Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus ukázal ZenFone Live L1, svůj první telefon Android Go

4.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Asus se připojil Nokii, Alcatelu a dalším, kteří mají své low-endové smartphony se systémem Android Go. Ani přes nízkou cenu nepřijdou uživatelé o jeden z aktuálních trendů, kterým je displej s poměrem stran 18:9.
I levné smartphony si zaslouží svižný a stabilní operační systém. Na této myšlence je dost možná založen Android Go, speciální verze systému určená pro zařízení se slabším procesorem a menší operační pamětí. Kromě různých optimalizací se vyznačuje sadou předinstalovaných aplikací se sníženými nároky na úložiště či mobilní data. Ve spolupráci s Googlem už model s Android Go představilo několik značek, ale v českých obchodech se aktuálně prodává pouze Nokia 1, většina ostatních je určena pro rozvojové trhy. Nejnovější přírůstek představuje Asus ZenFone Live L1 (ZA550KL), který byl zatím uveden jen v Indonésii, ale podle spekulací mohou telefon vyhlížet i evropští zájemci.
 
 
ZenFone Live L1 nijak netají, že se jedná o levný smartphone, poznáte to tedy hned podle plastového těla. Okraje okolo displeje jsou tenčí než u předchozích low-endových smartphonů, ale rozdíl oproti dražším modelům je pochopitelně patrný. Překvapí ovšem použití displeje s poměrem stran 18:9, takže si u telefonu můžete všimnout o něco protáhlejšího tvaru. Pokud vás zajímají další parametry, jedná se o 5,45" IPS panel s rozlišením 1440 x 720 pixelů (HD). O pohon se stará základní čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 425, jehož jádra běží na maximální frekvenci 1,4 GHz. V případě interního úložiště si uživatelé budou muset vystačit s 16 GB, nebo využít slot na micro SD karty.
 
 
Popisovaná varianta si vystačí s 1GB RAM, pro kterou je optimalizován systém Android Oreo Go Edition. Na trhu se ovšem objeví také model s 2GB RAM, který už by měl využívat klasický Android 8.1 Oreo. Na zadní straně nalezneme 13MPx fotoaparát s fázovým detekčním autofokusem a přisvětlovací diodou. 5MPx přední fotoaparát slouží rovněž pro odemykání telefonu rozpoznáním obličeje, ale čtečku otisků prstů u tohoto modelu nehledejte. Dále nechybí podpora Dual SIM se dvěma samostatnými sloty (tzn. nejsou sdílené s paměťovou kartou) ani baterie o kapacitě 3 000 mAh. Asus ZenFone Live L1 zatím nezná svou cenu, ale prodej bude spuštěn přibližně v polovině května.
 


reklama