www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iOS 15 vylepšuje Safari, Mapy a poběží i na iPhonu 6S a prvním SE

Apple iOS 15 vylepšuje Safari, Mapy a poběží i na iPhonu 6S a prvním SE
, , aktualita
Apple představil na WWDC 2021 nový mobilní operační systém iOS 15. Ten vylepšuje např. hovory ve FaceTime, zlepšuje notifikace, prohlížeč Safari, aplikaci Mapy a potěší i to, že poběží i na velmi starých iPhonech.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple pořádá v těchto dnech vývojářskou konferenci WWDC 2021, jejíž součástí je také představení nových operačních systémů. Pro telefony iPhone je to iOS 15. FaceTime dostal např. funkci SharePlay, kdy můžete na dálku s více lidmi sledovat stejný film nebo poslouchat stejnou hudbu. Umožněno je také sdílet obrazovku, máme zde prostorové audio (s procesory A12 Bionic novějšími), nové seskupování miniatur konverzujících i režim Portrét pro rozmazání pozadí. Mikrofon dostal volitelnou funkci potlačení hluku. Hovory FaceTime lze pořádat také s lidmi využívající systémy s Windows a Android (přes prohlížeč).
 
Apple iOS 15
 
Zprávy nyní lépe seskupují fotografie, umožňují sdílení odkazů, které se pak synchronizují i s adekvátními aplikacemi (ty pak mohou zobrazovat sdílené odkazy ze Zpráv). Apple přidal také funkci Focus, která informuje ostatní o vašem stavu (např. že nechcete být rušeni) a současně umožňuje omezit notifikace podle daného stavu. Zprávy od rodiny Vás tak nebudou rušit při práci a naopak zprávy od kolegů po práci. Když ale bude něco urgentního, stále je možnost toto obejít a dotyčného přesto kontaktovat. Notifikace jsou také jinak shlukovány podle důležitosti.
 
V některých městech byly významně rozšířeny Mapy. Máme zde detailnější 3D pohledy, lepší navigaci, která navádí do adekvátních jízdních pruhů, možné je také navádět se v prostředí virtuální reality. Prohlížeč Safari dostal kompaktnější zobrazení panelů, vyhledávací řádek je tentokrát dole. Podporuje vyhledávání hlasem a umožňuje přidávat rozšíření. Apple Wallet nyní podporuje i přidání řidičského nebo občanského průkazu, každopádně toto bude podobně jako některé jiné funkce platit jen pro vybrané země.
 
Užitečnou funkcí je Live Text, která dokáže přečíst text na fotografiích, převzít je do schránky, vyhledávat podle nich, zavolat na naskenované telefonní číslo, přeložit text a podobně. Data ze Zdraví je možné sdílet s lékaři nebo i rodinou. Výrazně se zapracovalo na soukromí, takže nově bude možné zjistit, které servery aplikace kontaktovaly, jaké funkce telefonu využily a kdy.
 
Zatímco se Applu mnohdy vytýká plánované zastarávání, pokud jde o softwarovou podporu, zda ve srovnání s Androidem nemá konkurenci. iOS 15 totiž bude podporován dokonce i na iPhonu 6S, první generaci iPhonu SE nebo iPod touch 7. generace. Připomeňme, že iPhone 6S byl představen v září 2015, takže bude plně podporován minimálně do podzimu 2022, tedy celých 7 let.
 
Zdroj: apple.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad Trh s tablety výrazně roste, dominuje mu základní Apple iPad
Trh s tablety už nějakou dobu roste a podle firmy Counterpoint se daří zejména iPadům od společnosti Apple. Ty totiž významně navýšily svůj tržní podíl a jedničkou je pak základní varianta, iPad 8. generace.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala