reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Alcatel nejspíš představí vlastní modulární smartphone

, , aktualita
Alcatel nejspíš představí vlastní modulární smartphone
Alcatel by mohl být další značkou, která naskočí na vlnu modulárních smartphonů. Podle spekulací představí na MWC 2017 novou vlajkovou loď, která by měla mít vyměnitelné zadní kryty rozšiřující funkce. Kromě toho mají být odhaleny čtyři další modely.
Alcatel nejspíš představí vlastní modulární smartphone
LG se sázka na modularitu příliš nevyplatila, a tak by připravované LG G6 mělo tuto funkci postrádat. Oproti tomu řada Moto Z od Lenova se podle reakcí uživatelů docela povedla, navíc výrobce myslí do budoucna a plánuje představovat další a další kryty MotoMods. Svůj první modulární smartphone v letošním roce nejspíš představí také značka Alcatel, kterou především na evropských trzích používá čínský gigant TCL. Připravovaná novinka od Alcatelu by měl využívat systém vyměnitelných zadních krytů, zatím ovšem není jasné, co budou tyto moduly umět.

Můžeme ovšem předpokládat, že zájemce toto řešení vyjde levněji než v případě Motoroly, ať už se jedná o pořizovací cenu krytů nebo samotného smartphonu – ta by mohla začínat na v přepočtu 8 700 Kč. Alcatel Idol 5, jak by mohl znít název modelu, bude údajně vybaven osmijádrovým procesorem MediaTek, 13MPx zadním fotoaparátem s dvojicí přisvětlovacích diod a operačním systémem Android. Zadní strana by měla mít nejen zajímavý dírkovaný povrch, ale také barevné podsvícení, které by se mohlo měnit například podle přehrávané hudby. Není ovšem jasné, zda se jedná o standardní funkci smartphonu, nebo už jeden z modulů.

Více se nejspíš dozvíme na veletrhu MWC 2017, který v Barceloně začíná přibližně za měsíc. Alcatel by tam měl přivézt čtyři další smartphony, o kterých ale zatím nic podrobnějšího nevíme.

Zdroj: Tech2.hu