www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Benchmark AnTuTu má nového šampiona: Xiaomi Mi 9

Benchmark AnTuTu má nového šampiona: Xiaomi Mi 9
, , aktualita
Jeden z nejznámějších mobilních benchmarků, AnTuTu, zveřejnil žebříček deseti nejvýkonnějších smartphonů v únoru 2019. Vůbec poprvé do něj zasáhly smartphony s novým procesorem Snapdragon 855.
K oblíbeným
reklama
Popularitu benchmarků v posledních letech výrazně klesla. Lví podíl na tom mají skandály, které se dotkly i mnoha známých značek.– naposledy bylo přistiženo čínské Oppo. Někteří výrobci totiž software svých telefonů záměrně upravovali, aby podával v syntetických testech výkony, které jsou př běžném používání nedosažitelné. Přesto zůstávají benchmarky alespoň vodítkem, který nám umožňuje porovnat výkon více modelů. AnTuTu, které patří k nejznámějším mobilním benchmarků, pravidelně zveřejňuje žebříček nejvýkonnějších otestovaných smartphonů. Většinou o něm nepíšeme, ale ten únorový přece jen stojí za pozornost.
 
 
Vůbec poprvé do něj totiž zasáhl procesor Snapdragon 855 od Qualcommu. A asi příliš nepřekvapí, že právě modely vybavené tímto hardwarem se dostaly na vedoucí pozice. Vůbec nejvíce výkonu ukázalo Xiaomi Mi 9 následované Lenovem Z5 Pro GT. Bronzovou medaili by si odnesla herní Nubia Red Magic Mars, která ovšem spoléhá ještě na loňský Snapdragon 845. Následují čtyři modely Huawei a Honor, které využívají proprietární procesor Kirin 980. Do žebříčku ještě nezasáhly novinky z řady Galaxy S10 nebo Xperia 1. Tyto modely totiž byly představeny až koncem února a AnTuTu nenasbíralo dostatek výsledků, aby mohlo vytvořit relevantní průměr.
 
 

Nejvýkonnější smartphony podle benchmarku AnTuTu (únor 2019)

 
  1. Xiaomi Mi 9 (371 849)
  2. Lenovo Z5 Pro GT (353 469)
  3. Nubia Red Magic Mars (320 763)
  4. Huawei Mate 20 (306 984)
  5. Honor V20 (306 726)
  6. Huawei Mate 20X (304 325)
  7. Honor Magic 2 (301 442)
  8. Asus ROG Phone (297 953)
  9. Xiaomi Black Shark Helo (297 473)
  10. Xiaomi Mi 8 Transparent Edition (296 953)
Číslo v závorce označuje počet získaných bodů v AnTuTu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala