Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Error 53: Neautorizovaná oprava iPhonu může zablokovat telefon

, , aktualita
Error 53: Neautorizovaná oprava iPhonu může zablokovat telefon
Apple zažívá v poslední dnech hodně negativní reakce od svých majitelů. Pokud iPhone byl opraven v neautorizovaném servisu ohledně tlačítka Home a snímače prstů, může vyskočit chyba 53 a telefon se zablokuje.
Error 53: Neautorizovaná oprava iPhonu může zablokovat telefon
Když se bezpečnostní funkce dostatečně neprezentuje, může se hodně nepříjemně obrátit proti samotnému výrobci, což se stalo právě Applu. V nových verzích operačního systému iOS 9 je totiž bezpečnostní funkce, která kontroluje pravost jednotlivých komponent, především jde o kontrolu čtečky otisku prstů. Apple tím chce zabránit tomu, aby se někdo mohl nabourat do kradeného iPhonu, když by byl vyměněn snímač prstů.

Apple iPhone 6

Pokud tedy iPhone neopraví autorizované středisko Applu, bezpečnostní kontrola neprojde, telefon vyhodí chybovou hlášku Error 53 a zablokuje se. Poněvadž jde o novou funkci operačního systému, problém se objevuje až poslední dobou i u telefonů, které měsíce bezchybně běžely po neautorizované opravě se staršími verzemi operačního systému.

Základním problémem je ale to, že funkce nebyla dostatečně prezentována a pro majitelé opravených iPhonů je zablokování telefonu velmi nepříjemným překvapením. V záručním listu k telefonům je zmíněno, že Apple neuznává záruku za "poškození" způsobená neautorizovanými servisy, nicméně při instalaci nového systému měl před tímto problémem důrazně varovat. Nepříjemnosti to může způsobit i těm, kteří si koupí iPhone z druhé ruky, na druhou stranu je dobře, že Apple bere bezpečnost hodně vážně.

Zdroj: forbes.com, theguardian.com


reklama