Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Apple se omlouvá za Error 53, přináší aktualizaci iOS 9.2.1

, , aktualita
Apple se omlouvá za Error 53, přináší aktualizaci iOS 9.2.1
Před dvěma týdny se strhla velká kritika na Apple, jehož bezpečnostní funkce zamykala telefony při špatně proběhlém bezpečnostním testu. Chybu s názvem Error 53 nyní odstranil pomocí nové verze operačního systému iOS 9.2.1.
Apple se omlouvá za Error 53, přináší aktualizaci iOS 9.2.1
Jsou tomu dva týdny, co byl internet zaplaven zprávami o chybě s názvem Error 53 u telefonů iPhone 6. Jde o výsledek bezpečnostního testu Touch ID zařízení, kdy v případě neautorizovaných oprav došlo k úplnému zablokování telefonu, aby do něj nebyl přístup. To je z bezpečnostního hlediska v pořádku, nicméně problém byl, že Apple dostatečně neinformoval o tom, že tato chyba může při aktualizaci systému nastat a telefon se úplně zablokuje (přičemž telefony po opravách běžely měsíce v pořádku).

Apple iPhone 6 Plus

Apple se nyní za tento přešlap omluvil a vydává novou aktualizovanou verzi iOS 9.2.1, k její instalaci budete potřebovat nejnovější verzi iTunes. Ta přivede telefon zpět do života, předchozí neautorizovaná oprava a kontrola pravosti snímače nyní akorát vypne Touch ID, ale nikoli celý telefon. Tím bude stále zachována vysoká bezpečnost (nepůjde obejít kontrolu falešným snímačem prstů). Apple si tak nadále zakládá na bezpečnosti svých produktů (proto také nechce pro FBI odemknout iPhone jednoho z teroristů, aby nevznikl precedens, který by vládě později dovoloval odemykat další telefony "na počkání"). Pokud už uživatelé zaplatili za opravu zablokovaného iPhonu, měli by kontaktovat Apple a oprava by jim měla být zpětně proplacena.

Zdroj: apple.com, eweek.com


reklama