www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple iOS 15 vylepšuje Safari, Mapy a poběží i na iPhonu 6S a prvním SE

Apple iOS 15 vylepšuje Safari, Mapy a poběží i na iPhonu 6S a prvním SE
, , aktualita
Apple představil na WWDC 2021 nový mobilní operační systém iOS 15. Ten vylepšuje např. hovory ve FaceTime, zlepšuje notifikace, prohlížeč Safari, aplikaci Mapy a potěší i to, že poběží i na velmi starých iPhonech.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple pořádá v těchto dnech vývojářskou konferenci WWDC 2021, jejíž součástí je také představení nových operačních systémů. Pro telefony iPhone je to iOS 15. FaceTime dostal např. funkci SharePlay, kdy můžete na dálku s více lidmi sledovat stejný film nebo poslouchat stejnou hudbu. Umožněno je také sdílet obrazovku, máme zde prostorové audio (s procesory A12 Bionic novějšími), nové seskupování miniatur konverzujících i režim Portrét pro rozmazání pozadí. Mikrofon dostal volitelnou funkci potlačení hluku. Hovory FaceTime lze pořádat také s lidmi využívající systémy s Windows a Android (přes prohlížeč).
 
Apple iOS 15
 
Zprávy nyní lépe seskupují fotografie, umožňují sdílení odkazů, které se pak synchronizují i s adekvátními aplikacemi (ty pak mohou zobrazovat sdílené odkazy ze Zpráv). Apple přidal také funkci Focus, která informuje ostatní o vašem stavu (např. že nechcete být rušeni) a současně umožňuje omezit notifikace podle daného stavu. Zprávy od rodiny Vás tak nebudou rušit při práci a naopak zprávy od kolegů po práci. Když ale bude něco urgentního, stále je možnost toto obejít a dotyčného přesto kontaktovat. Notifikace jsou také jinak shlukovány podle důležitosti.
 
V některých městech byly významně rozšířeny Mapy. Máme zde detailnější 3D pohledy, lepší navigaci, která navádí do adekvátních jízdních pruhů, možné je také navádět se v prostředí virtuální reality. Prohlížeč Safari dostal kompaktnější zobrazení panelů, vyhledávací řádek je tentokrát dole. Podporuje vyhledávání hlasem a umožňuje přidávat rozšíření. Apple Wallet nyní podporuje i přidání řidičského nebo občanského průkazu, každopádně toto bude podobně jako některé jiné funkce platit jen pro vybrané země.
 
Užitečnou funkcí je Live Text, která dokáže přečíst text na fotografiích, převzít je do schránky, vyhledávat podle nich, zavolat na naskenované telefonní číslo, přeložit text a podobně. Data ze Zdraví je možné sdílet s lékaři nebo i rodinou. Výrazně se zapracovalo na soukromí, takže nově bude možné zjistit, které servery aplikace kontaktovaly, jaké funkce telefonu využily a kdy.
 
Zatímco se Applu mnohdy vytýká plánované zastarávání, pokud jde o softwarovou podporu, zda ve srovnání s Androidem nemá konkurenci. iOS 15 totiž bude podporován dokonce i na iPhonu 6S, první generaci iPhonu SE nebo iPod touch 7. generace. Připomeňme, že iPhone 6S byl představen v září 2015, takže bude plně podporován minimálně do podzimu 2022, tedy celých 7 let.
 
Zdroj: apple.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala