www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android O by mohl být vydán 21. srpna

Android O by mohl být vydán 21. srpna
, , aktualita
Google byl nejspíš nucen z neupřesněných důvodů odsunout vydání Androidu O, nyní se však spekuluje o novém datu. K vydání nové verze operačního systému nejspíš dojde 21. srpna, případně v jiný den stejného týdne.reklama
Google sice neoznámil přesnější termín vydání Androidu O než „konec léta“, šuškalo se však o začátku srpna. Měsíc se blíží do své poloviny a nová verze operačního systému stále nebyla vydána. David Ruddock, redaktor zpravodajského portálu Android Police, přinesl včera na Twitteru vcelku logické vysvětlení. Aktualizace na Android O měla být odsunuta, konkrétní důvod však nezmiňuje. S největší pravděpodobností se jedná o nějaké technické potíže, které provázely také vydání některých předchozích verzí Androidu. Ruddock sice zmiňuje konkrétně aktualizaci pro telefony Pixel, informaci však můžeme vztáhnout na celý Android O.
 
 
Svou troškou do mlýna přispěl o pár hodin později také známý novinář Evan Blass vystupující pod přezdívkou @Evleaks. Podle něj mělo být datum vydání Androidu O stanoveno na 21. srpna, případně jiný den ve stejném týdnu. Google si možná toto datum nevybral náhodně, právě v tento totiž bude na části území USA pozorovatelné úplné zatmění slunce. A logo poslední verze Androidu může svou barvou i tvarem připomínat právě sluneční kotouč. 21. srpna by mělo být vydáno první veřejné sestavení tohoto operačního systému, stejně tak by mohla započít aktualizace pro první smartphony, a to modely Google Pixel a některé novější Nexusy.
 
Update na Android O už přislíbili také někteří další výrobci jako Nokia a OnePlus. Nejpozději v den vydání se také konečně dozvíme celý název Androidu O – v internetových diskuzích zatím jasně vede název podle slavných sušenek Oreo, velmi pravděpodobně však Google zvolí název podle jiné sladkosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chyba v Androidu umožňuje spustit nahrávání obrazovky bez vědomí uživatele Chyba v Androidu umožňuje spustit nahrávání obrazovky bez vědomí uživatele
Další bezpečnostní chyba ohrožuje většinu zařízení s Androidem. Podezřelé aplikace by díky ní mohli bez výslovného souhlasu uživatele spustit nahrávání obrazovky a dostat se tak k některým citlivým datům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nemáte na elektromobil Tesla? Pořiďte si alespoň unikátní powerbanku Nemáte na elektromobil Tesla? Pořiďte si alespoň unikátní powerbanku
Tesla zařadila do nabídky powerbanku, která je určena k nabíjení iPhonů i jiných smartphonů. Kromě svého designu zaujme skutečností, že se uvnitř nachází stejný článek, který je využíván v elektromobilech Model S a X.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dětské hodinky jako špionážní zařízení? Německo zakázalo jejich prodej Dětské hodinky jako špionážní zařízení? Německo zakázalo jejich prodej
Německý úřad zakázal s okamžitou platností prodej a používání chytrých hodinek pro děti, které umožňují používat mikrofon k odposlouchávání. Pokud rodiče mají takové zařízení doma, měli by ho zničit.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prodej notebooků: Asus jako jediný padá, ostatní značky rostou Prodej notebooků: Asus jako jediný padá, ostatní značky rostou
Ve třetím čtvrtletí 2017 se zvýšil prodej notebooků, z čehož dokázaly těšit skoro všichni výrobci z první šestky s výjimkou Asusu. Statistiku nadále vede HP, které pomalu utíká druhému Lenovu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iOS 11.1.2 řeší problém odezvy displeje iPhone X v chladu iOS 11.1.2 řeší problém odezvy displeje iPhone X v chladu
Smartphone Apple iPhone X měl být průlomovým iPhonem. Zájem je sice obrovský, ale trápí jej tolik problémů, až to pěkné není. Poslední verze operačního systému iOS 11.1.2 řeší alespoň problém s necitlivostí displeje v chladných podmínkách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala