Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Bill Gates si koupil Porsche Taycan, Elon Musk je Gatesem zklamaný

, , aktualita
Bill Gates si koupil Porsche Taycan, Elon Musk je Gatesem zklamaný
Bill Gates je známým filantropem a bojovníkem za lepší budoucnost. Podobně tak na budoucí vývoj myslí i Elon Musk. Proto je překvapivé, že si Gates nekoupil Teslu, ale Porsche Taycan. Musk to na Twitteru pochopitelně nenechal bez odezvy.
Bill Gates si koupil Porsche Taycan, Elon Musk je Gatesem zklamaný
I když bývá Elon Musk často připodobňován ke Steve Jobsovi, hodně společného má i s Billem Gatesem. Ten je v posledních dvou desetiletích velkým filantropem a své úsilí věnuje záchraně lidstva podobně jako Musk. V případě Gatese je to především boj s nemocemi v chudých zemích, ale pracuje také na co nejčistější energii. Nebýt obchodní války mezi Čínou a USA, už by se v Číně vesele stavěla speciální jaderná elektrárna společnosti Terrapower, která využívá ochuzeného uranu, tedy vedlejšího produktu jeho obohacování. Ta by nejenže téměř bezemisně vyráběla elektrickou energii, navíc by řešila problém, co s jaderným odpadem.
 
 
V rozhovoru s Marquesem Brownleem, známým uznávaným youtuberem, Bill Gates hovořil např. i o tom, že v osobní dopravě se dá dosáhnout velkého pokroku a snížení ekologického dopadu. Přispět mohou i elektrická auta, která ale, jak přiznal, zatím na tom nejsou úplně nejlépe. Jedním z problémů je i jejich cena. Ocenil automobilku Tesla, která tento směr v podstatě zahájila a ukázala, že to  elektromobily jde. Přesto v rozhovoru uvedl, že si právě koupil Porsche Taycan, což je jeho první elektrické auto. Označil ho za "cool" a řekl, že si ho hodně užívá.
 
Otázkou je, proč se tedy nerozhodl pro Teslu, když ji v samotném rozhovoru tak pochválil. Přesné důvody zatím nejsou známy, Elon Musk to ale pochopitelně nenechal bez odezvy a na svém Twitteru se do Gatese opět navezl. Napsal "My conversations with Gates have been underwhelming tbh", což znamená, že ho jeho "diskuze s Gatesem nepříjemně ohromily". Připomeňme ještě, že v neděli v USA shořel jeden z prvních vozů Porsche Taycan.
 


reklama