Na dopravní nehodě by nebylo nic až tak zvláštního, nicméně když je jich hodně a přeteče poslední kapka, začnou se dít věci. To se stalo nyní v Bangladéši, kde je dost nebezpečná doprava a stát tuto situaci nijak neřeší (problémem je způsoben i vysokou mírou korupce). Poté, co autobus překračující rychlost zabil dva mladé lidi, došla lidem trpělivost a začali protestovat. V hlavním městě Dháce se tak rozpoutaly velké protesty, které postupně přešly i do násilných střetů. Vláda se snaží lidem zamezit, aby měli rychlý přístup k informacím a tím pádem se nemohli rychle shlukovat např. pomocí sociálních sítí, a proto jim nechala vypnout mobilní internet po dobu 24 hodin, aby se situace uklidnila. Internet po drátech však funguje nadále.

Policie prý proti tisícovkám demonstrantů používá slzný plyn a gumové projektily, což je sice policií popíráno, ale zranění desítek osob hovoří o opaku (některé údaje hovoří i o číslech přes 100 raněných). Protestující, mezi nimiž mnozí mají sotva 13 let, nakonec vzali situaci na silnicích do vlastních rukou. V některých místech blokují dopravu a povolí vjezd jen těm, kdo se legitimuje platným řidičským průkazem a technický stav jejich vozidla je pro ně akceptovatelný.
Není to poprvé ve světě, co vláda kvůli protestům omezila internet. V lednu letošního roku se něco podobného kvůli protestům stalo v Íránu. V mnoha státech (Rusko, Čína) jsou pak různé aplikace a weby zakazovány preventivně.