www.svetmobilne.cz
>
>

Albert testuje navigaci, která ukáže cestu až k regálu

Albert testuje navigaci, která ukáže cestu až k regálu
, , aktualita
Snad nikdo nerad bloudí po obchodě při hledání určitého výrobku. Společnost Ahold Delhaize, která v Česku provozuje prodejny Albert, proto testuje novou mobilní aplikaci, která funguje jako navigace uvnitř obchodu.
reklama
Způsob, jakým nakupujeme v obchodech se mění. Zatímco v USA zkouší Amazon obchody bez pokladen, které využívají umělou inteligenci, v Evropě jde vývoj trochu pomaleji. I tady se ovšem objevilo v posledních době několik inovací, jako jsou samoobslužné poklady nebo ruční skenery a aplikace, pomocí kterých si zákazník sám načítá čárové kódy z výrobků. Jedním z průkopníků v celoevropském kontextu je nizozemská společnost Ahold Delhaize, která na českém trhu provozuje prodejny Albert. Začátkem letošního roku spustila systém nákupu Tap to go a nyní přichází s další novinkou, kterou pojmenoval Find my product.
 
 
Jedná se o mobilní aplikaci, která funguje jako indoorová navigace. Zákazník může zadat položku z nákupního seznamu a aplikace jej nejkratší cestou dovede k regálu, kde se daný produkt nachází. K dispozici je mapa celého obchodu i šipka, která ukazuje cestu k cíli, podobně jako to známe z automobilové navigace. V současné době probíhá testování v supermarketu Albert Heijn ve městě Hoofddorp nedaleko Amsterdamu. Po třech měsících obchod vyhodnotí testovací provoz a rozhodne o případném dalším rozšíření aplikace.
 
„Snažíme se našim zákazníkům ulehčovat a zpříjemňovat nakupování a nové technologie nám k tomu dávají řadu příležitostí,“ uvedl Steven de Kroes z oddělení vývoje obchodů Albert Heijn a dodává: „Asi se všichni shodneme, že nás nebaví hledat položky z nákupního seznamu. Díky aplikaci „Find my product“ se hledání stává minulostí a zákazníci v našich obchodech už vždy snadno a rychle najdou cestu ke každému produktu.“ Technické řešení navigace dodala společnost Signify (dříve Philips Lightning), přičemž systém využívá světla v obchodech vysílající unikátní kódy, které aplikace rozpozná pomocí předního fotoaparátu smartphonu.
 
Výše zmíněný systém Tap to go se v supermarketu Albert Heijn testoval od začátku letošního roku. Zákazník využíval zákaznickou kartu napojenou na bankovní účet, kterou při nákupu přiloží k elektronické cenovce požadovaného zboží. Zboží si může vkládat rovnou do tašky a při odchodu se nezdržuje u pokladny, ale jen dokončí nákup potvrzením v mobilní aplikací.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus
Svět automobilových závodů by zanedlouho mohl být doplněn o netradiční závody SUV. Nepůjde však o ledajaké SUV. Závodními auty by totiž měly být velmi rychlé vozy Lamborghini Urus s výkonem 650 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodeje všech tří nových iPhonů jsou prý za očekáváním Prodeje všech tří nových iPhonů jsou prý za očekáváním
Opět se objevují zprávy, že nové iPhony neudělaly zrovna díru do světa. Nejprve se mluvilo o menším modelu XS, kterému měl dle odhadů brát zákazníky levnější XR, jenže se ukázalo, že ten je na tom ještě hůř.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lamborghini postavilo SC18 Alston, bude jen jediný kus Lamborghini postavilo SC18 Alston, bude jen jediný kus
Exotické automobilky občas postaví pouze jediný kus speciálně vyvinutého vozu pro jednoho jediného zákazníka. To je i případ modelu SC18 Alston s motorem V12, který může i na normální silnice.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem
Britská automobilka MG nyní patří do rukou Číňanů a vyrábí zde např. SUV s názvem ZS. Nyní se představuje jeho elektrická verze eZS, která slibuje dojezd téměř 430 km a maximální výkon okolo 110 kW.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toyota představuje novou Corollu ve verzi sedan Toyota představuje novou Corollu ve verzi sedan
Po hatchbacku a kombíku přichází třetí karosářská varianta nové Toyoty Corolla ve verzi sedan. Jméno Corolla nahrazuje označení Auris i pro hatchback a kombi, u sedanu zůstává. Poprvé se můžeme těšit na hybridní pohon.
18.11.2018, aktualita, Milan Šurkala