www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní

Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
, , aktualita
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
K oblíbeným
reklama
Trh s elektromobily se stále rozšiřuje a další novinky si chystá i mnichovské BMW. Zde se mluví o novém elektrickém sedanu BMW i4, jehož design by měl vycházet z konceptu BMW i Vision Dynamics. Ten se už ukázal před dvěma měsíci, přičemž nyní na světlo světa vyplouvají další detaily o autě. Hovoří se o tom, že by vůz díky dvěma elektromotorům měl mít pohon všech čtyř kol a dosahovat maximálního výkonu 530 koní (390 kW).
 
BMW i Vision Dynamics
 
Takový výkon má stačit na akceleraci na 60 mph (96 km/h) za zhruba 4 sekundy a hovoří se také o velmi dobrém dojezdu 373 mil (600 km dle evropského cyklu, nevíme ale zda staršího NEDC nebo novějšího WLTP). Využita by měla být už pátá generace akumulátorů od BMW, které slibují nabití 85 % energie za 35 minut. Podle všeho zde budou dva nezávislé akumulátory pro každý elektromotor zvlášť, neboť každý má poskytovat maximálně 300kW výstup. Na novinku si ale ještě počkáme nějaký ten pátek, představení by se mělo konat až v roce 2021.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala