www.svetmobilne.cz
>
>
>

Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta

Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta
, , aktualita
Jezdit po zemi za chvíli asi přestane stačit. Máme tu už několik konceptů létajících aut a nyní se chce přidat německá automobilka Porsche a americký Boeing. Společnosti totiž chtějí prozkoumat tento trh.
K oblíbeným
reklama
Budoucnost může být hodně zajímavá a značky, které známe, možná budou vyrábět produkty, které bychom od nich dnes nečekali. Zajímavé je např. memorandum mezi německým Porsche a americkým Boeingem, kteří chtějí prozkoumat trh s létajícími auty. Porsche to popsalo tak, že nechce být jen výrobcem sportovních aut, ale chce rozšířit svou působnost a být vedoucí značkou v prémiové dopravě obecně, což může vést např. k tomu, že se pustí do třetí dimenze cestování, tedy do vzduchu.
 
Létající auto Porsche-Boeing
 
Společnosti Porsche, Boeing a Aurora Flight Sciences (část Boeingu) tak prozkoumají možnosti dopravy elektrickými létajícími auty v hustě obydlených oblastech. Předpokládá se, že tento trh zažije velký boom po roce 2025. Zajímavé je, že něco podobného vyvíjí i konkurenční Airbus společně s automobilkou Audi, která však také patří do koncernu Volkswagen.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru? Litrový výkon: jak změnil downsizing objem motoru?
Navzdory všem novým emisním normám se výrobcům nadále daří zvyšovat výkon motoru, přestože sám motor má obvykle menší objem. Dnešní době vládne downsizing a my se podíváme, jak se v průběhu 20 let změnily objemy motorů.
Včera, článek, Milan Šurkala2 komentáře
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT Elektrický Mustang Mach-E je tady, SUV bude i ve verzi GT
Jak naznačovaly úniky, tak se i stalo. Ford skutečně představil nové SUV Mustang Mach-E, které dává tušit větší oddělení značky Mustang od Fordu. Ta by mohla mít ve výsledku mnohem větší počet modelů.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní Elektrické BMW i4 si brousí drápy na Model 3, má přinést 530 koní
Tesla Model 3 by mohla mít dalšího významného konkurenta. BMW si totiž chystá nový elektromobil BMW i4, který má přinést variantu s pohonem všech 4 kol a maximálním výkonem dosahujícím až 530 koní.
18.11.2019, aktualita, Milan Šurkala