Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Unikly hodnoty kapacity akumulátorů iPhonů 13, zvýší se o 8 až 18 %

2.6.2021, Milan Šurkala, aktualita
Ještě asi čtvrt roku si počkáme na novou generaci iPhonů 13. U všech modelů bychom se měli dočkat vyšších kapacit akumulátorů. Paradoxně se největšího zlepšení dočká model, který to potřebuje asi nejméně, iPhone 13 Pro Max.
Smartphony Apple iPhone mají vysoký výkon, ale také současně na dnešní poměry docela malé akumulátory (kapacitou). Díky většinou dobře optimalizovanému operačnímu systému iOS je sice výdrž docela dobrá, ale přeci jen by to mohlo být i o dost lepší. To platí zejména tehdy, kdy se nepovede nějaká aktualizace, což vypadá na právě aktuální iOS 14.6. S touto verzí si spousta lidí stěžuje na mnohem nižší výdrž. Podle posledních úniků bychom se ale u nové generace iPhonů 13 mohli dočkat vyšších kapacit akumulátorů a snad i o něco lepší výdrže.
 
Apple iPhone 12
 
Nejmenší 5,4" model iPhone 13 mini by větší akumulátor potřeboval více než dost, bohužel u něj dle úniků půjde jen o 8% navýšení z 2227 mAh na 2406 mAh. Stále tak platí, že Android s menším akumulátorem nenajdete jen tak snadno. V případě smartphonů iPhone 13 a iPhone 13 Pro s 6,1" displejem to bude o něco lepší, tam dojde k 10% nárůstu z 2815 mAh na 3095 mAh. Největší vzpruhy se má dočkat iPhone 13 Pro Max, v jehož případě se má kapacita zvednout dokonce o 18 % z nynějších 3687 mAh na 4352 mAh. A to už je solidní hodnota.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama