www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android O by mohl být vydán 21. srpna

Android O by mohl být vydán 21. srpna
, , aktualita
Google byl nejspíš nucen z neupřesněných důvodů odsunout vydání Androidu O, nyní se však spekuluje o novém datu. K vydání nové verze operačního systému nejspíš dojde 21. srpna, případně v jiný den stejného týdne.reklama
Google sice neoznámil přesnější termín vydání Androidu O než „konec léta“, šuškalo se však o začátku srpna. Měsíc se blíží do své poloviny a nová verze operačního systému stále nebyla vydána. David Ruddock, redaktor zpravodajského portálu Android Police, přinesl včera na Twitteru vcelku logické vysvětlení. Aktualizace na Android O měla být odsunuta, konkrétní důvod však nezmiňuje. S největší pravděpodobností se jedná o nějaké technické potíže, které provázely také vydání některých předchozích verzí Androidu. Ruddock sice zmiňuje konkrétně aktualizaci pro telefony Pixel, informaci však můžeme vztáhnout na celý Android O.
 
 
Svou troškou do mlýna přispěl o pár hodin později také známý novinář Evan Blass vystupující pod přezdívkou @Evleaks. Podle něj mělo být datum vydání Androidu O stanoveno na 21. srpna, případně jiný den ve stejném týdnu. Google si možná toto datum nevybral náhodně, právě v tento totiž bude na části území USA pozorovatelné úplné zatmění slunce. A logo poslední verze Androidu může svou barvou i tvarem připomínat právě sluneční kotouč. 21. srpna by mělo být vydáno první veřejné sestavení tohoto operačního systému, stejně tak by mohla započít aktualizace pro první smartphony, a to modely Google Pixel a některé novější Nexusy.
 
Update na Android O už přislíbili také někteří další výrobci jako Nokia a OnePlus. Nejpozději v den vydání se také konečně dozvíme celý název Androidu O – v internetových diskuzích zatím jasně vede název podle slavných sušenek Oreo, velmi pravděpodobně však Google zvolí název podle jiné sladkosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony
Alcatel byl vždy jednou z nejaktivnějších značek na velkých veletrzích, v letošním roce jsme se však mnoha novinek nedočkali. Možná to napraví na blížícím se veletrhu IFA 2017, kde by mohy být představeny minimálně čtyři smartphonové novinky od Alcatelu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů
Poslední verze operačního systému od Googlu, dosud známá jen jako Android O, nese název Android 8.0 Oreo. Google to oznámil dnes po zatmění slunce a dodal, že již brzy začne být šířena aktualizace pro Pixely a Nexusy.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena
Xiaomi dnes podle předpokladů představilo zatím nejlevnější smartphone z řady Redmi Note. Dostupný bude ve dvou variantách, přičemž vyšší se pochlubí 4GB RAM nebo 16MPx selfie fotoaparátem s LED bleskem.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech
Avast přinesl nejaktuálnější přehled aplikací, které mají negativní vliv na smartphony s Androidem. V žebříčkách nalezneme aplikace nejvíce vybíjející baterii, snižující výkon nebo zabírající místo.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi
Nejprodávanější značkou smartphonů ve střední a východní Evropě zůstává Samsung, na druhou příčku se ovšem probojoval Huawei. Překvapí, že se mězi pět nejlepších dostalo také Xiaomi, ačkoliv v tomto regionu nemá oficiální zastoupení.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik