www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Oppo chyceno při podvádění v benchmarcích

Oppo chyceno při podvádění v benchmarcích
, , aktualita
Výrobci telefonů chtějí, aby jejich telefony vypadaly lepšími než u konkurence. Proto se nezřídka uchylují k podvádění ve standardizovaných testech, kdy dosahují větších čísel, než by ve skutečnosti měly.
reklama
Společnost Oppo je jedním z dalších výrobců telefonů, kteří byli přistiženi při podváděni v testech (benchmarcích). UL Benchmarks spolu s recenzenty z Tech2 přišli na to, že telefony Oppo detekují názvy spuštěných aplikací a pokud jde o známý benchmark, telefon přetaktují, vypnou úsporné režimy a podobně, aby telefon dosáhl co největšího hodnocení. V reálném provozu ale takový výkon nemusí být vždy běžně dostupný. Zatímco Tech2 problém identifikovali nu telefonu Oppo Find X, UL Bechmarks jej našlo i u Oppo F7 a telefony tak vyřadilo z databáze.
 
Oppo Find X
 
Server má k dispozici dvě verze 3DMarku, tu standardní z Google Play a pak funkčně identickou, ale jinak pojmenovanou soukromou verzi. Výkon se lišil opravdu výrazně. Zatímco v privátní verzi aplikace dával Oppo Find X 3344 bodů, v té veřejně dostupné už to bylo 4576 bodů (+37 %). U Oppo F7 to byl nárůst ze 767 na 1079 bodů (+41 %).
 
Společnost Oppo se brání tím, že telefon takto optimalizuje výkon pro náročné aplikace, a že k nárůstu výkonu dochází běžně u her a 3D benchmarků (tím by nešlo o podvod, neboť by výkon byl běžně dostupný i u jiných aplikací a měřil by se tedy jakýsi "turbo" režim). Musí jít ale o známou náročnou aplikaci, a zde začínají problémy.
 
Oppo dále tvrdí, že jejich telefony na základě detekce interakce s uživatelem dynamicky upravují výkon dostupný pro neznámé aplikace. Pokud tak uživatel neklikne na obrazovku 5-10 sekund, dojde ke snížení maximálního výkonu na cca 70-80 %. Po dotyku na displej pak telefon aplikaci opět přiřadí maximální dostupný výkon. Recenzenti sice tvrdili, že tohle není případ veřejné verze 3D Marku, nicméně zde je nutné dát zase zapravdu společnosti Oppo, která toto zvyšování výkonu dotykem zmiňovala u neznámých aplikací (a to veřejná verze 3D Marku není, ta je vedena jako aplikace vyžadující onen maximální výkon, takže u ní to ani takto fungovat nemělo).
 
Podle UL Benchmarks je zvyšování taktu u náročných aplikací v pořádku (a zde souhlasíme také), nicméně není v pořádku zvyšovat tento výkon jen na základě jména aplikace (privátní i veřejný 3D Mark jsou náročné stejně, výkon byl ale odlišný). Maximální výkon by se tedy měl zvyšovat na základě požadavku aplikace na výkon, ale nikoli podle jejího jména.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy S10: 4 velikosti displeje i 5G verze Samsung Galaxy S10: 4 velikosti displeje i 5G verze
Samsung včera večer představil novou generaci high-endových telefonů Galaxy S10. Ta bude tentokrát zahrnovat rovnou 4 modely. Základní S10e, střední S10, velkou S10+ a dokonce obří Galaxy S10 5G.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung odhalil skládací Galaxy Fold se 7,3" displejem Samsung odhalil skládací Galaxy Fold se 7,3" displejem
Dlouho očekávaný skládací telefon Galaxy Fold se konečně oficiálně představil. Společnost Samsung jej ukázala na své akci Unfolded. Novinka má první 7,3" Dynamic AMOLED displej a až 12 GB RAM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
LG představilo mainstreamové modely Q60, K50 a K40 LG představilo mainstreamové modely Q60, K50 a K40
Společnost LG uvedla na trh trojici nových smartphonů mainstreamové třídy. Všechny se soustředí na systémy umělé inteligence a mají i speciální tlačítko pro Google Assistant. AI se montuje i do focení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 9 oficiálně: výrazný design a jeden z nejlepších foťáků Xiaomi Mi 9 oficiálně: výrazný design a jeden z nejlepších foťáků
Je tady velký svátek fanoušků čínských mobilů! Xiaomi představilo novou vlajkovou loď Mi 9, která si hned utrhla bronzovou příčku v testu fotoaparátů DxOMark. Za příznivou cenu nabídne nejmodernější komponenty včetně čtečky otisků prstů v displeji.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik