Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bill Gates si koupil Porsche Taycan, Elon Musk je Gatesem zklamaný

19.2.2020, Milan Šurkala, aktualita
Bill Gates je známým filantropem a bojovníkem za lepší budoucnost. Podobně tak na budoucí vývoj myslí i Elon Musk. Proto je překvapivé, že si Gates nekoupil Teslu, ale Porsche Taycan. Musk to na Twitteru pochopitelně nenechal bez odezvy.
I když bývá Elon Musk často připodobňován ke Steve Jobsovi, hodně společného má i s Billem Gatesem. Ten je v posledních dvou desetiletích velkým filantropem a své úsilí věnuje záchraně lidstva podobně jako Musk. V případě Gatese je to především boj s nemocemi v chudých zemích, ale pracuje také na co nejčistější energii. Nebýt obchodní války mezi Čínou a USA, už by se v Číně vesele stavěla speciální jaderná elektrárna společnosti Terrapower, která využívá ochuzeného uranu, tedy vedlejšího produktu jeho obohacování. Ta by nejenže téměř bezemisně vyráběla elektrickou energii, navíc by řešila problém, co s jaderným odpadem.
 
 
V rozhovoru s Marquesem Brownleem, známým uznávaným youtuberem, Bill Gates hovořil např. i o tom, že v osobní dopravě se dá dosáhnout velkého pokroku a snížení ekologického dopadu. Přispět mohou i elektrická auta, která ale, jak přiznal, zatím na tom nejsou úplně nejlépe. Jedním z problémů je i jejich cena. Ocenil automobilku Tesla, která tento směr v podstatě zahájila a ukázala, že to  elektromobily jde. Přesto v rozhovoru uvedl, že si právě koupil Porsche Taycan, což je jeho první elektrické auto. Označil ho za "cool" a řekl, že si ho hodně užívá.
 
Otázkou je, proč se tedy nerozhodl pro Teslu, když ji v samotném rozhovoru tak pochválil. Přesné důvody zatím nejsou známy, Elon Musk to ale pochopitelně nenechal bez odezvy a na svém Twitteru se do Gatese opět navezl. Napsal "My conversations with Gates have been underwhelming tbh", což znamená, že ho jeho "diskuze s Gatesem nepříjemně ohromily". Připomeňme ještě, že v neděli v USA shořel jeden z prvních vozů Porsche Taycan.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama