www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iOS 15 vylepšuje Safari, Mapy a poběží i na iPhonu 6S a prvním SE

Apple iOS 15 vylepšuje Safari, Mapy a poběží i na iPhonu 6S a prvním SE
, , aktualita
Apple představil na WWDC 2021 nový mobilní operační systém iOS 15. Ten vylepšuje např. hovory ve FaceTime, zlepšuje notifikace, prohlížeč Safari, aplikaci Mapy a potěší i to, že poběží i na velmi starých iPhonech.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple pořádá v těchto dnech vývojářskou konferenci WWDC 2021, jejíž součástí je také představení nových operačních systémů. Pro telefony iPhone je to iOS 15. FaceTime dostal např. funkci SharePlay, kdy můžete na dálku s více lidmi sledovat stejný film nebo poslouchat stejnou hudbu. Umožněno je také sdílet obrazovku, máme zde prostorové audio (s procesory A12 Bionic novějšími), nové seskupování miniatur konverzujících i režim Portrét pro rozmazání pozadí. Mikrofon dostal volitelnou funkci potlačení hluku. Hovory FaceTime lze pořádat také s lidmi využívající systémy s Windows a Android (přes prohlížeč).
 
Apple iOS 15
 
Zprávy nyní lépe seskupují fotografie, umožňují sdílení odkazů, které se pak synchronizují i s adekvátními aplikacemi (ty pak mohou zobrazovat sdílené odkazy ze Zpráv). Apple přidal také funkci Focus, která informuje ostatní o vašem stavu (např. že nechcete být rušeni) a současně umožňuje omezit notifikace podle daného stavu. Zprávy od rodiny Vás tak nebudou rušit při práci a naopak zprávy od kolegů po práci. Když ale bude něco urgentního, stále je možnost toto obejít a dotyčného přesto kontaktovat. Notifikace jsou také jinak shlukovány podle důležitosti.
 
V některých městech byly významně rozšířeny Mapy. Máme zde detailnější 3D pohledy, lepší navigaci, která navádí do adekvátních jízdních pruhů, možné je také navádět se v prostředí virtuální reality. Prohlížeč Safari dostal kompaktnější zobrazení panelů, vyhledávací řádek je tentokrát dole. Podporuje vyhledávání hlasem a umožňuje přidávat rozšíření. Apple Wallet nyní podporuje i přidání řidičského nebo občanského průkazu, každopádně toto bude podobně jako některé jiné funkce platit jen pro vybrané země.
 
Užitečnou funkcí je Live Text, která dokáže přečíst text na fotografiích, převzít je do schránky, vyhledávat podle nich, zavolat na naskenované telefonní číslo, přeložit text a podobně. Data ze Zdraví je možné sdílet s lékaři nebo i rodinou. Výrazně se zapracovalo na soukromí, takže nově bude možné zjistit, které servery aplikace kontaktovaly, jaké funkce telefonu využily a kdy.
 
Zatímco se Applu mnohdy vytýká plánované zastarávání, pokud jde o softwarovou podporu, zda ve srovnání s Androidem nemá konkurenci. iOS 15 totiž bude podporován dokonce i na iPhonu 6S, první generaci iPhonu SE nebo iPod touch 7. generace. Připomeňme, že iPhone 6S byl představen v září 2015, takže bude plně podporován minimálně do podzimu 2022, tedy celých 7 let.
 
Zdroj: apple.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář