Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus VivoBook E12: malé notebooky s Intel Apollo Lake

7.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Asus v tichost uvedl na své stránky dvojici notebooků E203NA a E203NAH. Vyznačují se malými rozměry a skromnější výbavou zahrnující procesory Intel Apollo Lake. Na trh nejspíš zamíří s příznivými cenovkami.
Asus už koncem loňského roku přinesl několik cenově dostupných notebooků s procesory Apollo Lake, o třech z nich jsme v našem magazínu psali. Nyní přichází další zástupce z této kategorie, kterým je VivoBook E12. Hned dva modely s označeními E203NA a E203NAH se objevily na oficiálních internetových stránkách. Notebooky se tedy nedočkaly slavnostnějšího představení, ale to bychom u low-endových modelů ani nečekali. Web Asusu nám navíc poskytl poměrně vyčerpávající technické parametry, stejně jako produktové snímky.

Novinky vsázejí především na mobilní provedení. Svými rozměry jsou notebooky menší než list papíru velikosti A4 a hmotnost startuje na 980 g. Plastové tělo může být vyvedeno v jedné z několika barevných variant, na víku si můžete všimnout zajímavého vzoru složeného ze šestiúhelníků. Panty prošly náročným testem, který zahrnoval 20 tisíc otevření a zavření víka. Ačkoliv se nejedná o konvertibilní zařízení, displej je možné otevřít do úhlu až 180 stupňů, tedy do roviny se základnou. Minimalizuje se tak riziko poškození způsobené například neopatrným otevíráním víka.

Hlavním rozdílem obou modelů je použité úložiště. VivoBook E12 E203NA nabídne 32GB, 64GB nebo 128GB typu eMMC, celý notebook je tak nejen tenčí, lehčí a odolnější, ale zároveň levnější. E203NAH potom spoléhá na tradičnější HDD o kapacitě 512 GB či 1 TB. Oba modely dále disponují 11,6“ displejem s rozlišením 1366 x 768 obrazových bodů. O pohon se může postarat některý z procesorů Intel Apollo Lake, konkrétně dvoujádrový Celeron N3350 nebo čtyřjádrové Pentium N4200, a to v kombinaci s 2GB až 4GB RAM.

Nabídka v oblasti portů zahrnuje dvojici USB 3.0, USB Type-C, audio jack a HDMI. Dále jsou notebooky vybaveny Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1, čtečkou micro SD karet, 2W stereo reproduktory nebo 42Whr tříčlánkovou baterií. Předinstalován může může být operační systém Windows 10 Home, ale v nabídce budou nejspíš také konfigurace s linuxovým Endless OS. Ceny novinek z řady VivoBook prozatím nebyly oznámeny, ale už teď je jasné, že nebudou vysoké.

Zdroj: Liliputing.com
reklama