Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer představil herní notebook s desktopovou grafickou kartou

22.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Nedávno vzniklá řada herních produktů od Aceru se dočkala dalšího přírůstku. Predator 17 X se chlubí tím nejlepším hardwarem, který lze v současné době dostat do notebooku včetně grafiky NVIDIA GeForce GTX 980 určené původně pro desktopy.
Acer nemá ve světě herních notebooků tolik zkušeností jako Asus nebo MSI, ale konkurenci se mu daří poměrně dobře dohánět, v některých ohledech dokonce předhánět. Na včerejší tiskové konferenci oznámil taiwanský výrobce nový model Predator 17 X, který disponuje nejvýkonnější grafickou kartou dostupnou v noteboocích – GeForce GTX 980 určenou původně pro desktopové počítače, kterou ale NVIDIA uvolnila i pro laptopy.

Dále se novinka pochlubí procesorem Intel Core i7-6820HK šesté generace na architektuře Skylake, operační pamětí DDR4-2133 a třemi SSD disky na rozhraní NVMe PCIe s podporou pole RAID 0. Nechybí ani možnost přetaktování jednotlivých komponentů, takže třeba procesor může běžet na frekvenci až 4,0 GHz. Není tedy divu, že notebook vyžaduje kvalitní chlazení, který zajišťuje systém tří ventilátorů. Díky vysokému výkonu si na své přijdou i milovníci virtuální reality.

O zobrazování se stará 17,3“ IPS displej s rozlišením Full HD (1920 x 1080) nebo Ultra HD (3840 x 2160 pixelů) a podporou technologie NVIDIA G-Sync, která optimalizuje obnovovací frekvenci, aby nedocházelo k trhání obrazu. Konektivitu zajišťuje rychlé Wi-Fi 802.11ac, funkce Killer DoubleShot Pro navíc umožňuje kombinovat Wi-Fi a Ethernet pro zajištění maximální rychlosti připojení. Nechybí ani USB Type-C s podporou Thunderbolt 3 a teoretickou rychlostí přenosu dat až 40 Gbps.

Acer Predator 17 X nezaostává ani v oblasti zvuku, kde jsou k dispozici čtyři reproduktory a zesilovač. Podsvícení klávesnice je rozděleno do několika zón, pro každou z nich si pak uživatel může nakonfigurovat libovolnou barvu světla. Vzhledem k výbavě asi nikoho nepřekvapí, že novinka není žádný drobek – v pase měří 4,5 cm a hmotnost je vyšší než 4,5 kg. To jsou ještě větší hodnoty než u původního modelu Predator 17, vinu na tom nese především už zmíněná desktopová grafická karta, kvůli které musel výrobce přistoupit k přepracování vnitřního uspořádání komponentů.

Acer začne herní notebook Predator 17 X nabízet na evropských trzích v průběhu června za cenu od 2 499 eur, v přepočtu 67 500 Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ Acer
reklama