www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů

Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů
, , aktualita
Podle poslední analytické zprávy už měl Apple prodat přes 2 miliardy telefonů iPhone. Tvrdí tak Horace Deidu ze serveru Asymco, který považuje iPhone 13 za nejdůležitější upgrade, s čímž by ale spousta jiných nesouhlasila.
K oblíbeným
reklama
Horace Deidu ze serveru Asymco přišel se zprávou, která hovoří o tom, že Apple prodal už 2 miliardy iPhonů. Tyto telefony přišly na trh v roce 2007, po 9 letech (v roce 2016) prodal první miliardu a po dalších 5 letech druhou. Nemáme tu žádné oficiální vyjádření Applu, takže je možné, že se Deidu trochu plete, ale patrně nebude daleko od pravdy (Apple prodává okolo 200 milionů iPhonů ročně). Ostatně i před pár lety se nejprve objevovaly odhady, že byla meta překonána, a až pak to Apple přiznal i oficiálně.
 
Apple iPhone 13 Pro
 
Celkově je po celém světě miliarda uživatelů iPhonů a 400 milionů z nich má dle analytika telefon starší 3 let. Přestože někteří mění telefon každoročně, mnoho lidí si je nechává dost dlouho, což umocňuje i dlouhodobá SW podpora (nedávno vyšla např. další bezpečnostní aktualizace na stále podporovaný iOS 12, tedy i na 8 let staré iPhony 5S, které už nemohou mít novější verzi iOS).
 
Apple iPhone cenyklikněte pro zvětšení (vede na web asymco.com)
 
Zajímavý je i přehled cen. Zatímco Steve Jobs se snažil zjednodušit nabídku, jak jen to bylo možné, dnes je na trhu nepřeberné množství iPhonů. Jen na stránkách Applu je 5 řad, ty ještě mohou mít různé velikosti displeje a kapacity pamětí. Základní iPhone je ale nadále k dispozici za 400 USD, což navíc při započítání inflace znamená přístupnější telefony než tehdy (400 USD z roku 2007 odpovídá cca 530 USD dnes). Na druhou stranu tu máme i telefon za 1600 USD.
 
Deidu dále tvrdí, že dle jeho názoru je iPhone 13 nejdůležitějším upgradem v historii (s čímž by jistě mnoho lidí nesouhlasilo, protože se často můžeme setkat s názorem, že je malý, mírně evoluční, nudný...). Říká, že jde o další krok v Jobsově strategii dostat na trh funkce, které uživatele nevěděli, že potřebují. Týká se to zejména fotografie a videa s ohledem na generaci uživatelů TikToku.
 
Zdroj: asymco.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
24.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala