www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android O by mohl být vydán 21. srpna

Android O by mohl být vydán 21. srpna
, , aktualita
Google byl nejspíš nucen z neupřesněných důvodů odsunout vydání Androidu O, nyní se však spekuluje o novém datu. K vydání nové verze operačního systému nejspíš dojde 21. srpna, případně v jiný den stejného týdne.
reklama
Google sice neoznámil přesnější termín vydání Androidu O než „konec léta“, šuškalo se však o začátku srpna. Měsíc se blíží do své poloviny a nová verze operačního systému stále nebyla vydána. David Ruddock, redaktor zpravodajského portálu Android Police, přinesl včera na Twitteru vcelku logické vysvětlení. Aktualizace na Android O měla být odsunuta, konkrétní důvod však nezmiňuje. S největší pravděpodobností se jedná o nějaké technické potíže, které provázely také vydání některých předchozích verzí Androidu. Ruddock sice zmiňuje konkrétně aktualizaci pro telefony Pixel, informaci však můžeme vztáhnout na celý Android O.
 
 
Svou troškou do mlýna přispěl o pár hodin později také známý novinář Evan Blass vystupující pod přezdívkou @Evleaks. Podle něj mělo být datum vydání Androidu O stanoveno na 21. srpna, případně jiný den ve stejném týdnu. Google si možná toto datum nevybral náhodně, právě v tento totiž bude na části území USA pozorovatelné úplné zatmění slunce. A logo poslední verze Androidu může svou barvou i tvarem připomínat právě sluneční kotouč. 21. srpna by mělo být vydáno první veřejné sestavení tohoto operačního systému, stejně tak by mohla započít aktualizace pro první smartphony, a to modely Google Pixel a některé novější Nexusy.
 
Update na Android O už přislíbili také někteří další výrobci jako Nokia a OnePlus. Nejpozději v den vydání se také konečně dozvíme celý název Androidu O – v internetových diskuzích zatím jasně vede název podle slavných sušenek Oreo, velmi pravděpodobně však Google zvolí název podle jiné sladkosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab S4 bude větší a výkonnější Samsung Galaxy Tab S4 bude větší a výkonnější
Benchmark nám prozradil, že Samsung připravuje další high-endový tablet s Androidem. Galaxy Tab S4 bude mít o necelý palec větší úhlopříčku než aktuální Tab S3, ale to není jediná očekávaná změna.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HTC U12+ oficiálně: nejlepší duálního foťák světa v průsvitném těle HTC U12+ oficiálně: nejlepší duálního foťák světa v průsvitném těle
HTC právě oficiálně představilo svou jedinou letošní vlajkovou loď, která se jmenuje U12+. Přichází se skleněným tělem, které mírně mění barvy a dokonce může být průsvitné. Po stránce výbavy potěší návrat k duálnímu fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka Mobilní aplikace s AI nejen pro hluché rodiče pozná důvod pláče miminka
Zejména neslyšící rodiče mají velký problém s pláčem svých dětí. Neslyší jej a pokud jej i rozpoznají např. s pomocí technologií detekce hluku, mají potíže rozpoznat důvod pláče. Nová aplikace z Kalifornské univerzity to díky AI pozná.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik