www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní

Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
, , aktualita
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
K oblíbeným
reklama
Trh s elektromobily se stále rozšiřuje a další novinky si chystá i mnichovské BMW. Zde se mluví o novém elektrickém sedanu BMW i4, jehož design by měl vycházet z konceptu BMW i Vision Dynamics. Ten se už ukázal před dvěma měsíci, přičemž nyní na světlo světa vyplouvají další detaily o autě. Hovoří se o tom, že by vůz díky dvěma elektromotorům měl mít pohon všech čtyř kol a dosahovat maximálního výkonu 530 koní (390 kW).
 
BMW i Vision Dynamics
 
Takový výkon má stačit na akceleraci na 60 mph (96 km/h) za zhruba 4 sekundy a hovoří se také o velmi dobrém dojezdu 373 mil (600 km dle evropského cyklu, nevíme ale zda staršího NEDC nebo novějšího WLTP). Využita by měla být už pátá generace akumulátorů od BMW, které slibují nabití 85 % energie za 35 minut. Podle všeho zde budou dva nezávislé akumulátory pro každý elektromotor zvlášť, neboť každý má poskytovat maximálně 300kW výstup. Na novinku si ale ještě počkáme nějaký ten pátek, představení by se mělo konat až v roce 2021.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektromobil Jaguar I-PACE prodlužuje dojezd o 19 km díky softwaru Elektromobil Jaguar I-PACE prodlužuje dojezd o 19 km díky softwaru
Prodloužení dojezdu elektrických aut se dá dosáhnout mnoha způsoby, větším akumulátorem, efektivnějším a úspornějším hardwarem, ale také i optimalizací softwaru. Právě díky SW kouzlům má nyní I-PACE o 19 km delší dojezd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autopilot Tesly zmaten asfaltovými čarami, měl je za vodorovné značení Autopilot Tesly zmaten asfaltovými čarami, měl je za vodorovné značení
Autonomní řízení automobilů ještě zdaleka není připraveno na všechny možné situace a autopilot Tesly není výjimkou. Jeden z dalších problémů ukazuje chování systému na silnicích s asfaltovými čarami, které si plete s vodorovným značením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Youtuber zkusil, co s autem udělají retardéry v plné rychlosti Youtuber zkusil, co s autem udělají retardéry v plné rychlosti
Na serveru YouTube se objevuje spousta zajímavých pokusů a o jeden z nich se pokusil youtuber Warped Perception. Odstrojil auto tak, že jde vidět jeho vnitřek a ve slow-motion nafilmoval průjezd retardéry plnou rychlostí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Další problém u Applu, MacBook Pro 16 může mít potíže s displejem i reproduktory Další problém u Applu, MacBook Pro 16 může mít potíže s displejem i reproduktory
Ani dalšímu produktu společnosti Apple se nevyhnuly dětské nemoci. Drahé profesionální notebooky MacBook Pro s 16" displejem mohou mít problémy s přehráváním zvuku i rozmazaným obrazem nového displeje.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala