Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem

17.10.2019, Milan Šurkala, aktualita
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
Létající auta jsou tématem, o kterém se zase začalo více mluvit poté, co Porsche oznámilo, že bude zkoumat možnosti této dopravy se společností Boeing. Jen o pár desítek hodin později naopak automobilka Audi, která patří do koncernu Volkswagen současně s Porsche, oznámila opačný krok a konkurenční projekt létajících aut opustila. Od roku 2017 vyvíjela létající auta v rámci projektu Pop.Up Next se společností Airbus. Ten tak nyní končí.
 
Audi Pop.Up Next
 
Automobilka sice věří, že mají létající auta budoucnost, ale nyní pro ni nejsou prioritou a přehodnocuje tak nyní důležitost aktivit ve vzdušné dopravě. Její vůz přitom na první pohled vypadal docela jednoduše. Na relativně standardním základu auta postavila odnímatelnou leteckou část s rotory. Vůz tak přijel jako klasické auto k heliportu, tam nasadil letovou část a mohl se vznést do vzduchu. Pochopitelně takovéto rozpojování auta bude mít i své problémy např. v tom, kde se budou tyto části skladovat, což limituje místa, odkud vzlétnout, i kde přistát. I sama automobilka přiznává, že je projekt mnohem komplikovanější, než se původně zdálo. Audi ještě dodalo, že pokud se bude v budoucnu vyvíjet nějaké létající auto, bude to už v rámci aktivit koncernu. To se dá přeložit i tak, že pokud by se do toho Audi vrhlo znova, přidalo by se k Porsche a Boeingu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama