www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Alcatel tlačí do svých mobilů aplikace s reklamou, zneužívá bezpečnostní updaty

Alcatel tlačí do svých mobilů aplikace s reklamou, zneužívá bezpečnostní updaty
, , aktualita
Alcatel pokračuje v kontroverzním nahrazování svých defaultních aplikací novými, které však obsahují plno reklam a nelze je odinstalovat. A nyní se tyto pochybné aplikace snaží do svých telefonů dostat prostřednictvím bezpečnostních aktualizací.
reklama
Alcatel už je dnes pouze značka, která patří čínskému gigantu TCL. Ten ji však nyní zneužívá způsobem, který bychom rozhodně nečekali. Před měsícem jsme vás poprvé informovali o tom, že s aplikacemi předinstalovanými v telefonech Alcatel se děje něco divného. V Google Play Store byly nahrazeny jinými, které mají zcela jiné funkce, uživatelské rozhraní, nesrovnatelně více oprávnění a především pocházely od jiného vývojáře. Nové verze aplikací obsahují reklamy, takže se jedná o způsob, jak si výrobce přivydělá něco navíc i ve chvíli, kdy už telefon prodá. Reklamy však v předinstalovaných aplikacích obvykle nečekáme, navíc můžeme celkem oprávněně pochybovat o ochraně osobních údajů o uživatelích, není totiž vůbec jasné, komu se dostaly do rukou.
 
 
Alcatel však na negativní reakce nejspíš nedbá a naopak hledá další způsoby, jak donutit aktualizovat na nové verze aplikací také uživatelé, kteří tak dosud neučinili. A využívá k tomu bezpečnostní aktualizace Androidu. Po jejich instalaci dojde mimo jiné k nahrazení původních defaultních aplikací novými, které už jsou samozřejmě plné reklam. V popisu aktualizace se sice dozvíme, že součástí jsou také vylepšené aplikace, ale málokdo by asi čekal, že si spolu s  bezpečnostními záplatami stáhne do telefonu také pochybné aplikace s reklamami. Na dotaz jednoho z nespokojených uživatelů, co má dělat, pokud nechce aktualizovat na nové aplikace, Alcatel odpověděl, aby nestahovat bezpečnostní aktualizace. Od poměrně známé značky bychom rozhodně čekali svědomitější chování.
 
Na Redditu se objevil seznam aplikací s reklamami, které najdeme v telefonech od Alcatelu. Jedná se o galerii obrázků Candy Gallery, předpověď počasí Simplicity Weather, domovskou obrazovku Joy Launcher, záznamník zvuku Joy Recorder a správce souborů File Manager. Hodnocení v Google Play Store se plní jednohvězdičkovými recenzemi od uživatelů, kterým se změna nelíbí. Většina z nich totiž považuje za podezřelé, že se aplikace najednou objevila v jejich telefonech, aniž by ji instalovali. A jelikož se jedná o systémové aplikace, není u nich možná odinstalace (bez přístupu k právům root). Uživatel sysbuild z Redditu si také myslí, že Alcatel dává svým aplikacím falešná hodnocení, aby vyvážil negativní recenze.
 
Určitá reakce na kritiku je však vidět, Alcatel u některých aplikací snížil počet požadovaných oprávnění a vrátil k nim své jméno jako vývojáře.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu
ZTE a Trumpovy zákazy a dohody jsou docela pěkná komedie. Poslední Trumpova dohoda s Čínou se totiž z bezpečnostního hlediska nelíbí Senátu, a tak to vypadá, že naděje pro ZTE opět pohasíná.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť
Uvedení nového telefonu Samsung Galaxy Note 9 se pomalu blíží a s tím se objevuje i více a více uniklých informací. Ty poslední hovoří např. o 4000 mAh baterii a možnosti jej sehnat i s obrovskou 512GB vnitřní pamětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu
Automobilka Audi dnes představila svůj nový malý hatchback A1. Dostal agresivnější design, naopak nedostal do nabídky žádný naftový motor. K dispozici budou jen tři přeplňované benzinové motory ve čtyřech verzích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje
Elon Musk v neděli večer rozeslal všem zaměstnancům Tesly e-mail o tom, že ve společnosti byl nalezen sabotér. Ten dělal změny v operačním systému firmy a také kradl interní data pro třetí strany.
Včera, aktualita, Milan Šurkala