www.svetmobilne.cz
>
>

Albert testuje navigaci, která ukáže cestu až k regálu

Albert testuje navigaci, která ukáže cestu až k regálu
, , aktualita
Snad nikdo nerad bloudí po obchodě při hledání určitého výrobku. Společnost Ahold Delhaize, která v Česku provozuje prodejny Albert, proto testuje novou mobilní aplikaci, která funguje jako navigace uvnitř obchodu.
reklama
Způsob, jakým nakupujeme v obchodech se mění. Zatímco v USA zkouší Amazon obchody bez pokladen, které využívají umělou inteligenci, v Evropě jde vývoj trochu pomaleji. I tady se ovšem objevilo v posledních době několik inovací, jako jsou samoobslužné poklady nebo ruční skenery a aplikace, pomocí kterých si zákazník sám načítá čárové kódy z výrobků. Jedním z průkopníků v celoevropském kontextu je nizozemská společnost Ahold Delhaize, která na českém trhu provozuje prodejny Albert. Začátkem letošního roku spustila systém nákupu Tap to go a nyní přichází s další novinkou, kterou pojmenoval Find my product.
 
 
Jedná se o mobilní aplikaci, která funguje jako indoorová navigace. Zákazník může zadat položku z nákupního seznamu a aplikace jej nejkratší cestou dovede k regálu, kde se daný produkt nachází. K dispozici je mapa celého obchodu i šipka, která ukazuje cestu k cíli, podobně jako to známe z automobilové navigace. V současné době probíhá testování v supermarketu Albert Heijn ve městě Hoofddorp nedaleko Amsterdamu. Po třech měsících obchod vyhodnotí testovací provoz a rozhodne o případném dalším rozšíření aplikace.
 
„Snažíme se našim zákazníkům ulehčovat a zpříjemňovat nakupování a nové technologie nám k tomu dávají řadu příležitostí,“ uvedl Steven de Kroes z oddělení vývoje obchodů Albert Heijn a dodává: „Asi se všichni shodneme, že nás nebaví hledat položky z nákupního seznamu. Díky aplikaci „Find my product“ se hledání stává minulostí a zákazníci v našich obchodech už vždy snadno a rychle najdou cestu ke každému produktu.“ Technické řešení navigace dodala společnost Signify (dříve Philips Lightning), přičemž systém využívá světla v obchodech vysílající unikátní kódy, které aplikace rozpozná pomocí předního fotoaparátu smartphonu.
 
Výše zmíněný systém Tap to go se v supermarketu Albert Heijn testoval od začátku letošního roku. Zákazník využíval zákaznickou kartu napojenou na bankovní účet, kterou při nákupu přiloží k elektronické cenovce požadovaného zboží. Zboží si může vkládat rovnou do tašky a při odchodu se nezdržuje u pokladny, ale jen dokončí nákup potvrzením v mobilní aplikací.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala