reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alcatel A5 LED se zády pokrytými diodami dorazil na český trh

11.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Velmi složitě byste na tuzemském trhu hledali unikátnější smartphone, než je nový Alcatel A5 LED. Zádní kryt tohoto modelu je totiž plný světelných diod, které slouží především k notifikacím, ale zvládnou také reagovat na hudbu nebo nastavenou tapetu.
Alcatel A5 LED je na první pohled obyčejný a svou výbavou nepříliš zajímavý smartphone střední třídy. Názor však možná změníte po spuštění „světelné show“. Zatímco naprostá většina telefonů má jednu notifikační LED decentně ukrytou nejčastěji nad displejem, novinka od Alcatelu má 35 světelnými diodami pokrytý celý zadní kryt. I v tomto případě slouží primárně k notifikacím, přičemž barva se vždy liší podle druhu upozornění – například růžová značí hovor, oranžová budík, modrá Facebook, zelená WhatsApp, žlutá Snapchat atd.

Samozřejmostí je přizpůsobitelnost, takže si uživatel může vybrat z různých barev a efektů, přičemž lze změnit nastavení každé jednotlivé diody. Funkce Color Catcher umožňuje pomocí fotoaparátu „naskenovat“ libovolnou barvu z okolí, do které se potom zabarví zadní kryt. Barvu i efekty je možné také nastavit, aby korespondovaly se zvolenou tapetou. Především na oslavách s přáteli se může hodit režim, kdy LED na zadním krytu reagují na rytmus a tempo hudby. Světelné schéma lze změnit zatřesením smartphonu.

A co když vás už světla a barvy přestanou bavit? V takovém případě dodává výrobce v základním balení ještě klasický kryt v černé nebo stříbrné barvě. Použitím běžného krytu se navíc jistě prodlouží výdrž baterie a telefon bude o 2,5 mm tenčí. Na druhou stranu se ovšem z Alcatelu A5 LED stane obyčejná „šedá myš“ mezi smartphony nižší až střední třídy, která nemá čím zajmout. 5,2“ IPS displej nese rozlišení 1280 x 720 pixelů a uvnitř tepe osmijádrový procesor MediaTek MT6573 taktovaný na 1,3 GHz, kterému dělá společnost 2GB RAM a 16GB vnitřní úložiště rozšiřitelné pomocí micro SD karty.

Díru do světa telefon nejspíš neudělá 8MPx zadním fotoaparátem s autofokusem a dvojitým LED bleskem ani 5MPx předním fotoaparátem. Oba snímače zvládnou také nahrávat videa ve Full HD. Kapacita baterie 2 800 mAh je potom spíše podprůměrná, k dobíjení slouží port micro USB. Jako operační systém byl použit starší Android 6.0 Marshmallow, zatím bez informace o aktualizaci na Android Nougat. Alcatel A5 LED stojí v českých obchodech 5 299 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva
reklama
reklama
reklama