0 na 100 km/h to autu zabere pouhých 2,4 sekundy.
 
Bugatti Divo
 
klikněte pro zvětšení
 
Zajímavostí je např. design zadních světel, nicméně celé auto je designově podstatně více technické a méně elegantní než předchozí vozy značky. Společnost chce vyrobit pouhých 40 kusů a všechny jsou již rozebrané. Cena každého z nich činí 5 milionů EUR (přes 128,6 milionů korun.
 
Bugatti Divo
 
klikněte pro zvětšení
 
Bugatti Divo
 
klikněte pro zvětšení
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala