Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Android O by mohl být vydán 21. srpna

12.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Google byl nejspíš nucen z neupřesněných důvodů odsunout vydání Androidu O, nyní se však spekuluje o novém datu. K vydání nové verze operačního systému nejspíš dojde 21. srpna, případně v jiný den stejného týdne.
Google sice neoznámil přesnější termín vydání Androidu O než „konec léta“, šuškalo se však o začátku srpna. Měsíc se blíží do své poloviny a nová verze operačního systému stále nebyla vydána. David Ruddock, redaktor zpravodajského portálu Android Police, přinesl včera na Twitteru vcelku logické vysvětlení. Aktualizace na Android O měla být odsunuta, konkrétní důvod však nezmiňuje. S největší pravděpodobností se jedná o nějaké technické potíže, které provázely také vydání některých předchozích verzí Androidu. Ruddock sice zmiňuje konkrétně aktualizaci pro telefony Pixel, informaci však můžeme vztáhnout na celý Android O.
 
 
Svou troškou do mlýna přispěl o pár hodin později také známý novinář Evan Blass vystupující pod přezdívkou @Evleaks. Podle něj mělo být datum vydání Androidu O stanoveno na 21. srpna, případně jiný den ve stejném týdnu. Google si možná toto datum nevybral náhodně, právě v tento totiž bude na části území USA pozorovatelné úplné zatmění slunce. A logo poslední verze Androidu může svou barvou i tvarem připomínat právě sluneční kotouč. 21. srpna by mělo být vydáno první veřejné sestavení tohoto operačního systému, stejně tak by mohla započít aktualizace pro první smartphony, a to modely Google Pixel a některé novější Nexusy.
 
Update na Android O už přislíbili také někteří další výrobci jako Nokia a OnePlus. Nejpozději v den vydání se také konečně dozvíme celý název Androidu O – v internetových diskuzích zatím jasně vede název podle slavných sušenek Oreo, velmi pravděpodobně však Google zvolí název podle jiné sladkosti.
 


reklama