Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alkohol tester v peru S Pen? Samsung získal zajímavý patent pro Galaxy Note

17.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung si zaregistroval nezvyklý patent, jehož předmětem je speciální verze dotykového pera S Pen s integrovaným dechovým zařízením a mikrofonem. Dočkáme se nasazení tohoto příslušenství u Galaxy Note 9?
Do oficiálního představení Galaxy Note 8 zbývá přibližně týden, my se však nyní podíváme na neobvyklou funkcionalitu, která by se mohla objevit u některé z budoucích generací tohoto phabletu. Nedávno zaregistrovaný patent od Samsungu totiž popisuje upravenou verzi dotykového stylusu S Pen, který by sloužil nejen k ovládání telefonu, ale také jako přístroj k měření dechu. Tato funkcionalita se může hodit osobám, které mají různé dechové obtíže. V kombinaci se speciální aplikací by mohli zjistit a zaznamenat důležitá data.
 
Jeden z nákresů ukazuje, jak by mohl fungovat alkohol tester v kombinaci s telefonní aplikací
 
Dechové zařízení však může sloužit také ke zjištění alkoholu v krvi, řidič by se tak mohl alespoň orientačně informovat, zda může usednout za volant. Upravený S Pen obsahuje také mikrofon, to znamená, že by mohl kontrolovat „hladinku“ také před zahájením hovoru nebo během něj, a případně zakázat uživateli volat, pokud by byl opilý. Od uživatele by však bylo nejspíš předem vyžadováno nastavení této funkce pro vybraná telefonní čísla. Patentovaný S Pen není zajímavý jen svými funkcemi, ale také designem. Konstrukce totiž obsahuje kloub, který by bylo možné ohnout do pravého úhlu, aby byl dechový snímač s mikrofonem blízko úst. Druhý konec stylusu by bylo možné vložit do smartphonu.
 
V tuto chvíli není jasné, zda se produkt někdy dočká uvedení na trh. Jak to totiž v případě patentů bývá, většina z nich zůstane na papíře. A čím je nápad podivnější, tím je samozřejmě nižší pravděpodobnost jeho realizace, a zrovna tento upravený S Pen patří k méně obvyklým nápadům. Pokud by se však jihokorejský výrobce přece jen rozhodl přinést stylus s dechovým zařízením a mikrofonem, rozhodně to nebude u letošního Galaxy Note 8, ale nejdříve až u příštího modelu Galaxy Note 9.
 


reklama