www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Aplikace Google Datally pomáhá ušetřit mobilní data

Aplikace Google Datally pomáhá ušetřit mobilní data
, , aktualita
Google vydal nástroj Datally, který umožňuje kontrolovat přístup aplikací k mobilním datům a nabízí také další užitečné vychytávky, jako jsou statistiky podle času a aplikací, nebo zobrazení veřejných Wi-Fi sítí v okolí.reklama
Android má integrované různé nástroje, které pomáhají uživateli sledovat a snižovat spotřebu mobilních dat, některá řešení jsou také součástí uživatelských nadstaveb od výrobců smartphonů. O to více překvapí, že Google vydal samostatnou aplikaci pro šetření dat. Pokud se vám často stává, že překračujete limit FUP nebo platíte příliš mnoho na poplatcích za data, můžete vyzkoušet novou aplikaci Datally. Ta se snaží, aby uživatel porozuměl spotřebě mobilních dat a mohl tak svůj datový balíček využít maximálně efektivně. I proto nástroj nabízí moderní intuitivní rozhraní.
 
 
Součástí Datally jsou statistiky, které ukazují využívání dat v reálném čase i v historii, a také podle jednotlivých aplikací. Zapnutím spořiče dat lze ušetřit až 30 % omezením spotřeby dat na pozadí, nebo stanovením limitu pro jednotlivé aplikace. Jakmile by se spotřeba vymkla kontrole, byl by datový tok zastaven. Jedná se tedy o jakousi pojistku v případě, že by některá z aplikací například začala stahovat velké množství dat bez vědomí uživatele. K řízení spotřeby jednotlivých aplikací však Datally vyžaduje aktivaci připojení přes VPN.
 
Datally také ukazuje personalizovaná doporučení, která pomohou ušetřit další data. Užitečným nástrojem je také zobrazení veřejných Wi-Fi sítí v okolí a seřadí je podle vzdálenosti. Uživatel také zjistí, zda se jde o síť chráněnou heslem a o jaký typ objektu se jedná (restauraci, úřad, nářadí apod.), případně jej zobrazí v Mapách Google. Po připojení k Wi-Fi síti lze potom pomocí palců nahoru či dolů hodnotit její kvalitu. V případě problémů lze také nahlásit, že síť neexistuje, není veřejná nebo nefunguje.
Vývojáři také pracují na dalších funkcích pro Datally, přičemž některé z nich už mohou uživatele na vybraných trzích otestovat. Jedná se například o kontrolu kreditu a upozornění na blížící se vypršení jeho platnosti, nebo proaktivní varování využití dat. Může překvapit, že aplikace vyžaduje poměrně mnoho oprávnění, ale vývojáři vše vysvětlují. Přístup k telefonním hovorům je vyžadován, aby mohla aplikace sledovat spotřebu dat, přístup k SMS je zase v některých zemích využíván pro kontrolu dat přímo s operátorem. Prozatím aplikace neobsahuje češtinu, ale to se nejspíš v blízké době změní.
 
Google Datally pro Android si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly? Thor ET-One, další konkurence nákladního auta Tesly?
S elektrickými nákladními auty se neobjevují ani tak zavedení výrobci jako především mnoho startupů. Jeden z nich Thor Trucks, právě představil nový ET-One. Ten by měl mít dojezd téměř 500 kilometrů na jedno nabití.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není
Veletrh CES 2018 začne za pár týdnů a těšit se můžeme na spoustu novinek v oblasti elektroniky. Samsung přiveze obnovenou řadu Galaxy A, v případě LG se můžeme očekávat nástupce modelu K10. Ty největší mobilní trumfy si však výrobce schovají na později.
15.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech Prohlédněte si Galaxy S9 a S9+ na zatím nejlepších renderech
Nemusíte čekat na začátek příštího roku, abyste se podívali na design nových vlajkových lodí od Samsungu. Galaxy S9 i Galaxy S9+ se totiž objevují na uniklých renderech. Duálním foťákem podle nich bude vybaven jen jeden model.
14.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů Continental na CES 2018 představí bezdrátové nabíjení elektromobilů
Jedním z největších problémů elektromobilů je řešení jejich nabíjení. Společnost Continental proto chce na veletrhu představit bezdrátový systém jejich nabíjení a další vysoce univerzální systéme AllCharge.
14.12.2017, aktualita, Milan Šurkala
Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran Nokia 6 (2018) s tenčími rámečky se ukazuje ze všech stran
Nokia se opět chystá rozvířit vody střední třídy. Začátkem příštího roku by totiž měla být představena druhá generace telefonu Nokia 6 s tenčími rámečky okolo displeje, přesunutou čtečkou otisků prstů a znatelně silnějším procesorem.
13.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik