Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Globus opět usnadňuje nakupování, vydal mobilní aplikaci Scan&Go

13.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Globus už několik let provozuje revoluční systém nakupování, kdy si zákazníci skenují zboží už při vkládání do vozíku a nemusejí tak trávit čas u pokladny. Nyní řetězec uvedl mobilní aplikaci, která je alternativou k mobilním skenerům.
Nová mobilní aplikace Scan&Go byla vydána pro operační systémy Android a iOS. V pilotní fázi ji mohou zákaznici využít v hypermarketu Globus v Praze-Čakovicích. Jinak aplikace funguje stejně jako speciální skenery. Zákazník zboží načítá průběžně při vkládání do košíků, takže má pod kontrolou celkovou cenu nákupu. K pokladně pak přijde s již načtenými položkami, nemusí tak zboží vykládat na pás a rovnou zaplatí u samoobslužné pokladny. Aplikace se vyznačuje jednoduchým a intuitivním uživatelským rozhraním. Vyžaduje sice internetové připojení, ale přesto zákazník nemusí plýtvat vlastní datový limit. Na prodejně v Praze-Čakovicích je k dispozici bezplatná Wi-Fi síť.

Jak používat aplikaci Scan&Go?
  1. Stáhněte si aplikaci zdarma z Google Play Store či Apple App Store
  2. Načtěte kartu Globus Bonus (stačí jen jednou, při dalších nákupech si aplikace kartu bude pamatovat)
  3. Načtěte QR kód Scan&Go, který se nachází při vstupu na prodejní plochu i přímo ve vnitřních plochách hypermarketu (pro zahájení nákupu tak není nutné se vacet zpět ke vstupu)
  4. Skenujte QR kódy jednotlivých položek, zboží pak můžete vkládat rovnou do tašky
  5. U pokladny naskenujte kód pro ukončení nákupu a zaplaťte

Mobilní aplikace nenahrazuje speciální skenery, ale představuje alternativu především pro menší nákupy. Nákup se smartphonem je možné zahájit i přímo na prodejní ploše, není nutné se vracet ke vstupu. Oproti tomu použití skeneru je pohodlnější, neboť jej lze odložit do stojanu na nákupním koši. V prodejních špičkách se také někdy stávalo, že zákazníci u vstupu nenalezli žádný volný skener. Zpočátku budou na prodejně k dispozici hostesky, které zákazníkům pomohou se stažením a používáním aplikace.


Globus spustil službu Scan&Go již v roce 2013, a to právě v hypermarketu v Praze-Čakovicích. V roce 2015 byly skenery vybaveny také prodejny v Praze-Zličíně a Brně, od loňského roku je potom možné Scan&Go používat na všech patnácti prodejnách Globus v České republice. Zákazníkům je k dispozici celkem 1 600 speciálních skenerů a 81 pokladen.

Zdroj: Tisková zpráva Globus
reklama