www.svetmobilne.cz
>
>

BMW i4: koncept nového elektrického sedanu je zde

BMW i4: koncept nového elektrického sedanu je zde
, , aktualita
Připravovaný elektrický sedan BMW i4 má opět o něco blíže sériové výrobě. Mnichovská automobilka ukázala koncept, který bude mnohem podobnější konečnému vozu než ten předchozí. Stále se hovoří o výkonu 390 kW.
K oblíbeným
reklama
O novém elektrickém sedanu BMW i4 se mluví už nějaký ten pátek. Nějaké základní technické údaje jsme se dozvěděli v loňském listopadu, nyní už i víme, jak bude zhruba vypadat. Mnichovská automobilka totiž ukázala obrázky připravovaného vozu, který je spíše čtyřdvéřovým kupé než sedanem. Má výrazně aerodynamický tvar a obrovskou přední masku, která je ale zaslepená. Elektromotor nepotřebuje tak výkonné chlazení, a tak tu najdeme především nejrůznější senzory.
 
BMW i4
 
Pokud jde o pohon, nadále platí, že by vůz měl pohánět elektromotor o výkonu 390 kW (530 koní), který by měl vozu zajistit zrychlení z 0 na 100 km/h za zhruba 4 sekundy. Maximální rychlost má být omezena na 200 km/h. Akumulátor má pojmout 80 kWh energie, což je docela rozumné množství. Dle automobilky to postačí na dojezd 600 km dle evropské normy WLTP, takže víme, že v praxi to bude o něco méně. Ostatně odhad dle poměrně reálné americké normy EPA je jen 270 mil, což je zhruba 435 km.
 
BMW i4
 
Interiér má být velmi prostorný, vévodí mu světlé barvy a obrovský digitální přístrojový štít. Aby se světlá deska neodrážela v předním okně, je použito speciální neodrazivé sklo. Zajímavostí je, že o zvuky vozu v rámci infotainment systému se postaral věhlasný Hans Zimmer, který nahrál soundtracky k mnoha známým filmům (Rain man, Skála, Lví král, Gladiátor, Interstellar a mnoho dalších).
 
BMW i4
 
Výroba nového vozu začne v Mnichově v příštím roce. BMW se nechalo slyšet, že pro i4 bude možné použít většinu stávajícího vybavení a je potřeba vyměnit asi jen 10 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala