www.svetmobilne.cz
>
>

Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem

Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
, , aktualita
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
K oblíbeným
reklama
Létající auta jsou tématem, o kterém se zase začalo více mluvit poté, co Porsche oznámilo, že bude zkoumat možnosti této dopravy se společností Boeing. Jen o pár desítek hodin později naopak automobilka Audi, která patří do koncernu Volkswagen současně s Porsche, oznámila opačný krok a konkurenční projekt létajících aut opustila. Od roku 2017 vyvíjela létající auta v rámci projektu Pop.Up Next se společností Airbus. Ten tak nyní končí.
 
Audi Pop.Up Next
 
Automobilka sice věří, že mají létající auta budoucnost, ale nyní pro ni nejsou prioritou a přehodnocuje tak nyní důležitost aktivit ve vzdušné dopravě. Její vůz přitom na první pohled vypadal docela jednoduše. Na relativně standardním základu auta postavila odnímatelnou leteckou část s rotory. Vůz tak přijel jako klasické auto k heliportu, tam nasadil letovou část a mohl se vznést do vzduchu. Pochopitelně takovéto rozpojování auta bude mít i své problémy např. v tom, kde se budou tyto části skladovat, což limituje místa, odkud vzlétnout, i kde přistát. I sama automobilka přiznává, že je projekt mnohem komplikovanější, než se původně zdálo. Audi ještě dodalo, že pokud se bude v budoucnu vyvíjet nějaké létající auto, bude to už v rámci aktivit koncernu. To se dá přeložit i tak, že pokud by se do toho Audi vrhlo znova, přidalo by se k Porsche a Boeingu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala