www.svetmobilne.cz
>
>

BMW M850i Night Sky s detaily z meteoritu

BMW M850i Night Sky s detaily z meteoritu
, , aktualita
BMW vyrobilo jediný kus automobilu M850i Night Sky, který obsahuje dokonce mimozemské prvky. Některé detaily jsou totiž vyrobeny z meteoritu Muonionalusta. Ve výrobě našla místo i technologie 3D tisku.
K oblíbeným
reklama
Některé omezené edice vozů jsou vskutku zajímavé, zejména pokud jde o jediný kus takového vozu. Nedávno to bylo např. Lamborghini SC18 Alston, nicméně i ten bledne vedle jediného kusu BMW M850i Night Sky. Na první pohled těžko předpokládat, v čem by toto BMW mohlo být exkluzivnější než jediný speciální kus Lamborghini, které je navíc mnohem výkonnější. Faktem ale je, že při výrobě tohoto kusu byly použity materiály, které nikde jinde nenajdete. Nemají totiž původ na Zemi, ale jsou z Vesmíru. Pochopitelně, obsahují prvky, které nalezneme i na Zemi, jen sem přiletěli relativně "nedávno".
 
BMW M850i Night Sky
 
Tento vůz se totiž odkazuje na meteorit Muonionalusta, který byl nalezen ve Skandinávii v roce 1906. Nejenže na něj odkazuje, on jej dokonce i obsahuje. BMW totiž použilo kusy meteoritu pro výrobu části hlavice řadicí páky, páčky režimů iDrive, pro tlačítko start/stop a několik dalších prvků. Celkem je zde 600 gramů materiálu, který sem přiletěl před zhruba milionem let.
 
BMW M850i Night Sky
 
Zajímavý Widmanstättenův vzor z meteoritu byl použit i na designu mnoha venkovních detailů, v podobném tvaru jsou totiž vyvedeny i brzdové kotouče, zpětná zrcátka, detaily nasávacích otvorů i sedadla. Pokud jde o brzdové třmeny, ty jsou vyrobeny pomocí 3D tisku a jsou o 30 % lehčí než běžné. Také barva vozu není úplně tradiční. Kombinuje totiž základní modrý lak, na nějž je aplikován černý a sedm vrstev bezbarvého laku. V interiéru pak najdete černé prvky s bílými tečkami, které evokují noční oblohu, která dala vozu i jméno.
 
BMW M850i Night Sky
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala