www.svetmobilne.cz
>
>
>

Bill Gates si koupil Porsche Taycan, Elon Musk je Gatesem zklamaný

Bill Gates si koupil Porsche Taycan, Elon Musk je Gatesem zklamaný
, , aktualita
Bill Gates je známým filantropem a bojovníkem za lepší budoucnost. Podobně tak na budoucí vývoj myslí i Elon Musk. Proto je překvapivé, že si Gates nekoupil Teslu, ale Porsche Taycan. Musk to na Twitteru pochopitelně nenechal bez odezvy.
K oblíbeným
reklama
I když bývá Elon Musk často připodobňován ke Steve Jobsovi, hodně společného má i s Billem Gatesem. Ten je v posledních dvou desetiletích velkým filantropem a své úsilí věnuje záchraně lidstva podobně jako Musk. V případě Gatese je to především boj s nemocemi v chudých zemích, ale pracuje také na co nejčistější energii. Nebýt obchodní války mezi Čínou a USA, už by se v Číně vesele stavěla speciální jaderná elektrárna společnosti Terrapower, která využívá ochuzeného uranu, tedy vedlejšího produktu jeho obohacování. Ta by nejenže téměř bezemisně vyráběla elektrickou energii, navíc by řešila problém, co s jaderným odpadem.
 
 
V rozhovoru s Marquesem Brownleem, známým uznávaným youtuberem, Bill Gates hovořil např. i o tom, že v osobní dopravě se dá dosáhnout velkého pokroku a snížení ekologického dopadu. Přispět mohou i elektrická auta, která ale, jak přiznal, zatím na tom nejsou úplně nejlépe. Jedním z problémů je i jejich cena. Ocenil automobilku Tesla, která tento směr v podstatě zahájila a ukázala, že to  elektromobily jde. Přesto v rozhovoru uvedl, že si právě koupil Porsche Taycan, což je jeho první elektrické auto. Označil ho za "cool" a řekl, že si ho hodně užívá.
 
Otázkou je, proč se tedy nerozhodl pro Teslu, když ji v samotném rozhovoru tak pochválil. Přesné důvody zatím nejsou známy, Elon Musk to ale pochopitelně nenechal bez odezvy a na svém Twitteru se do Gatese opět navezl. Napsal "My conversations with Gates have been underwhelming tbh", což znamená, že ho jeho "diskuze s Gatesem nepříjemně ohromily". Připomeňme ještě, že v neděli v USA shořel jeden z prvních vozů Porsche Taycan.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy
Bugatti představilo doslova šílený koncept vozu Bolide. Ten nabídne výkon 1850 koní a při hmotnosti pouhých 1240 kg tak zrychlí z 0 na 300 km/h za pouhých 7,37 sekundy. Maximální rychlost má překonávat 500 km/h.
28.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí
Analytik Neil Cybart z Above Avalon tvrdí, že mobilní telefony Apple iPhone jsou ve světě tak moc úspěšné, že je aktivně používá už více než miliarda lidí. To je zhruba každý osmý člověk na planetě.
28.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11 Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
27.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář