Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus Zenfone Live: kovové tělo a zkrášlující selfie

25.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Asus v tichosti představil telefon Zenfone Live, také známý jako Zenfone 3 Go. Tento model mířící někam na pomezí nižší a střední třídy zaujme kovovým tělem či fotoaparátem, který umožňuje živě streamovat videa se „zkrášlujícím“ efektem.
Před pár dny jsme psali o smartphonu Asus Zenfone 3 Go, který by měl být představen na veletrhu MWC 2017. Nakonec se tak stalo ještě o pár dnů dříve, neboť se přístroj bez většího povyku objevil na oficiálních stránkách výrobce. Design i výbava jsou stejné, jako tvrdily uniklé informace, ale jeho název zní Zenfone Live. Je tedy možné, že se jeden a ten samý model bude na jednotlivých trzích prodávat pod různými názvy, nebo zkrátka došlo ke změně názvu na poslední chvíli. Ať už budeme novinku nazývat jakkoliv, jedná se o smartphone s kovovým tělem v jedené ze tří barev – zlaté, růžové či tmavě modré.

5“ IPS displej nese rozlišení 1280 x 720 pixelů (HD) a dostatečný výkon zajišťuje čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 v kombinaci s 2GB RAM. Interní úložiště potom může mít kapacitu 16 GB či 32 GB (v závislosti na konkrétní variantě), přičemž v obou případech je přítomný hybridní slot na až 128GB micro SD karty, který lze alternativně využít pro druhou SIM kartu. V oblasti konektivity je v nabídce LTE (4G), Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS či port micro USB. Kapacita nevyjímatelné baterie se zastavila na hodnotě 2 650 mAh, což by podle oficiálních údajů mělo stačit k výdrži necelých 14 hodin surfování na internetu (přes Wi-Fi).

Jedním z hlavních trumfů je 5MPx přední fotoaparát se širokoúhlým záběrem, automatickým ostřením a diodovým bleskem, takže problémem nebudou ani noční selfie. Na poměry levnějších smartphonů překvapí také 13MPx zadní fotoaparát. Jako řada jiných smartphonů umí Zenfone Live zkrášlovat obličeje osob na fotografiích, ovšem tentokrát funguje tento efekt i při živém streamování videa například na Facebook či YouTube. Podle Asusu si telefon odnáší v tomto ohledu světové prvenství.

Smartphone využívá ještě operační systém Android 6.0 Marshmallow (s uživatelským rozhraním ZenUI 3.5), nikoliv nejnovější Android Nougat. Uvidíme, zda výrobce alespoň v budoucnu nabídne softwarovou aktualizaci. Asus Zenfone Live zamíří mimo jiné na evropské trhy, ale podrobnosti o termínu zahájení prodeje či ceně zatím nemáme k dispozici.

Zdroj: Asus.com
reklama