Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus VivoBook Flip 12: dostupný konvertibl s Intel Apollo Lake

5.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Asus představil další malý a relativně levný notebook s procesory Apollo Lake. VivoBook Flip 12 se od předchozích liší především svou konvertibilní konstrukcí. K nadstandardu patří podpora aktivního stylusu, stereo reproduktory nebo čtečka otisků prstů.
Asus VivoBook Flip 12 se nejprve minulý měsíc v tichosti objevil na internetových stránkách výrobce. Na veletrhu Computex 2017 však byl oznámeny dva podstatné detaily – cena a dostupnost. Ještě než se k nim ale dostaneme, pojďme si představit další vlastnosti tohoto konvertibilního notebooku. Asus VivoBook Flip 12 je další z mnoha modelů taiwanské značky, které jsou vybaveny procesory Intel Apollo Lake. Tyto poměrně energeticky úsporné a cenově dostupné procesory poslouží uživatelům, kteří používají notebook především k surfování na internetu, práci v základních kancelářských programech či sledování filmů.
 
 

Novinka má oproti předchozím modelům jeden trumf v rukávu, a to konvertibilitu. Displej je možné přetočit až o 360 stupňů, k dispozici je tak režim tabletu. Robustní konstrukce upevnění displeje byla údajně testována pro 20 tisíc cyklů otevření azavření. Notebook má hmotnost začínající na 1,1 kg a rozměry menší než list papíru A4. Na obrázcích může povrch připomínat kov, ale ve skutečnosti se jedná o zdařilou plastovou imitaci. V nabídce je několik barevných variant včetně zlaté, růžově zlaté a šedé.
 
Asus VivoBook Flip 12 se dále vyznačuje 11,6“ dotykovým displejem s rozlišením 1366 x 768 pixelů , u kterého výrobce slibuje široké pozorovací úhly až 178 stupňů a podporou aktivního stylusu Asus Pen rozpoznávajícím 1 024 úrovní tlaku. Uvnitř počítače tepe dvoujádrový procesor Intel Celeron N3350 nebo čtyřjádrové Intel Pentium N4200, které jsou kombinovány s 2GB až 4GB RAM. V případě interního úložiště je připraveno 32 GB, 64 GB nebo 128 GB typu eMMC. K dispozici je také 38Wh baterie, která by měla zajistit výdrž až osm hodin přehrávání HD videí.
 
 

Poměrně velkorysá je nabídka v oblasti konektivity, která zahrnuje Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2, port USB Type-C, dvojici portů USB Type-A a HDMI. V dané cenové kategorii rozhodně nejsou samozřejmostí ani stereo reproduktory nebo čtečka otisků prstů, kterými notebook rovněž disponuje. Na výběr je z operačních systémů Windows 10 Home a Windows 10 Pro. Asus VivoBook Flip 12 se začne prodávat v blízké době za cenu od 399 dolarů, v přepočtu 9 300 Kč bez DPH.
 
Zdroj: Asus.com
reklama