www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Oppo chyceno při podvádění v benchmarcích

Oppo chyceno při podvádění v benchmarcích
, , aktualita
Výrobci telefonů chtějí, aby jejich telefony vypadaly lepšími než u konkurence. Proto se nezřídka uchylují k podvádění ve standardizovaných testech, kdy dosahují větších čísel, než by ve skutečnosti měly.
K oblíbeným
reklama
Společnost Oppo je jedním z dalších výrobců telefonů, kteří byli přistiženi při podváděni v testech (benchmarcích). UL Benchmarks spolu s recenzenty z Tech2 přišli na to, že telefony Oppo detekují názvy spuštěných aplikací a pokud jde o známý benchmark, telefon přetaktují, vypnou úsporné režimy a podobně, aby telefon dosáhl co největšího hodnocení. V reálném provozu ale takový výkon nemusí být vždy běžně dostupný. Zatímco Tech2 problém identifikovali nu telefonu Oppo Find X, UL Bechmarks jej našlo i u Oppo F7 a telefony tak vyřadilo z databáze.
 
Oppo Find X
 
Server má k dispozici dvě verze 3DMarku, tu standardní z Google Play a pak funkčně identickou, ale jinak pojmenovanou soukromou verzi. Výkon se lišil opravdu výrazně. Zatímco v privátní verzi aplikace dával Oppo Find X 3344 bodů, v té veřejně dostupné už to bylo 4576 bodů (+37 %). U Oppo F7 to byl nárůst ze 767 na 1079 bodů (+41 %).
 
Společnost Oppo se brání tím, že telefon takto optimalizuje výkon pro náročné aplikace, a že k nárůstu výkonu dochází běžně u her a 3D benchmarků (tím by nešlo o podvod, neboť by výkon byl běžně dostupný i u jiných aplikací a měřil by se tedy jakýsi "turbo" režim). Musí jít ale o známou náročnou aplikaci, a zde začínají problémy.
 
Oppo dále tvrdí, že jejich telefony na základě detekce interakce s uživatelem dynamicky upravují výkon dostupný pro neznámé aplikace. Pokud tak uživatel neklikne na obrazovku 5-10 sekund, dojde ke snížení maximálního výkonu na cca 70-80 %. Po dotyku na displej pak telefon aplikaci opět přiřadí maximální dostupný výkon. Recenzenti sice tvrdili, že tohle není případ veřejné verze 3D Marku, nicméně zde je nutné dát zase zapravdu společnosti Oppo, která toto zvyšování výkonu dotykem zmiňovala u neznámých aplikací (a to veřejná verze 3D Marku není, ta je vedena jako aplikace vyžadující onen maximální výkon, takže u ní to ani takto fungovat nemělo).
 
Podle UL Benchmarks je zvyšování taktu u náročných aplikací v pořádku (a zde souhlasíme také), nicméně není v pořádku zvyšovat tento výkon jen na základě jména aplikace (privátní i veřejný 3D Mark jsou náročné stejně, výkon byl ale odlišný). Maximální výkon by se tedy měl zvyšovat na základě požadavku aplikace na výkon, ale nikoli podle jejího jména.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa Huawei Kirin 990 má podporovat 4K 60p videa
Procesory Huawei/HiSilicon Kirin mají obvykle dostatek výkonu, nicméně jim dosud chyběla podpora 4K videa při 60 snímcích za sekundu. To by se mělo změnit s příchodem nového mobilního procesoru Kirinu 990.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů Elektrické MPV Mercedes-Benz EQV, sen taxikářů
Na jaře představila automobilka Mercedes-Benz koncept elektrického MPV s názvem EQV. Nyní se dostává do výroby. Elektrický van údajně ujede přes 400 km na jedno nabití a bude možná snem řidičů shuttle busů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen HP Pavilion Gaming 15 Laptop dostává AMD Ryzen
Dalším novým herním hardwarem společnosti HP, který byl v těchto dnech představen, je herní notebook Pavilion Gaming 15 Laptop. Ten nyní může využívat mobilních procesorů AMD Ryzen a grafických čipů Nvidie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář