www.svetmobilne.cz
>
>

Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem

Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
, , aktualita
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Bentley je známá výrobou superluxusních vozů a nyní představuje koncept modelu EXP 100GT, který má být výhledem do budoucnosti. Vznikl ke 100letému výročí vzniku automobilky a má ukazovat, kam se automobilka bude v následujících letech ubírat. Pochopitelně, toto není koncept, který bychom mohli brzy čekat na silnici, spíše jen ukázka možností a zajímavých technologií včetně zakomponování umělé inteligence. Sama automobilka říká, že toto je koncept vozu pro rok 2035.
 
Bentley EXP 100GT
 
Vůz využívá i exotických nebo jinak netradičních materiálů, např. exteriérový lak byl vyroben za pomocí rýžových slupek. Ty jsou běžně nechtěným odpadem, zde pak najdou další využití. Textilie zase připomínají kůži, ale jsou vyrobeny z vinné révy. Střecha je prosklená, má však v sobě různé hranoly a skelná vlákna pro nezvyklé lámání světla a do kokpitu se pak promítá působivá hra světel. Dostalo se i na 5000 let staré dřevo stromů spadlých do jezera (součást The Fenland Black Oak Project).
 
Bentley EXP 100GT
 
Auto je dlouhé 5,8 metru a široké téměř 2,4 metru, dveře mají na délku dva metry, a proto nepřekvapí, že se vyklápí směrem nahoru. Když je vyklopíte, vůz bude mít na výšku téměř tři metry, což má přidat na majestátnosti. Tomu přidává i podsvětlení mnoha prvků exteriéru včetně přední masky.
 
Bentley EXP 100GT
 
Adaptable Biometric Seating pak na základě toho, zda řidič řídí, nebo se autonomně veze, upravuje polohu sedadel pro maximální komfort. Zde bere do úvahy i teplotu a okolní podmínky. Navíc sleduje pohyby očí a hlavy, dokonce monitoruje i krevní tlak řidiče. Nechybí pochopitelně ani Personal Assistant, systém umělé inteligence s ovládáním přes Cumbria Crystal nebo gesty rukou a je zde i OLED obrazovka pro sledování obsahu při autonomní jízdě.
 
Bentley EXP 100GT
 
Čtveřice elektromotorů je schopna dodat 1500 Nm a na stovce se vůz ocitne za 2,5 sekundy. Rozlet se pak zastaví na rychlosti 300 km/h. Nechybí ani vektorování točivého momentu pro hladší a bezpečnější průjezdy zatáčkami.
 
Bentley EXP 100GT
 
Velmi působivý je údaj o hmotnosti vozu. Na to, jak je to obrovské auto, a že jeho obří akumulátor má zajistit dojezd údajně až 700 km, se 1900 kg nedá ani věřit. Vždyť jen akumulátor zde musí mít odhadem tak tři čtvrtě tuny. Bentley tvrdí, že 80 % kapacity akumulátoru může být nabito za 15 minut.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399 Microsoft Surface Duo jde do předprodeje za nemalých $1399
Microsoft Surface Duo bylo představeno koncem loňského roku a čekalo se na něj až do dneška. Nyní je ale konečně možné si nové zařízení objednat. Mezitím však stačilo trochu zastarat a nebude moc levné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom Xiaomi Mi 10 Ultra: 120Hz displej, 120W nabíjení a 120× zoom
Oslavy 10letého výročí Xiaomi se nesou ve znamení nových produktů. Jedním z nich je i smartphone Mi 10 Ultra, který přináší tři "120". Má 120Hz displej, fotoaparáty se 120× zoomem a ultra rychlé 120W nabíjení.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou Náklaďák smetl Teslu Model S, ta neshořela a řidič odešel se zlomenou rukou
Elektromobily jsou mnohými považovány za velmi nebezpečné zejména kvůli akumulátoru, jehož případný požár je v podstatě neuhasitelný. Jeden z řidičů Tesly Model S ale naopak byl rád, že při nehodě seděl v Tesle Model S s vysokým pětihvězdičkovým hodnocením.
12.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA Lucid Air EV: na jedno nabití až 832 km dle normy EPA
Lucid Motors chce už za pár týdnů představit svůj elektromobil Air EV. Ten má být doslova rekordmanem v dojezdu, který má překonat i Teslu Model S. Hovoří se totiž o 517 mílích, tedy 832 kilometrech.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12 Apple prý chystá i levnější 4G/LTE variantu iPhonu 12
Na letošní podzim si Apple chystá čtyři nové telefony řady iPhone 12. Půjde o iPhone 12 a 12 Pro, přičemž ke každému z nich bude k dispozici i zvětšená varianta Max. Zatímco tyto modely mají mít podporu 5G, údajně se má chystat i 4G/LTE verze.
11.8.2020, aktualita, Milan Šurkala