www.svetmobilne.cz
>
>

BMW M850i Night Sky s detaily z meteoritu

BMW M850i Night Sky s detaily z meteoritu
, , aktualita
BMW vyrobilo jediný kus automobilu M850i Night Sky, který obsahuje dokonce mimozemské prvky. Některé detaily jsou totiž vyrobeny z meteoritu Muonionalusta. Ve výrobě našla místo i technologie 3D tisku.
reklama
Některé omezené edice vozů jsou vskutku zajímavé, zejména pokud jde o jediný kus takového vozu. Nedávno to bylo např. Lamborghini SC18 Alston, nicméně i ten bledne vedle jediného kusu BMW M850i Night Sky. Na první pohled těžko předpokládat, v čem by toto BMW mohlo být exkluzivnější než jediný speciální kus Lamborghini, které je navíc mnohem výkonnější. Faktem ale je, že při výrobě tohoto kusu byly použity materiály, které nikde jinde nenajdete. Nemají totiž původ na Zemi, ale jsou z Vesmíru. Pochopitelně, obsahují prvky, které nalezneme i na Zemi, jen sem přiletěli relativně "nedávno".
 
BMW M850i Night Sky
 
Tento vůz se totiž odkazuje na meteorit Muonionalusta, který byl nalezen ve Skandinávii v roce 1906. Nejenže na něj odkazuje, on jej dokonce i obsahuje. BMW totiž použilo kusy meteoritu pro výrobu části hlavice řadicí páky, páčky režimů iDrive, pro tlačítko start/stop a několik dalších prvků. Celkem je zde 600 gramů materiálu, který sem přiletěl před zhruba milionem let.
 
BMW M850i Night Sky
 
Zajímavý Widmanstättenův vzor z meteoritu byl použit i na designu mnoha venkovních detailů, v podobném tvaru jsou totiž vyvedeny i brzdové kotouče, zpětná zrcátka, detaily nasávacích otvorů i sedadla. Pokud jde o brzdové třmeny, ty jsou vyrobeny pomocí 3D tisku a jsou o 30 % lehčí než běžné. Také barva vozu není úplně tradiční. Kombinuje totiž základní modrý lak, na nějž je aplikován černý a sedm vrstev bezbarvého laku. V interiéru pak najdete černé prvky s bílými tečkami, které evokují noční oblohu, která dala vozu i jméno.
 
BMW M850i Night Sky
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon
Skládací telefony jsou mezi výrobci velkým hitem, plánuje je většina velkých hráčů. Nejvíce se sice mluví o Samsungu, ale nějaký skládací přístroj si má chystat i Motorola. A úspěch si chce zajistit i použitím legendárního jména RAZR.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý
Mnohé společnosti mají různé provizní systémy (tzv. referral), aby získaly co nejvíce zákazníků. Takový program měla i automobilka Tesla, nicméně jej už za pár týdnů zruší, společnost přichází moc draho.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala