www.svetmobilne.cz
>
>

Albert testuje navigaci, která ukáže cestu až k regálu

Albert testuje navigaci, která ukáže cestu až k regálu
, , aktualita
Snad nikdo nerad bloudí po obchodě při hledání určitého výrobku. Společnost Ahold Delhaize, která v Česku provozuje prodejny Albert, proto testuje novou mobilní aplikaci, která funguje jako navigace uvnitř obchodu.
K oblíbeným
reklama
Způsob, jakým nakupujeme v obchodech se mění. Zatímco v USA zkouší Amazon obchody bez pokladen, které využívají umělou inteligenci, v Evropě jde vývoj trochu pomaleji. I tady se ovšem objevilo v posledních době několik inovací, jako jsou samoobslužné poklady nebo ruční skenery a aplikace, pomocí kterých si zákazník sám načítá čárové kódy z výrobků. Jedním z průkopníků v celoevropském kontextu je nizozemská společnost Ahold Delhaize, která na českém trhu provozuje prodejny Albert. Začátkem letošního roku spustila systém nákupu Tap to go a nyní přichází s další novinkou, kterou pojmenoval Find my product.
 
 
Jedná se o mobilní aplikaci, která funguje jako indoorová navigace. Zákazník může zadat položku z nákupního seznamu a aplikace jej nejkratší cestou dovede k regálu, kde se daný produkt nachází. K dispozici je mapa celého obchodu i šipka, která ukazuje cestu k cíli, podobně jako to známe z automobilové navigace. V současné době probíhá testování v supermarketu Albert Heijn ve městě Hoofddorp nedaleko Amsterdamu. Po třech měsících obchod vyhodnotí testovací provoz a rozhodne o případném dalším rozšíření aplikace.
 
„Snažíme se našim zákazníkům ulehčovat a zpříjemňovat nakupování a nové technologie nám k tomu dávají řadu příležitostí,“ uvedl Steven de Kroes z oddělení vývoje obchodů Albert Heijn a dodává: „Asi se všichni shodneme, že nás nebaví hledat položky z nákupního seznamu. Díky aplikaci „Find my product“ se hledání stává minulostí a zákazníci v našich obchodech už vždy snadno a rychle najdou cestu ke každému produktu.“ Technické řešení navigace dodala společnost Signify (dříve Philips Lightning), přičemž systém využívá světla v obchodech vysílající unikátní kódy, které aplikace rozpozná pomocí předního fotoaparátu smartphonu.
 
Výše zmíněný systém Tap to go se v supermarketu Albert Heijn testoval od začátku letošního roku. Zákazník využíval zákaznickou kartu napojenou na bankovní účet, kterou při nákupu přiloží k elektronické cenovce požadovaného zboží. Zboží si může vkládat rovnou do tašky a při odchodu se nezdržuje u pokladny, ale jen dokončí nákup potvrzením v mobilní aplikací.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala