www.svetmobilne.cz
>
>

Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem

Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
, , aktualita
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Bentley je známá výrobou superluxusních vozů a nyní představuje koncept modelu EXP 100GT, který má být výhledem do budoucnosti. Vznikl ke 100letému výročí vzniku automobilky a má ukazovat, kam se automobilka bude v následujících letech ubírat. Pochopitelně, toto není koncept, který bychom mohli brzy čekat na silnici, spíše jen ukázka možností a zajímavých technologií včetně zakomponování umělé inteligence. Sama automobilka říká, že toto je koncept vozu pro rok 2035.
 
Bentley EXP 100GT
 
Vůz využívá i exotických nebo jinak netradičních materiálů, např. exteriérový lak byl vyroben za pomocí rýžových slupek. Ty jsou běžně nechtěným odpadem, zde pak najdou další využití. Textilie zase připomínají kůži, ale jsou vyrobeny z vinné révy. Střecha je prosklená, má však v sobě různé hranoly a skelná vlákna pro nezvyklé lámání světla a do kokpitu se pak promítá působivá hra světel. Dostalo se i na 5000 let staré dřevo stromů spadlých do jezera (součást The Fenland Black Oak Project).
 
Bentley EXP 100GT
 
Auto je dlouhé 5,8 metru a široké téměř 2,4 metru, dveře mají na délku dva metry, a proto nepřekvapí, že se vyklápí směrem nahoru. Když je vyklopíte, vůz bude mít na výšku téměř tři metry, což má přidat na majestátnosti. Tomu přidává i podsvětlení mnoha prvků exteriéru včetně přední masky.
 
Bentley EXP 100GT
 
Adaptable Biometric Seating pak na základě toho, zda řidič řídí, nebo se autonomně veze, upravuje polohu sedadel pro maximální komfort. Zde bere do úvahy i teplotu a okolní podmínky. Navíc sleduje pohyby očí a hlavy, dokonce monitoruje i krevní tlak řidiče. Nechybí pochopitelně ani Personal Assistant, systém umělé inteligence s ovládáním přes Cumbria Crystal nebo gesty rukou a je zde i OLED obrazovka pro sledování obsahu při autonomní jízdě.
 
Bentley EXP 100GT
 
Čtveřice elektromotorů je schopna dodat 1500 Nm a na stovce se vůz ocitne za 2,5 sekundy. Rozlet se pak zastaví na rychlosti 300 km/h. Nechybí ani vektorování točivého momentu pro hladší a bezpečnější průjezdy zatáčkami.
 
Bentley EXP 100GT
 
Velmi působivý je údaj o hmotnosti vozu. Na to, jak je to obrovské auto, a že jeho obří akumulátor má zajistit dojezd údajně až 700 km, se 1900 kg nedá ani věřit. Vždyť jen akumulátor zde musí mít odhadem tak tři čtvrtě tuny. Bentley tvrdí, že 80 % kapacity akumulátoru může být nabito za 15 minut.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh" Update pro Nokia 9 Pureview přináší "live bokeh"
Telefon Nokia 9 PureView je velmi zajímavý svými fotoaparáty, kdy má na zádi hned pět fotomodulů. Aby byl jejich výkon lepší, přináší aktualizaci. Ta např. umožňuje funkci "live bokehu", tedy náhledu rozmazaného pozadí už před vyfocením.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí Odlehčené Spotify Lite přichází do 36 zemí
Spotify přichází s odlehčenou verzí své aplikace Spotify Lite. Ta má zabírat méně místa na telefonu, také má uživatele informovat o tom, že mu streamování "sežralo" mnoho dat a blíží se svému měsíčnímu limitu.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
13" Apple MacBook Pro má Touch Bar, 12" MacBook mizí 13" Apple MacBook Pro má Touch Bar, 12" MacBook mizí
Apple inovoval nabídku svých notebooků MacBook. 13" verze Pro dostaly Touch Bar i výkonnější procesory, zlepšeny byly i MacBooky Air, jejich starší verze vypuštěny a zmizel i základní 12" MacBook.
11.7.2019, aktualita, Milan Šurkala