www.svetmobilne.cz
>
>
>

Bill Gates si koupil Porsche Taycan, Elon Musk je Gatesem zklamaný

Bill Gates si koupil Porsche Taycan, Elon Musk je Gatesem zklamaný
, , aktualita
Bill Gates je známým filantropem a bojovníkem za lepší budoucnost. Podobně tak na budoucí vývoj myslí i Elon Musk. Proto je překvapivé, že si Gates nekoupil Teslu, ale Porsche Taycan. Musk to na Twitteru pochopitelně nenechal bez odezvy.
K oblíbeným
reklama
I když bývá Elon Musk často připodobňován ke Steve Jobsovi, hodně společného má i s Billem Gatesem. Ten je v posledních dvou desetiletích velkým filantropem a své úsilí věnuje záchraně lidstva podobně jako Musk. V případě Gatese je to především boj s nemocemi v chudých zemích, ale pracuje také na co nejčistější energii. Nebýt obchodní války mezi Čínou a USA, už by se v Číně vesele stavěla speciální jaderná elektrárna společnosti Terrapower, která využívá ochuzeného uranu, tedy vedlejšího produktu jeho obohacování. Ta by nejenže téměř bezemisně vyráběla elektrickou energii, navíc by řešila problém, co s jaderným odpadem.
 
 
V rozhovoru s Marquesem Brownleem, známým uznávaným youtuberem, Bill Gates hovořil např. i o tom, že v osobní dopravě se dá dosáhnout velkého pokroku a snížení ekologického dopadu. Přispět mohou i elektrická auta, která ale, jak přiznal, zatím na tom nejsou úplně nejlépe. Jedním z problémů je i jejich cena. Ocenil automobilku Tesla, která tento směr v podstatě zahájila a ukázala, že to  elektromobily jde. Přesto v rozhovoru uvedl, že si právě koupil Porsche Taycan, což je jeho první elektrické auto. Označil ho za "cool" a řekl, že si ho hodně užívá.
 
Otázkou je, proč se tedy nerozhodl pro Teslu, když ji v samotném rozhovoru tak pochválil. Přesné důvody zatím nejsou známy, Elon Musk to ale pochopitelně nenechal bez odezvy a na svém Twitteru se do Gatese opět navezl. Napsal "My conversations with Gates have been underwhelming tbh", což znamená, že ho jeho "diskuze s Gatesem nepříjemně ohromily". Připomeňme ještě, že v neděli v USA shořel jeden z prvních vozů Porsche Taycan.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení
Na světě je mnoho fanoušků Harryho Pottera a nemálo z nich by chtělo, aby se věci z filmů a knih staly realitou. Pokud jde o létající košťata, Brazilci přišli s alternativou. Nabídnou jezdící košťata na základě elektrických jednokolek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem
Nedávno přišly na trh nové telefony Apple iPhone 12 Pro a už tu máme první odhady toho, kolik stojí součástky do něj. iPhone 12 Pro dle nich vyjde na $406 a zdaleka nejdražší je 5G modem od Qualcommu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12 Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12
Samsung přichází na český trh se dvěma novými low-endovými telefony Galaxy A02s a Galaxy A12. Oba dva dostanou 6,5" displej s HD+ rozlišením, 8jádrový procesor, velký 5000mAh akumulátor a slot pro microSD kartu.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii
Nový smartphone POCO M3 disponuje Full HD displejem a obřím 6000mAh akumulátorem, který dle výrobce slibuje až 5denní výdrž. Potěší i prodejní cena, která se má pohybovat mezi 4000 až 4500 Kč.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3 Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3
Elon Musk při návštěvě Evropy připustil, že by dávalo smysl vyvinout levnější elektrický hatchback. V Evropě jsou hatchbacky úspěšnější než sedany a Tesla by tak mohla mít přímější konkurenci např. Volkswagenu ID.3.
25.11.2020, aktualita, Milan Šurkala