www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Aplikace Google Datally pomáhá ušetřit mobilní data

Aplikace Google Datally pomáhá ušetřit mobilní data
, , aktualita
Google vydal nástroj Datally, který umožňuje kontrolovat přístup aplikací k mobilním datům a nabízí také další užitečné vychytávky, jako jsou statistiky podle času a aplikací, nebo zobrazení veřejných Wi-Fi sítí v okolí.
reklama
Android má integrované různé nástroje, které pomáhají uživateli sledovat a snižovat spotřebu mobilních dat, některá řešení jsou také součástí uživatelských nadstaveb od výrobců smartphonů. O to více překvapí, že Google vydal samostatnou aplikaci pro šetření dat. Pokud se vám často stává, že překračujete limit FUP nebo platíte příliš mnoho na poplatcích za data, můžete vyzkoušet novou aplikaci Datally. Ta se snaží, aby uživatel porozuměl spotřebě mobilních dat a mohl tak svůj datový balíček využít maximálně efektivně. I proto nástroj nabízí moderní intuitivní rozhraní.
 
 
Součástí Datally jsou statistiky, které ukazují využívání dat v reálném čase i v historii, a také podle jednotlivých aplikací. Zapnutím spořiče dat lze ušetřit až 30 % omezením spotřeby dat na pozadí, nebo stanovením limitu pro jednotlivé aplikace. Jakmile by se spotřeba vymkla kontrole, byl by datový tok zastaven. Jedná se tedy o jakousi pojistku v případě, že by některá z aplikací například začala stahovat velké množství dat bez vědomí uživatele. K řízení spotřeby jednotlivých aplikací však Datally vyžaduje aktivaci připojení přes VPN.
 
Datally také ukazuje personalizovaná doporučení, která pomohou ušetřit další data. Užitečným nástrojem je také zobrazení veřejných Wi-Fi sítí v okolí a seřadí je podle vzdálenosti. Uživatel také zjistí, zda se jde o síť chráněnou heslem a o jaký typ objektu se jedná (restauraci, úřad, nářadí apod.), případně jej zobrazí v Mapách Google. Po připojení k Wi-Fi síti lze potom pomocí palců nahoru či dolů hodnotit její kvalitu. V případě problémů lze také nahlásit, že síť neexistuje, není veřejná nebo nefunguje.
Vývojáři také pracují na dalších funkcích pro Datally, přičemž některé z nich už mohou uživatele na vybraných trzích otestovat. Jedná se například o kontrolu kreditu a upozornění na blížící se vypršení jeho platnosti, nebo proaktivní varování využití dat. Může překvapit, že aplikace vyžaduje poměrně mnoho oprávnění, ale vývojáři vše vysvětlují. Přístup k telefonním hovorům je vyžadován, aby mohla aplikace sledovat spotřebu dat, přístup k SMS je zase v některých zemích využíván pro kontrolu dat přímo s operátorem. Prozatím aplikace neobsahuje češtinu, ale to se nejspíš v blízké době změní.
 
Google Datally pro Android si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře