www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPadOS 15 vylepšuje multitasking i widgety

Apple iPadOS 15 vylepšuje multitasking i widgety
, , aktualita
Mezi novými operačními systémy Applu je i nový iPadOS 15 pro tablety iPad. Ten dostal  několik vylepšení v oblasti multitaskingu, rozšířil také možnosti widgetů a přinesl i další změny z iOSu 15 a macOSu Monterey.
K oblíbeným
reklama
Na WWDC 2021 byl představen nejen operační systém macOS Monterey a iOS 15, ale také iPadOS 15. Spoustu změn mají společných, ať už jde např. o FaceTime s možností potlačení hluku, režim Portrét, SharePlay a dalšími změnami, nebo např. funkce Focus, která omezuje notifikace podle vašeho aktuálního stavu (práce, rodina,...). Je zde ale i několik změn, které se iPadu objevují poprvé (třeba i proto, že je iOS už měl).
 
Apple iPadOS 15
 
Především byly rozšířeny možnosti práce s widgety, které lze dát na jakoukoli stránku. Stránky lze snáze konfigurovat, schovávat, přibyla také Knihovna aplikací, která shlukuje aplikace podobného typu do jednoho balíku. Na rozdíl od iOSu je k dispozici hned dole v doku. Značného vylepšení se dočkal multitasking. Vytvoření rozděleného pohledu je nyní snazší pomocí ikonek v horní části obrazu. iPady dostaly také aplikaci Translate pro překlad. Rychlé poznámky lze nyní pohodlněji vyvolat z pravého spodního rohu, což jen dočasně překryje část původní aplikace. Další významnou funkcí je Universal Control, kdy lze ovládat iPad pomocí jiného počítače s novým macOS Monterey. iPad se tak vlastně stane druhým monitorem.
 
Apple iPadOS 15
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář