www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPadOS 15 vylepšuje multitasking i widgety

Apple iPadOS 15 vylepšuje multitasking i widgety
, , aktualita
Mezi novými operačními systémy Applu je i nový iPadOS 15 pro tablety iPad. Ten dostal  několik vylepšení v oblasti multitaskingu, rozšířil také možnosti widgetů a přinesl i další změny z iOSu 15 a macOSu Monterey.
K oblíbeným
reklama
Na WWDC 2021 byl představen nejen operační systém macOS Monterey a iOS 15, ale také iPadOS 15. Spoustu změn mají společných, ať už jde např. o FaceTime s možností potlačení hluku, režim Portrét, SharePlay a dalšími změnami, nebo např. funkce Focus, která omezuje notifikace podle vašeho aktuálního stavu (práce, rodina,...). Je zde ale i několik změn, které se iPadu objevují poprvé (třeba i proto, že je iOS už měl).
 
Apple iPadOS 15
 
Především byly rozšířeny možnosti práce s widgety, které lze dát na jakoukoli stránku. Stránky lze snáze konfigurovat, schovávat, přibyla také Knihovna aplikací, která shlukuje aplikace podobného typu do jednoho balíku. Na rozdíl od iOSu je k dispozici hned dole v doku. Značného vylepšení se dočkal multitasking. Vytvoření rozděleného pohledu je nyní snazší pomocí ikonek v horní části obrazu. iPady dostaly také aplikaci Translate pro překlad. Rychlé poznámky lze nyní pohodlněji vyvolat z pravého spodního rohu, což jen dočasně překryje část původní aplikace. Další významnou funkcí je Universal Control, kdy lze ovládat iPad pomocí jiného počítače s novým macOS Monterey. iPad se tak vlastně stane druhým monitorem.
 
Apple iPadOS 15
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala