Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Blyštivé HTC U12+ se poprvé ukazuje na kameru

2.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Očekávaná vlajková loď HTC U12+ o sobě dává po delším čase opět vědět. Tentokrát se na internet dostalo několik fotografií, které nám novinku ukazují v celé kráse. Výrobce nasadil tenké rámečky a znovu opomněl 3,5mm sluchátkový konektor.
HTC v posledních měsících spíše mlčí, patrně má plné ruce práce s přípravou své jediné letošní vlajkové lodi. Jak už víme delší dobu, novinka by měla nést název HTC U12+ a její představení je na spadnutí – pokud se taiwanský výrobce pokusí udržet roční cyklus obnovy vlajkových modelů, můžeme oficiální premiéru očekávat v nejbližších týdnech. Připravovaný smartphone si nyní můžeme prohlédnout na uniklých fotografiích, které jej ukazují ze všech úhlů. Zdá se, že HTC zapracovalo na znatelném ztenčení rámečků, přesto se společnost raději vyvarovala experimentů s kontroverzním výřezem. Nad displejem se nachází duální přední fotoaparát na selfie.
 
 
 
Na zadní straně výrobce ponechal nepřehlédnutelně lesklý skleněný povrch, který se objevil mimo jiné u loňského HTC U11+. Všimnout si můžeme také modulu duálního zadního fotoaparátu nebo kulaté čtečky otisků prstů, která se nachází kousek pod ním. Tři samostatná tlačítka pro změnu hlasitosti a zapnutí/vypnutí telefonu nalezneme na pravém boku, naopak levá strana ukrývá slot na SIM kartu a microSD. Port USB Type-C našel své místo na spodní straně zařízení, marně byste potom hledali 3,5mm audio jack, takže pro připojení sluchátek bude opět nutné použít adaptér nebo bezdrátovou technologii Bluetooth.
 
 
 
Uniklé fotografie nám neprozradily nic nového o výbavě HTC U12+, ale velkou část informací stejně známe už z dřívějška. Nová vlajková loď by měla disponovat 6" displejem s rozlišením Quad HD+ a protáhlým poměrem stran 18:9. Asi příliš nepřekvapí, že motorem bude osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 845 doplněný o 6GB operační paměť a až 128GB vnitřní úložiště. Kapacita baterie by se měla zastavit na 3 420 mAh a jako operační systém pochopitelně poslouží poslední Android Oreo. Tělo by mělo být odolné proti vodě a prachu, konkrétně se spekuluje o certifikaci IP68. Neměla by chybět ani druhá generace netradičního ovládání Edge Sense.
 
Hlavní konkurence pro HTC U12+ bude Samsung Galaxy S9+, oproti kterému má být taiwanská novinka přibližně o 100 dolarů levnější.
 


reklama