Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple chce navýšit úvodní výrobu iPhonů 13 o 20 %, očekává velký úspěch

18.7.2021, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Apple hodně věří svým připravovaným smartphonům iPhone 13, a proto žádá své výrobní partnery navýšit výrobu novinek o 20 % proti běžné velikosti zahajovací série. Očekává větší zájem než obvykle.
Apple není přímo výrobcem telefonů iPhone, ten pro něj dle jeho specifikací a návrhu vyrábí společnosti jako Pegatron, Foxconn nebo Luxshare. Pro připravovanou řadu iPhone 13, která se s největší pravděpodobností představí v polovině září, chce po těchto výrobních partnerech navýšit výrobu. Obvykle jde o 75 milionů kusů nové generace do konce roku, tentokrát chce ale o 20 % více kusů, tedy 90 milionů, přestože se nepředpokládá, že by iPhony 13 měly být zásadně revoluční.
 
Apple iPhone 12 Pro
 
Patrně budou mít zase o něco výkonnější procesor, hovoří se ale také o podpoře rychlejšího 5G. Úprav se mají dočkat fotoaparáty (všechny modely by měly dostat větší senzor pro hlavní fotoaparát z verze Pro Max), Pro má dostat také větší zoom (opět z Pro Max). Hovoří se o vylepšení videa a akumulátorech s vyšší kapacitou. Minimálně jeden model (pravděpodobně 13 Pro Max) má dostat displej s technologií IGZO, všechny mají mít menší výřez. Zvýšení zájmu se očekává také díky uvolnění restrikcí po pandemii a zvyšující se proočkovanosti. Foxconn by měl být výhradním výrobcem iPhonu 13 Pro Max, měl by vyrobit také 60 % kusů iPhonu 13 Pro a 68 % iPhonu 13. 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama