www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Alcatel tlačí do svých mobilů aplikace s reklamou, zneužívá bezpečnostní updaty

Alcatel tlačí do svých mobilů aplikace s reklamou, zneužívá bezpečnostní updaty
, , aktualita
Alcatel pokračuje v kontroverzním nahrazování svých defaultních aplikací novými, které však obsahují plno reklam a nelze je odinstalovat. A nyní se tyto pochybné aplikace snaží do svých telefonů dostat prostřednictvím bezpečnostních aktualizací.
reklama
Alcatel už je dnes pouze značka, která patří čínskému gigantu TCL. Ten ji však nyní zneužívá způsobem, který bychom rozhodně nečekali. Před měsícem jsme vás poprvé informovali o tom, že s aplikacemi předinstalovanými v telefonech Alcatel se děje něco divného. V Google Play Store byly nahrazeny jinými, které mají zcela jiné funkce, uživatelské rozhraní, nesrovnatelně více oprávnění a především pocházely od jiného vývojáře. Nové verze aplikací obsahují reklamy, takže se jedná o způsob, jak si výrobce přivydělá něco navíc i ve chvíli, kdy už telefon prodá. Reklamy však v předinstalovaných aplikacích obvykle nečekáme, navíc můžeme celkem oprávněně pochybovat o ochraně osobních údajů o uživatelích, není totiž vůbec jasné, komu se dostaly do rukou.
 
 
Alcatel však na negativní reakce nejspíš nedbá a naopak hledá další způsoby, jak donutit aktualizovat na nové verze aplikací také uživatelé, kteří tak dosud neučinili. A využívá k tomu bezpečnostní aktualizace Androidu. Po jejich instalaci dojde mimo jiné k nahrazení původních defaultních aplikací novými, které už jsou samozřejmě plné reklam. V popisu aktualizace se sice dozvíme, že součástí jsou také vylepšené aplikace, ale málokdo by asi čekal, že si spolu s  bezpečnostními záplatami stáhne do telefonu také pochybné aplikace s reklamami. Na dotaz jednoho z nespokojených uživatelů, co má dělat, pokud nechce aktualizovat na nové aplikace, Alcatel odpověděl, aby nestahovat bezpečnostní aktualizace. Od poměrně známé značky bychom rozhodně čekali svědomitější chování.
 
Na Redditu se objevil seznam aplikací s reklamami, které najdeme v telefonech od Alcatelu. Jedná se o galerii obrázků Candy Gallery, předpověď počasí Simplicity Weather, domovskou obrazovku Joy Launcher, záznamník zvuku Joy Recorder a správce souborů File Manager. Hodnocení v Google Play Store se plní jednohvězdičkovými recenzemi od uživatelů, kterým se změna nelíbí. Většina z nich totiž považuje za podezřelé, že se aplikace najednou objevila v jejich telefonech, aniž by ji instalovali. A jelikož se jedná o systémové aplikace, není u nich možná odinstalace (bez přístupu k právům root). Uživatel sysbuild z Redditu si také myslí, že Alcatel dává svým aplikacím falešná hodnocení, aby vyvážil negativní recenze.
 
Určitá reakce na kritiku je však vidět, Alcatel u některých aplikací snížil počet požadovaných oprávnění a vrátil k nim své jméno jako vývojáře.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala