www.svetmobilne.cz
>
>

Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem

Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
, , aktualita
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
K oblíbeným
reklama
Létající auta jsou tématem, o kterém se zase začalo více mluvit poté, co Porsche oznámilo, že bude zkoumat možnosti této dopravy se společností Boeing. Jen o pár desítek hodin později naopak automobilka Audi, která patří do koncernu Volkswagen současně s Porsche, oznámila opačný krok a konkurenční projekt létajících aut opustila. Od roku 2017 vyvíjela létající auta v rámci projektu Pop.Up Next se společností Airbus. Ten tak nyní končí.
 
Audi Pop.Up Next
 
Automobilka sice věří, že mají létající auta budoucnost, ale nyní pro ni nejsou prioritou a přehodnocuje tak nyní důležitost aktivit ve vzdušné dopravě. Její vůz přitom na první pohled vypadal docela jednoduše. Na relativně standardním základu auta postavila odnímatelnou leteckou část s rotory. Vůz tak přijel jako klasické auto k heliportu, tam nasadil letovou část a mohl se vznést do vzduchu. Pochopitelně takovéto rozpojování auta bude mít i své problémy např. v tom, kde se budou tyto části skladovat, což limituje místa, odkud vzlétnout, i kde přistát. I sama automobilka přiznává, že je projekt mnohem komplikovanější, než se původně zdálo. Audi ještě dodalo, že pokud se bude v budoucnu vyvíjet nějaké létající auto, bude to už v rámci aktivit koncernu. To se dá přeložit i tak, že pokud by se do toho Audi vrhlo znova, přidalo by se k Porsche a Boeingu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV Fordu unikl Mustang Mach-E, nové elektrické SUV

Automobilka Ford chystá neobvyklý model s označením Mustang. Nepůjde však o sportovní kupé, nýbrž o SUV. Název Mach-E navíc napovídá, že pod kapotou nebude mít pořádný osmiválec, ale elektromotor. Má tak konkurovat např. Tesle Model X a Jaguaru I-PACE. 

16.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD Apple uvedl 16" MacBook Pro, může mít 64GB RAM a 8TB SSD
Dlouho očekávaný 16" MacBook Pro od Applu bych v relativní tichosti konečně představen. Dostat můžete až 8jádrový procesor Intel, obrovskou 64GB operační paměť RAM a kdo chce, může mít i 8TB SSD.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií
Akumulátory vyžadují kvalitní technologie a výrobu, aby byly bezpečné. To se očividně nepovedlo dodavateli elektrických kol pro Lyft, kterému se rozhořela hned dvě zánovní kola. Problém se už ale vyřešil.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala