Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alcatel Plus 12: desítky na dvanácti palcích a LTE v klávesnici

1.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Mobile World Congress nepřináší jen novinky v oblasti smartphonů a tabletů, představeno bylo také několik konvertiblů. Jedním z nejzajímavějším, alespoň co se konstrukce týče, je Alcatel Plus 12 s Windows 10.
Alcatel na MWC 2017 kromě několika smartphonů ukázal také konvertibilní tablet Plus 12, který vychází z již prodávaného modelu Plus 10. Jak už ovšem napovídá název, došlo ke zvětšení úhlopříčky displeje. 11,6“ v kombinaci s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů (Full HD) znamená více než dostačující jemnost. Tablet je poháněn dvoujádrovým procesorem Intel Celeron N3350 z řady Apollo Lake, který je kombinován se 4GB operační pamětí a 32GB vnitřním úložištěm typu eMMC. Další prostor je možné přidat pomocí micro SD karty.

Alcatel Plus 12 je připraven na dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.2, z konektorů je k dispozici USB Type-C a micro HDMI. Pro videohovory či selfie poslouží 5MPx přední kamera. Zabezpečení systému Windows 10 potom zvyšuje čtečka otisků prstů, který byl zabudován do tlačítka napájení na boku zařízení. Připravena je také kompatibilita s aktivním stylusem N-Trig, který si rozumí i se službou Windows Ink. Kapacita baterie se zastavila na 6 900 mAh, ale dalších 2 580 mAh přidává klávesnice. Tablet se jednoduše vloží do žlábku, odpojení zabraňují magnety a přenos dat probíhá přes sedmipinový konektor. Pokud tablet připojíte obráceně, můžete jej využít například k prezentacím či sledování filmů.

Kromě baterie či USB portu ovšem klávesnice ukrývá také LTE (4G) modem, který umožňuje připojit k internetu tablet i jiná zařízení v okolí. Toto netradiční řešení Alcatel poprvé použil u již zmiňovaného loňského modelu Plus 10. V případě novinky Plus 12 zatím nebyly zveřejněny informace o ceně či dostupnosti.

Zdroj: Alcatel-mobile.com
reklama