www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iOS 15 vylepšuje Safari, Mapy a poběží i na iPhonu 6S a prvním SE

Apple iOS 15 vylepšuje Safari, Mapy a poběží i na iPhonu 6S a prvním SE
, , aktualita
Apple představil na WWDC 2021 nový mobilní operační systém iOS 15. Ten vylepšuje např. hovory ve FaceTime, zlepšuje notifikace, prohlížeč Safari, aplikaci Mapy a potěší i to, že poběží i na velmi starých iPhonech.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple pořádá v těchto dnech vývojářskou konferenci WWDC 2021, jejíž součástí je také představení nových operačních systémů. Pro telefony iPhone je to iOS 15. FaceTime dostal např. funkci SharePlay, kdy můžete na dálku s více lidmi sledovat stejný film nebo poslouchat stejnou hudbu. Umožněno je také sdílet obrazovku, máme zde prostorové audio (s procesory A12 Bionic novějšími), nové seskupování miniatur konverzujících i režim Portrét pro rozmazání pozadí. Mikrofon dostal volitelnou funkci potlačení hluku. Hovory FaceTime lze pořádat také s lidmi využívající systémy s Windows a Android (přes prohlížeč).
 
Apple iOS 15
 
Zprávy nyní lépe seskupují fotografie, umožňují sdílení odkazů, které se pak synchronizují i s adekvátními aplikacemi (ty pak mohou zobrazovat sdílené odkazy ze Zpráv). Apple přidal také funkci Focus, která informuje ostatní o vašem stavu (např. že nechcete být rušeni) a současně umožňuje omezit notifikace podle daného stavu. Zprávy od rodiny Vás tak nebudou rušit při práci a naopak zprávy od kolegů po práci. Když ale bude něco urgentního, stále je možnost toto obejít a dotyčného přesto kontaktovat. Notifikace jsou také jinak shlukovány podle důležitosti.
 
V některých městech byly významně rozšířeny Mapy. Máme zde detailnější 3D pohledy, lepší navigaci, která navádí do adekvátních jízdních pruhů, možné je také navádět se v prostředí virtuální reality. Prohlížeč Safari dostal kompaktnější zobrazení panelů, vyhledávací řádek je tentokrát dole. Podporuje vyhledávání hlasem a umožňuje přidávat rozšíření. Apple Wallet nyní podporuje i přidání řidičského nebo občanského průkazu, každopádně toto bude podobně jako některé jiné funkce platit jen pro vybrané země.
 
Užitečnou funkcí je Live Text, která dokáže přečíst text na fotografiích, převzít je do schránky, vyhledávat podle nich, zavolat na naskenované telefonní číslo, přeložit text a podobně. Data ze Zdraví je možné sdílet s lékaři nebo i rodinou. Výrazně se zapracovalo na soukromí, takže nově bude možné zjistit, které servery aplikace kontaktovaly, jaké funkce telefonu využily a kdy.
 
Zatímco se Applu mnohdy vytýká plánované zastarávání, pokud jde o softwarovou podporu, zda ve srovnání s Androidem nemá konkurenci. iOS 15 totiž bude podporován dokonce i na iPhonu 6S, první generaci iPhonu SE nebo iPod touch 7. generace. Připomeňme, že iPhone 6S byl představen v září 2015, takže bude plně podporován minimálně do podzimu 2022, tedy celých 7 let.
 
Zdroj: apple.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hyundai USA i CA svolává Tucson a Sonatu, zaznamenal už 45 požárů motoru Hyundai USA i CA svolává Tucson a Sonatu, zaznamenal už 45 požárů motoru
Automobilka Hyundai spouští další svolávací akci. Tentokrát je to v USA i Kanadě, kde má problém s vozy Sonata Hybrid a Tucson. Jejich dvoulitrové GDI může vykazovat předčasné opotřebení ložisek ojnice a zanedbání může vést až k požáru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů
Podle poslední analytické zprávy už měl Apple prodat přes 2 miliardy telefonů iPhone. Tvrdí tak Horace Deidu ze serveru Asymco, který považuje iPhone 13 za nejdůležitější upgrade, s čímž by ale spousta jiných nesouhlasila.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů