reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BMW M850i Night Sky s detaily z meteoritu

, , aktualita
BMW vyrobilo jediný kus automobilu M850i Night Sky, který obsahuje dokonce mimozemské prvky. Některé detaily jsou totiž vyrobeny z meteoritu Muonionalusta. Ve výrobě našla místo i technologie 3D tisku.
Některé omezené edice vozů jsou vskutku zajímavé, zejména pokud jde o jediný kus takového vozu. Nedávno to bylo např. Lamborghini SC18 Alston, nicméně i ten bledne vedle jediného kusu BMW M850i Night Sky. Na první pohled těžko předpokládat, v čem by toto BMW mohlo být exkluzivnější než jediný speciální kus Lamborghini, které je navíc mnohem výkonnější. Faktem ale je, že při výrobě tohoto kusu byly použity materiály, které nikde jinde nenajdete. Nemají totiž původ na Zemi, ale jsou z Vesmíru. Pochopitelně, obsahují prvky, které nalezneme i na Zemi, jen sem přiletěli relativně "nedávno".
 
BMW M850i Night Sky
 
Tento vůz se totiž odkazuje na meteorit Muonionalusta, který byl nalezen ve Skandinávii v roce 1906. Nejenže na něj odkazuje, on jej dokonce i obsahuje. BMW totiž použilo kusy meteoritu pro výrobu části hlavice řadicí páky, páčky režimů iDrive, pro tlačítko start/stop a několik dalších prvků. Celkem je zde 600 gramů materiálu, který sem přiletěl před zhruba milionem let.
 
BMW M850i Night Sky
 
Zajímavý Widmanstättenův vzor z meteoritu byl použit i na designu mnoha venkovních detailů, v podobném tvaru jsou totiž vyvedeny i brzdové kotouče, zpětná zrcátka, detaily nasávacích otvorů i sedadla. Pokud jde o brzdové třmeny, ty jsou vyrobeny pomocí 3D tisku a jsou o 30 % lehčí než běžné. Také barva vozu není úplně tradiční. Kombinuje totiž základní modrý lak, na nějž je aplikován černý a sedm vrstev bezbarvého laku. V interiéru pak najdete černé prvky s bílými tečkami, které evokují noční oblohu, která dala vozu i jméno.
 
BMW M850i Night Sky
 


reklama
reklama
reklama