www.svetmobilne.cz
>
>
>

Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní

Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
, , aktualita
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
K oblíbeným
reklama
Trh s elektromobily se stále rozšiřuje a další novinky si chystá i mnichovské BMW. Zde se mluví o novém elektrickém sedanu BMW i4, jehož design by měl vycházet z konceptu BMW i Vision Dynamics. Ten se už ukázal před dvěma měsíci, přičemž nyní na světlo světa vyplouvají další detaily o autě. Hovoří se o tom, že by vůz díky dvěma elektromotorům měl mít pohon všech čtyř kol a dosahovat maximálního výkonu 530 koní (390 kW).
 
BMW i Vision Dynamics
 
Takový výkon má stačit na akceleraci na 60 mph (96 km/h) za zhruba 4 sekundy a hovoří se také o velmi dobrém dojezdu 373 mil (600 km dle evropského cyklu, nevíme ale zda staršího NEDC nebo novějšího WLTP). Využita by měla být už pátá generace akumulátorů od BMW, které slibují nabití 85 % energie za 35 minut. Podle všeho zde budou dva nezávislé akumulátory pro každý elektromotor zvlášť, neboť každý má poskytovat maximálně 300kW výstup. Na novinku si ale ještě počkáme nějaký ten pátek, představení by se mělo konat až v roce 2021.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala