www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Aplikace Google Datally pomáhá ušetřit mobilní data

Aplikace Google Datally pomáhá ušetřit mobilní data
, , aktualita
Google vydal nástroj Datally, který umožňuje kontrolovat přístup aplikací k mobilním datům a nabízí také další užitečné vychytávky, jako jsou statistiky podle času a aplikací, nebo zobrazení veřejných Wi-Fi sítí v okolí.
reklama
Android má integrované různé nástroje, které pomáhají uživateli sledovat a snižovat spotřebu mobilních dat, některá řešení jsou také součástí uživatelských nadstaveb od výrobců smartphonů. O to více překvapí, že Google vydal samostatnou aplikaci pro šetření dat. Pokud se vám často stává, že překračujete limit FUP nebo platíte příliš mnoho na poplatcích za data, můžete vyzkoušet novou aplikaci Datally. Ta se snaží, aby uživatel porozuměl spotřebě mobilních dat a mohl tak svůj datový balíček využít maximálně efektivně. I proto nástroj nabízí moderní intuitivní rozhraní.
 
 
Součástí Datally jsou statistiky, které ukazují využívání dat v reálném čase i v historii, a také podle jednotlivých aplikací. Zapnutím spořiče dat lze ušetřit až 30 % omezením spotřeby dat na pozadí, nebo stanovením limitu pro jednotlivé aplikace. Jakmile by se spotřeba vymkla kontrole, byl by datový tok zastaven. Jedná se tedy o jakousi pojistku v případě, že by některá z aplikací například začala stahovat velké množství dat bez vědomí uživatele. K řízení spotřeby jednotlivých aplikací však Datally vyžaduje aktivaci připojení přes VPN.
 
Datally také ukazuje personalizovaná doporučení, která pomohou ušetřit další data. Užitečným nástrojem je také zobrazení veřejných Wi-Fi sítí v okolí a seřadí je podle vzdálenosti. Uživatel také zjistí, zda se jde o síť chráněnou heslem a o jaký typ objektu se jedná (restauraci, úřad, nářadí apod.), případně jej zobrazí v Mapách Google. Po připojení k Wi-Fi síti lze potom pomocí palců nahoru či dolů hodnotit její kvalitu. V případě problémů lze také nahlásit, že síť neexistuje, není veřejná nebo nefunguje.
Vývojáři také pracují na dalších funkcích pro Datally, přičemž některé z nich už mohou uživatele na vybraných trzích otestovat. Jedná se například o kontrolu kreditu a upozornění na blížící se vypršení jeho platnosti, nebo proaktivní varování využití dat. Může překvapit, že aplikace vyžaduje poměrně mnoho oprávnění, ale vývojáři vše vysvětlují. Přístup k telefonním hovorům je vyžadován, aby mohla aplikace sledovat spotřebu dat, přístup k SMS je zase v některých zemích využíván pro kontrolu dat přímo s operátorem. Prozatím aplikace neobsahuje češtinu, ale to se nejspíš v blízké době změní.
 
Google Datally pro Android si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky Palm je zpět! Nový smartphone má rozměry kreditky
Značka Palm se po letech vrací na telefony díky americkému start-upu. První model se nesnaží konkurovat iPhonu, ale přinést miniaturní smartphone s Androidem, který lze používat jako druhý přístroj.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy Dieselgate pokračuje u Opelu, policie prohledala kanceláře firmy
Kazdu Dieselgate pokračuje i u dalších automobilek. Nyní se dostalo na Opel, do jehož kanceláří vtrhla policie a prohledala je. Automobilce hrozí svolávací akce na téměř 100 tisíc naftových vozů k opravě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club HP inovuje řadu ZBook a zavádí předplatné Z Club
Společnost HP inovovala řadu svých profesionálních notebooků ZBook. Ty mohou mít nově 6jádrový procesor Intel Core i9 a některé verze i grafiku Quadro P2000. Počítače je možné mít i přes předplatné Z Club.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala