www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Aplikace Google Datally pomáhá ušetřit mobilní data

Aplikace Google Datally pomáhá ušetřit mobilní data
, , aktualita
Google vydal nástroj Datally, který umožňuje kontrolovat přístup aplikací k mobilním datům a nabízí také další užitečné vychytávky, jako jsou statistiky podle času a aplikací, nebo zobrazení veřejných Wi-Fi sítí v okolí.
reklama
Android má integrované různé nástroje, které pomáhají uživateli sledovat a snižovat spotřebu mobilních dat, některá řešení jsou také součástí uživatelských nadstaveb od výrobců smartphonů. O to více překvapí, že Google vydal samostatnou aplikaci pro šetření dat. Pokud se vám často stává, že překračujete limit FUP nebo platíte příliš mnoho na poplatcích za data, můžete vyzkoušet novou aplikaci Datally. Ta se snaží, aby uživatel porozuměl spotřebě mobilních dat a mohl tak svůj datový balíček využít maximálně efektivně. I proto nástroj nabízí moderní intuitivní rozhraní.
 
 
Součástí Datally jsou statistiky, které ukazují využívání dat v reálném čase i v historii, a také podle jednotlivých aplikací. Zapnutím spořiče dat lze ušetřit až 30 % omezením spotřeby dat na pozadí, nebo stanovením limitu pro jednotlivé aplikace. Jakmile by se spotřeba vymkla kontrole, byl by datový tok zastaven. Jedná se tedy o jakousi pojistku v případě, že by některá z aplikací například začala stahovat velké množství dat bez vědomí uživatele. K řízení spotřeby jednotlivých aplikací však Datally vyžaduje aktivaci připojení přes VPN.
 
Datally také ukazuje personalizovaná doporučení, která pomohou ušetřit další data. Užitečným nástrojem je také zobrazení veřejných Wi-Fi sítí v okolí a seřadí je podle vzdálenosti. Uživatel také zjistí, zda se jde o síť chráněnou heslem a o jaký typ objektu se jedná (restauraci, úřad, nářadí apod.), případně jej zobrazí v Mapách Google. Po připojení k Wi-Fi síti lze potom pomocí palců nahoru či dolů hodnotit její kvalitu. V případě problémů lze také nahlásit, že síť neexistuje, není veřejná nebo nefunguje.
Vývojáři také pracují na dalších funkcích pro Datally, přičemž některé z nich už mohou uživatele na vybraných trzích otestovat. Jedná se například o kontrolu kreditu a upozornění na blížící se vypršení jeho platnosti, nebo proaktivní varování využití dat. Může překvapit, že aplikace vyžaduje poměrně mnoho oprávnění, ale vývojáři vše vysvětlují. Přístup k telefonním hovorům je vyžadován, aby mohla aplikace sledovat spotřebu dat, přístup k SMS je zase v některých zemích využíván pro kontrolu dat přímo s operátorem. Prozatím aplikace neobsahuje češtinu, ale to se nejspíš v blízké době změní.
 
Google Datally pro Android si můžete zdarma stáhnout z Google Play Store.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda
Pokud máte rádi Jamese Bonda a také stavebnice, má pro vás Lego další zajímavou "hračku". Jde o stavebnici legendárního Astonu Martin DB5, který má i funkční prvky jako otáčecí značku nebo kulomety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů