www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iPadOS 15 vylepšuje multitasking i widgety

Apple iPadOS 15 vylepšuje multitasking i widgety
, , aktualita
Mezi novými operačními systémy Applu je i nový iPadOS 15 pro tablety iPad. Ten dostal  několik vylepšení v oblasti multitaskingu, rozšířil také možnosti widgetů a přinesl i další změny z iOSu 15 a macOSu Monterey.
K oblíbeným
reklama
Na WWDC 2021 byl představen nejen operační systém macOS Monterey a iOS 15, ale také iPadOS 15. Spoustu změn mají společných, ať už jde např. o FaceTime s možností potlačení hluku, režim Portrét, SharePlay a dalšími změnami, nebo např. funkce Focus, která omezuje notifikace podle vašeho aktuálního stavu (práce, rodina,...). Je zde ale i několik změn, které se iPadu objevují poprvé (třeba i proto, že je iOS už měl).
 
Apple iPadOS 15
 
Především byly rozšířeny možnosti práce s widgety, které lze dát na jakoukoli stránku. Stránky lze snáze konfigurovat, schovávat, přibyla také Knihovna aplikací, která shlukuje aplikace podobného typu do jednoho balíku. Na rozdíl od iOSu je k dispozici hned dole v doku. Značného vylepšení se dočkal multitasking. Vytvoření rozděleného pohledu je nyní snazší pomocí ikonek v horní části obrazu. iPady dostaly také aplikaci Translate pro překlad. Rychlé poznámky lze nyní pohodlněji vyvolat z pravého spodního rohu, což jen dočasně překryje část původní aplikace. Další významnou funkcí je Universal Control, kdy lze ovládat iPad pomocí jiného počítače s novým macOS Monterey. iPad se tak vlastně stane druhým monitorem.
 
Apple iPadOS 15
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad
Trh s tablety už nějakou dobu roste a podle firmy Counterpoint se daří zejména iPadům od společnosti Apple. Ty totiž významně navýšily svůj tržní podíl a jedničkou je pak základní varianta, iPad 8. generace.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala