www.svetmobilne.cz
>
>

Albert testuje navigaci, která ukáže cestu až k regálu

Albert testuje navigaci, která ukáže cestu až k regálu
, , aktualita
Snad nikdo nerad bloudí po obchodě při hledání určitého výrobku. Společnost Ahold Delhaize, která v Česku provozuje prodejny Albert, proto testuje novou mobilní aplikaci, která funguje jako navigace uvnitř obchodu.
reklama
Způsob, jakým nakupujeme v obchodech se mění. Zatímco v USA zkouší Amazon obchody bez pokladen, které využívají umělou inteligenci, v Evropě jde vývoj trochu pomaleji. I tady se ovšem objevilo v posledních době několik inovací, jako jsou samoobslužné poklady nebo ruční skenery a aplikace, pomocí kterých si zákazník sám načítá čárové kódy z výrobků. Jedním z průkopníků v celoevropském kontextu je nizozemská společnost Ahold Delhaize, která na českém trhu provozuje prodejny Albert. Začátkem letošního roku spustila systém nákupu Tap to go a nyní přichází s další novinkou, kterou pojmenoval Find my product.
 
 
Jedná se o mobilní aplikaci, která funguje jako indoorová navigace. Zákazník může zadat položku z nákupního seznamu a aplikace jej nejkratší cestou dovede k regálu, kde se daný produkt nachází. K dispozici je mapa celého obchodu i šipka, která ukazuje cestu k cíli, podobně jako to známe z automobilové navigace. V současné době probíhá testování v supermarketu Albert Heijn ve městě Hoofddorp nedaleko Amsterdamu. Po třech měsících obchod vyhodnotí testovací provoz a rozhodne o případném dalším rozšíření aplikace.
 
„Snažíme se našim zákazníkům ulehčovat a zpříjemňovat nakupování a nové technologie nám k tomu dávají řadu příležitostí,“ uvedl Steven de Kroes z oddělení vývoje obchodů Albert Heijn a dodává: „Asi se všichni shodneme, že nás nebaví hledat položky z nákupního seznamu. Díky aplikaci „Find my product“ se hledání stává minulostí a zákazníci v našich obchodech už vždy snadno a rychle najdou cestu ke každému produktu.“ Technické řešení navigace dodala společnost Signify (dříve Philips Lightning), přičemž systém využívá světla v obchodech vysílající unikátní kódy, které aplikace rozpozná pomocí předního fotoaparátu smartphonu.
 
Výše zmíněný systém Tap to go se v supermarketu Albert Heijn testoval od začátku letošního roku. Zákazník využíval zákaznickou kartu napojenou na bankovní účet, kterou při nákupu přiloží k elektronické cenovce požadovaného zboží. Zboží si může vkládat rovnou do tašky a při odchodu se nezdržuje u pokladny, ale jen dokončí nákup potvrzením v mobilní aplikací.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik