Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus nabídne první notebook s GeForce GTX 1070

9.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
NVIDIA pokračuje v uvolňování svých původně desktopových grafických karet na notebooky. Brzy by se na trh měl dostat herní notebook Asus ROG G752VS, který podle všeho nabídne grafiku GeForce GTX 1070 s 8GB pamětí a další špičkovou výbavu.
Minulý měsíc se objevily první spekulace o tom, že NVIDIA chce do notebooků dostat grafické karty GeForce GTX 1080 a GeForce GTX 1070 založené na architektuře Pascal. Zajímavé je na tom především to, že tyto karty jsou primárně určeny pro stolní počítače. Nebylo by to ovšem poprvé, před nedávnem se rovněž desktopová grafika GeForce GTX 980 dostala například na herní notebook Acer Predator 17 X. Nyní byl objeven první notebook, který bude využívat GeForce GTX 1070. Jedná se o herní Asus ROG G752VS, který se nejspíš stane vlajkovou lodí v řadě Republic of Gamers.

Počítače by měly být dostupné ve více konfiguracích, společným jmenovatelem ovšem podle dostupných informací bude čtyřjádrový procesor Intel Core i7-6700HQ šesté generace na architektuře Skylake a už zmíněná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1070 s 8GB GDDR5 pamětí. O zobrazování se postará 17,3“ IPS displej s Full HD nebo Ultra HD rozlišením. K dispozici by měla být také až 64GB DDR4 RAM a maximálně 512GB SSD, které navíc může být kombinováno s 1TB HDD. O konektivitu se údajně postará mimo jiné Wi-Fi 802.11ac, Gigabit Ethernet, HDMI nebo pětice USB portů včetně jednoho portu typu USB-C, který podporuje rozhraní Thunderbolt 3.

Chybět by neměla ani podsvícená klávesnice s programovatelnými makro klávesami, osmičlánková 88Wh baterie a volitelně operační systém Windows 10. Hmotnost zařízení se podle všeho vyšplhá na 4,3 kg a tloušťka by měla dosáhnout 48 mm. Asus ROG G752VS by se měl na evropských trzích objevit od srpna, a to za ne zrovna přijatelné ceny. Základní konfigurace bude údajně stát 2 000 eur, v přepočtu 54 000 Kč, za nadupanější hardware si zájemci připlatí až 800 eur.

Zdroj: Laptopmedia.com
reklama