www.svetmobilne.cz
>
>
>

Bill Gates si koupil Porsche Taycan, Elon Musk je Gatesem zklamaný

Bill Gates si koupil Porsche Taycan, Elon Musk je Gatesem zklamaný
, , aktualita
Bill Gates je známým filantropem a bojovníkem za lepší budoucnost. Podobně tak na budoucí vývoj myslí i Elon Musk. Proto je překvapivé, že si Gates nekoupil Teslu, ale Porsche Taycan. Musk to na Twitteru pochopitelně nenechal bez odezvy.
K oblíbeným
reklama
I když bývá Elon Musk často připodobňován ke Steve Jobsovi, hodně společného má i s Billem Gatesem. Ten je v posledních dvou desetiletích velkým filantropem a své úsilí věnuje záchraně lidstva podobně jako Musk. V případě Gatese je to především boj s nemocemi v chudých zemích, ale pracuje také na co nejčistější energii. Nebýt obchodní války mezi Čínou a USA, už by se v Číně vesele stavěla speciální jaderná elektrárna společnosti Terrapower, která využívá ochuzeného uranu, tedy vedlejšího produktu jeho obohacování. Ta by nejenže téměř bezemisně vyráběla elektrickou energii, navíc by řešila problém, co s jaderným odpadem.
 
 
V rozhovoru s Marquesem Brownleem, známým uznávaným youtuberem, Bill Gates hovořil např. i o tom, že v osobní dopravě se dá dosáhnout velkého pokroku a snížení ekologického dopadu. Přispět mohou i elektrická auta, která ale, jak přiznal, zatím na tom nejsou úplně nejlépe. Jedním z problémů je i jejich cena. Ocenil automobilku Tesla, která tento směr v podstatě zahájila a ukázala, že to  elektromobily jde. Přesto v rozhovoru uvedl, že si právě koupil Porsche Taycan, což je jeho první elektrické auto. Označil ho za "cool" a řekl, že si ho hodně užívá.
 
Otázkou je, proč se tedy nerozhodl pro Teslu, když ji v samotném rozhovoru tak pochválil. Přesné důvody zatím nejsou známy, Elon Musk to ale pochopitelně nenechal bez odezvy a na svém Twitteru se do Gatese opět navezl. Napsal "My conversations with Gates have been underwhelming tbh", což znamená, že ho jeho "diskuze s Gatesem nepříjemně ohromily". Připomeňme ještě, že v neděli v USA shořel jeden z prvních vozů Porsche Taycan.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15 Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15
Low-endová značka Redmi představila svůj první náramek Redmi Band. Přináší ještě nižší cenu než jeho dražší bratříček Mi Band 4. Přesto má např. 1,08" barevný displej a vydrží na 14 dní provozu.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G8 Power Lite přichází s 5000mAh akumulátorem Motorola Moto G8 Power Lite přichází s 5000mAh akumulátorem
Smartphony s nadprůměrnou kapacitou akumulátorů jsou poměrně populární a řada Power od Motoroly rovněž sbírá úspěchy. Nyní přichází nové Moto G8 Power Lite s velkým 5000mAh akumulátorem a 6,5" displejem.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Razer Blade 15 dostává Core i7 10. generace na 5,1 GHz i 300Hz displej Razer Blade 15 dostává Core i7 10. generace na 5,1 GHz i 300Hz displej
Společnost Razer spolu s příchodem nových procesorů Intel Comet Lake-H 10. generace představila také svůj nový herní notebook Blade 15. Procesor běží až na 5,1 GHz a můžeme mít také 300Hz displej.
2.4.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EMUI 10.1: Seznam vylepšení a podporovaných telefonů EMUI 10.1: Seznam vylepšení a podporovaných telefonů
Huawei nedávno představil novou verzi své uživatelské nadstavby pro Android. EMUI 10.1 se jako aktualizace dostane na desítky stávajících modelů Huawei a Honor. Mezi novinkami nalezneme vylepšené uživatelské rozhraní nebo aplikace pro videohovory.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
WhatsApp bude možné používat na více zařízeních zároveň WhatsApp bude možné používat na více zařízeních zároveň
Facebook snad brzy vyslyší žádosti uživatelů a umožní svou aplikaci WhatsApp používat na více smartphonech najednou, a to při použití stejného účtu. Delší dobu vývojáři testují také zprávy s omezenou platností.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře