www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Oppo chyceno při podvádění v benchmarcích

Oppo chyceno při podvádění v benchmarcích
, , aktualita
Výrobci telefonů chtějí, aby jejich telefony vypadaly lepšími než u konkurence. Proto se nezřídka uchylují k podvádění ve standardizovaných testech, kdy dosahují větších čísel, než by ve skutečnosti měly.
reklama
Společnost Oppo je jedním z dalších výrobců telefonů, kteří byli přistiženi při podváděni v testech (benchmarcích). UL Benchmarks spolu s recenzenty z Tech2 přišli na to, že telefony Oppo detekují názvy spuštěných aplikací a pokud jde o známý benchmark, telefon přetaktují, vypnou úsporné režimy a podobně, aby telefon dosáhl co největšího hodnocení. V reálném provozu ale takový výkon nemusí být vždy běžně dostupný. Zatímco Tech2 problém identifikovali nu telefonu Oppo Find X, UL Bechmarks jej našlo i u Oppo F7 a telefony tak vyřadilo z databáze.
 
Oppo Find X
 
Server má k dispozici dvě verze 3DMarku, tu standardní z Google Play a pak funkčně identickou, ale jinak pojmenovanou soukromou verzi. Výkon se lišil opravdu výrazně. Zatímco v privátní verzi aplikace dával Oppo Find X 3344 bodů, v té veřejně dostupné už to bylo 4576 bodů (+37 %). U Oppo F7 to byl nárůst ze 767 na 1079 bodů (+41 %).
 
Společnost Oppo se brání tím, že telefon takto optimalizuje výkon pro náročné aplikace, a že k nárůstu výkonu dochází běžně u her a 3D benchmarků (tím by nešlo o podvod, neboť by výkon byl běžně dostupný i u jiných aplikací a měřil by se tedy jakýsi "turbo" režim). Musí jít ale o známou náročnou aplikaci, a zde začínají problémy.
 
Oppo dále tvrdí, že jejich telefony na základě detekce interakce s uživatelem dynamicky upravují výkon dostupný pro neznámé aplikace. Pokud tak uživatel neklikne na obrazovku 5-10 sekund, dojde ke snížení maximálního výkonu na cca 70-80 %. Po dotyku na displej pak telefon aplikaci opět přiřadí maximální dostupný výkon. Recenzenti sice tvrdili, že tohle není případ veřejné verze 3D Marku, nicméně zde je nutné dát zase zapravdu společnosti Oppo, která toto zvyšování výkonu dotykem zmiňovala u neznámých aplikací (a to veřejná verze 3D Marku není, ta je vedena jako aplikace vyžadující onen maximální výkon, takže u ní to ani takto fungovat nemělo).
 
Podle UL Benchmarks je zvyšování taktu u náročných aplikací v pořádku (a zde souhlasíme také), nicméně není v pořádku zvyšovat tento výkon jen na základě jména aplikace (privátní i veřejný 3D Mark jsou náročné stejně, výkon byl ale odlišný). Maximální výkon by se tedy měl zvyšovat na základě požadavku aplikace na výkon, ale nikoli podle jejího jména.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu
V čínské databázi TENAA byl spatřen dosud nepředstavený smartphone od Xiaomi. A nejspíš půjde o Redmi 7 Pro, které by mělo být vybaveno displejem s kapkovitým výřezem a duálním fotoaparátem na zádech.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855 Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855
Lenovo představilo očekávaný smartphone střední třídy Z5s vybavený třemi zadními fotoaparáty. Ještě více pozornosti ovšem získal vysouvací model Z5 Pro GT, který jako první na světě využívá Snapdragon 855 a až 12GB RAM.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem
Čínská automobilka Nio představila nové SUV ES6, které je menším bratříčkem modelu ES8. Přichází i ve variantě s velkým 84kWh akumulátorem, který by v některých verzích měl poslat dojezd i přes 500 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před softwarem i hardwarem společností Huawei a ZTE. Vadí mu především provázanost s čínskou vládou, která by produkty mohla zneužívat ve svůj prospěch.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake
Lenovo začalo s omlazováním svých pracovních notebooků pro rok 2019. Jako první byly představeny modely ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga, které dostaly osmou generaci procesorů Intel Core.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik