www.svetmobilne.cz
>
>

Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem

Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
, , aktualita
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Bentley je známá výrobou superluxusních vozů a nyní představuje koncept modelu EXP 100GT, který má být výhledem do budoucnosti. Vznikl ke 100letému výročí vzniku automobilky a má ukazovat, kam se automobilka bude v následujících letech ubírat. Pochopitelně, toto není koncept, který bychom mohli brzy čekat na silnici, spíše jen ukázka možností a zajímavých technologií včetně zakomponování umělé inteligence. Sama automobilka říká, že toto je koncept vozu pro rok 2035.
 
Bentley EXP 100GT
 
Vůz využívá i exotických nebo jinak netradičních materiálů, např. exteriérový lak byl vyroben za pomocí rýžových slupek. Ty jsou běžně nechtěným odpadem, zde pak najdou další využití. Textilie zase připomínají kůži, ale jsou vyrobeny z vinné révy. Střecha je prosklená, má však v sobě různé hranoly a skelná vlákna pro nezvyklé lámání světla a do kokpitu se pak promítá působivá hra světel. Dostalo se i na 5000 let staré dřevo stromů spadlých do jezera (součást The Fenland Black Oak Project).
 
Bentley EXP 100GT
 
Auto je dlouhé 5,8 metru a široké téměř 2,4 metru, dveře mají na délku dva metry, a proto nepřekvapí, že se vyklápí směrem nahoru. Když je vyklopíte, vůz bude mít na výšku téměř tři metry, což má přidat na majestátnosti. Tomu přidává i podsvětlení mnoha prvků exteriéru včetně přední masky.
 
Bentley EXP 100GT
 
Adaptable Biometric Seating pak na základě toho, zda řidič řídí, nebo se autonomně veze, upravuje polohu sedadel pro maximální komfort. Zde bere do úvahy i teplotu a okolní podmínky. Navíc sleduje pohyby očí a hlavy, dokonce monitoruje i krevní tlak řidiče. Nechybí pochopitelně ani Personal Assistant, systém umělé inteligence s ovládáním přes Cumbria Crystal nebo gesty rukou a je zde i OLED obrazovka pro sledování obsahu při autonomní jízdě.
 
Bentley EXP 100GT
 
Čtveřice elektromotorů je schopna dodat 1500 Nm a na stovce se vůz ocitne za 2,5 sekundy. Rozlet se pak zastaví na rychlosti 300 km/h. Nechybí ani vektorování točivého momentu pro hladší a bezpečnější průjezdy zatáčkami.
 
Bentley EXP 100GT
 
Velmi působivý je údaj o hmotnosti vozu. Na to, jak je to obrovské auto, a že jeho obří akumulátor má zajistit dojezd údajně až 700 km, se 1900 kg nedá ani věřit. Vždyť jen akumulátor zde musí mít odhadem tak tři čtvrtě tuny. Bentley tvrdí, že 80 % kapacity akumulátoru může být nabito za 15 minut.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala