Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bentley Mulsanne 6.75 Edition posílá ikonickou V8 po 60 letech do důchodu

18.1.2020, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka Bentley dá sbohem více než 60 let starému motoru V8 z konce 50. let, který dodnes používá. Využije ho limitovaná edice luxusního sedanu Mulsanne 6.75 Edition, který bude posledním vozem s tímto motorem.
V roce 1959 byl představen legendární 6 3/4 V8 motor o objemu 6,75 litru, který byl používán v luxusních vozech Rolls Royce a Bentley. Zatímco první automobilka mu dala sbohem už dávno, Bentley jej v omezeném množství používal mnohem déle a nyní přišel konec i tady. Automobilka se rozhodla dát ikonickému motoru sbohem v omezené 30kusové sérii vozu Mulsanne 6.75 Edition.
 
Bentley Mulsanne 6.75 Edition
 
Spolu s tím skončí i samotný model Mulsanne a roli vlajkové lodi tak převezme Flying Spur. Od roku 2023 pak navíc přijdou na trh nové hybridní modely. Bentley tak z letitých motorů naopak přejde na moderní pohon a ekologičtější budoucnost. Její předzvěst demonstroval i na elektrickém konceptu EXP 100GT.
 
Bentley Mulsanne 6.75 Edition
 
Motor v posledním Mulsanne nabídne 550 koní (BHP), tedy 410 kW a maximální točivý moment 1100 Nm, za což může i dvojité přeplňování motoru. Vůz má i několik jiných designových prvků. Ventilace má jiné výdechy, logo série s nápisy 6.75 je na různých místech vozu, pozadí hodinek a jiných ukazatelů bude mít na sobě obrázek motoru. Limitovaná série bude mít pětipaprsková 21" kola s kombinací stříbrné i černé barvy. O návrh se postaral Mulliner.
 
Bentley Mulsanne 6.75 Edition
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama