Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Blíží se iPhony 11, mají mít větší paměť

16.8.2019, Milan Šurkala, aktualita
Už za necelý měsíc by měly být představeny nové iPhony pro letošní rok. Podle uniklých informací by mělo jít o tři modely, které dostanou dvojnásobně větší paměť vůči dnešku. Dostaneme ale i další vylepšení.
Podle všeho by se měla další keynote společnosti Apple konat v úterý 10. září. Předpokládá se, že se zde představí např. trojice nových iPhonů, které nahradí loňské modely XR a XS. Jména zatím nejsou jasná, hovoří se však o tom, že iPhone XR bude nahrazen novým iPhonem 11 (nově bez přídomku nebo jako iPhone (2019)) a ponechá si 6,1" LCD. OLED displej by nejlevnější nový iPhone měl dostat až v roce 2020.
 
Apple iPhone XS Max
 
Na místo iPhonu XS poputuje iPhone 11 Pro (5,8" OLED) a XS Max má pak být nahrazen variantou iPhone 11 Pro Max (6,5" OLED). Objevit by se měl nový procesor A13 Bionic, až 4 GB RAM u prémiovějších modelů a všechny verze by měly dostat větší vnitřní paměť. U základních modelů by se tak mělo nově začínat na 128 GB, k dispoici pak budou i 256GB a 512GB verze. Vypadá to však, že na 1TB modely si budeme muset nechat zajít chuť.
 
Dále se hovoří o tom, že by se design telefonů neměl nijak zásadně měnit s výjimkou zadního čtvercového fotomodulu, který dostane třetí fotoaparát. Mělo by jít o širokoúhlý fotoaparát se 120° úhlem záběru a i ten se může podílet na výsledné tvorbě portrétů s rozmazaným pozadím. Také by se měla dále vylepšit funkce Face ID, která už dnes patří ke špičce. Kvalitnější má být i zvuk díky dvojici mikrofonů.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama