www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPadOS 15 vylepšuje multitasking i widgety

Apple iPadOS 15 vylepšuje multitasking i widgety
, , aktualita
Mezi novými operačními systémy Applu je i nový iPadOS 15 pro tablety iPad. Ten dostal  několik vylepšení v oblasti multitaskingu, rozšířil také možnosti widgetů a přinesl i další změny z iOSu 15 a macOSu Monterey.
K oblíbeným
reklama
Na WWDC 2021 byl představen nejen operační systém macOS Monterey a iOS 15, ale také iPadOS 15. Spoustu změn mají společných, ať už jde např. o FaceTime s možností potlačení hluku, režim Portrét, SharePlay a dalšími změnami, nebo např. funkce Focus, která omezuje notifikace podle vašeho aktuálního stavu (práce, rodina,...). Je zde ale i několik změn, které se iPadu objevují poprvé (třeba i proto, že je iOS už měl).
 
Apple iPadOS 15
 
Především byly rozšířeny možnosti práce s widgety, které lze dát na jakoukoli stránku. Stránky lze snáze konfigurovat, schovávat, přibyla také Knihovna aplikací, která shlukuje aplikace podobného typu do jednoho balíku. Na rozdíl od iOSu je k dispozici hned dole v doku. Značného vylepšení se dočkal multitasking. Vytvoření rozděleného pohledu je nyní snazší pomocí ikonek v horní části obrazu. iPady dostaly také aplikaci Translate pro překlad. Rychlé poznámky lze nyní pohodlněji vyvolat z pravého spodního rohu, což jen dočasně překryje část původní aplikace. Další významnou funkcí je Universal Control, kdy lze ovládat iPad pomocí jiného počítače s novým macOS Monterey. iPad se tak vlastně stane druhým monitorem.
 
Apple iPadOS 15
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hyundai USA i CA svolává Tucson a Sonatu, zaznamenal už 45 požárů motoru Hyundai USA i CA svolává Tucson a Sonatu, zaznamenal už 45 požárů motoru
Automobilka Hyundai spouští další svolávací akci. Tentokrát je to v USA i Kanadě, kde má problém s vozy Sonata Hybrid a Tucson. Jejich dvoulitrové GDI může vykazovat předčasné opotřebení ložisek ojnice a zanedbání může vést až k požáru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů
Podle poslední analytické zprávy už měl Apple prodat přes 2 miliardy telefonů iPhone. Tvrdí tak Horace Deidu ze serveru Asymco, který považuje iPhone 13 za nejdůležitější upgrade, s čímž by ale spousta jiných nesouhlasila.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů