www.svetmobilne.cz
>
>

BMW M850i Night Sky s detaily z meteoritu

BMW M850i Night Sky s detaily z meteoritu
, , aktualita
BMW vyrobilo jediný kus automobilu M850i Night Sky, který obsahuje dokonce mimozemské prvky. Některé detaily jsou totiž vyrobeny z meteoritu Muonionalusta. Ve výrobě našla místo i technologie 3D tisku.
K oblíbeným
reklama
Některé omezené edice vozů jsou vskutku zajímavé, zejména pokud jde o jediný kus takového vozu. Nedávno to bylo např. Lamborghini SC18 Alston, nicméně i ten bledne vedle jediného kusu BMW M850i Night Sky. Na první pohled těžko předpokládat, v čem by toto BMW mohlo být exkluzivnější než jediný speciální kus Lamborghini, které je navíc mnohem výkonnější. Faktem ale je, že při výrobě tohoto kusu byly použity materiály, které nikde jinde nenajdete. Nemají totiž původ na Zemi, ale jsou z Vesmíru. Pochopitelně, obsahují prvky, které nalezneme i na Zemi, jen sem přiletěli relativně "nedávno".
 
BMW M850i Night Sky
 
Tento vůz se totiž odkazuje na meteorit Muonionalusta, který byl nalezen ve Skandinávii v roce 1906. Nejenže na něj odkazuje, on jej dokonce i obsahuje. BMW totiž použilo kusy meteoritu pro výrobu části hlavice řadicí páky, páčky režimů iDrive, pro tlačítko start/stop a několik dalších prvků. Celkem je zde 600 gramů materiálu, který sem přiletěl před zhruba milionem let.
 
BMW M850i Night Sky
 
Zajímavý Widmanstättenův vzor z meteoritu byl použit i na designu mnoha venkovních detailů, v podobném tvaru jsou totiž vyvedeny i brzdové kotouče, zpětná zrcátka, detaily nasávacích otvorů i sedadla. Pokud jde o brzdové třmeny, ty jsou vyrobeny pomocí 3D tisku a jsou o 30 % lehčí než běžné. Také barva vozu není úplně tradiční. Kombinuje totiž základní modrý lak, na nějž je aplikován černý a sedm vrstev bezbarvého laku. V interiéru pak najdete černé prvky s bílými tečkami, které evokují noční oblohu, která dala vozu i jméno.
 
BMW M850i Night Sky
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět spouští provizní systém, lze vyhrát Roadster Tesla opět spouští provizní systém, lze vyhrát Roadster
Automobilka Tesla v letošním lednu ukončila svůj provizní systém, protože byl příliš drahý. Teď se to ale mění a uvádí novou variantu. Za doporučení lze získat nabíjení zdarma, Model Y i nový Roadster.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Vision přijde s procesorem Samsung Exynos Motorola One Vision přijde s procesorem Samsung Exynos
Motorola údajně připravuje první smartphone, ve kterém použije procesor Exynos od konkurenčního Samsungu. Půjde o zajímavý model střední třídy vybavený 48MPx fotoaparátem umístěním v „průstřelu“ displeje.
23.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
23.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik