www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android O by mohl být vydán 21. srpna

Android O by mohl být vydán 21. srpna
, , aktualita
Google byl nejspíš nucen z neupřesněných důvodů odsunout vydání Androidu O, nyní se však spekuluje o novém datu. K vydání nové verze operačního systému nejspíš dojde 21. srpna, případně v jiný den stejného týdne.reklama
Google sice neoznámil přesnější termín vydání Androidu O než „konec léta“, šuškalo se však o začátku srpna. Měsíc se blíží do své poloviny a nová verze operačního systému stále nebyla vydána. David Ruddock, redaktor zpravodajského portálu Android Police, přinesl včera na Twitteru vcelku logické vysvětlení. Aktualizace na Android O měla být odsunuta, konkrétní důvod však nezmiňuje. S největší pravděpodobností se jedná o nějaké technické potíže, které provázely také vydání některých předchozích verzí Androidu. Ruddock sice zmiňuje konkrétně aktualizaci pro telefony Pixel, informaci však můžeme vztáhnout na celý Android O.
 
 
Svou troškou do mlýna přispěl o pár hodin později také známý novinář Evan Blass vystupující pod přezdívkou @Evleaks. Podle něj mělo být datum vydání Androidu O stanoveno na 21. srpna, případně jiný den ve stejném týdnu. Google si možná toto datum nevybral náhodně, právě v tento totiž bude na části území USA pozorovatelné úplné zatmění slunce. A logo poslední verze Androidu může svou barvou i tvarem připomínat právě sluneční kotouč. 21. srpna by mělo být vydáno první veřejné sestavení tohoto operačního systému, stejně tak by mohla započít aktualizace pro první smartphony, a to modely Google Pixel a některé novější Nexusy.
 
Update na Android O už přislíbili také někteří další výrobci jako Nokia a OnePlus. Nejpozději v den vydání se také konečně dozvíme celý název Androidu O – v internetových diskuzích zatím jasně vede název podle slavných sušenek Oreo, velmi pravděpodobně však Google zvolí název podle jiné sladkosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik