www.svetmobilne.cz
>
>
>

Rusko chce, aby Apple smazal chat Telegram z App Store

Rusko chce, aby Apple smazal chat Telegram z App Store
, , aktualita
Chatovací aplikace, které chrání konverzaci svých uživatelů šifrováním, to v mnoha státech posedlých kontrolou nemají jednoduché. Rusko např. zakázalo Telegram a nyní chce, aby jej Apple odstranil z App Store.
K oblíbeným
reklama
Mnohé státy jsou doslova posedlé kontrolou svých obyvatel a mnohdy pod záštitou jejich ochrany před terorismem vyžadují, aby nikdo nemohl komunikovat šifrovaně. Messengery, které nabízí šifrování, tak jsou v nejedné zemi zakázány a jednou z hlavních takových zemí je Čína. Poslední dobou se ale přidává i Rusko, které v dubnu zakázalo chatovací aplikaci Telegram. Zde je ale nutno dodat, že Telegram byl používán teroristickými organizacemi (zejména Islámským státem) k plánování útoků. Přesto je vzhledem k dnešní politické situaci v Rusku velké podezření, že za vším vězí především touha mít kontrolu nad svými politickými protivníky a nedávat jim šanci na nepozorovanou komunikaci.
 
Telegram logo
 
Ruská vláda už po Telegramu, který mimochodem sídlí v Rusku, chtěla uvolnit šifrovací klíče, aby mohla monitorovat veškerou komunikaci. Protože Telegram zatím nevyhověl, byl mu právě v dubnu udělen výše zmíněný zákaz. Nyní chce vláda po Applu i Googlu, aby byla aplikace smazána z jejich oficiálních obchodů a neposílala notifikace o nových zprávách těm uživatelům, kteří si ji už v Rusku nainstalovali. Apple na to má jeden měsíc, jinak bude čelit postihům. O jaké postihy se však bude jednat, to zatím nevíme. Rusko už projevilo úsilí v blokování VPN, nicméně zatím se podařilo narušit jen nějakých 15 až 30 % komunikací přes Telegram. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VW ukázal elektrický ID Space Vizzion VW ukázal elektrický ID Space Vizzion
Automobilka Volkswagen chystá další nové elektrické modely. Jedním z nich bude vůz na pomezí střední a vyšší střední třídy ID 5, jakýsi elektrický Passat. Předobrazem je koncept ID Space Vizzion, který je kombíkem tomuto modelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala