www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Globus opět usnadňuje nakupování, vydal mobilní aplikaci Scan&Go

Globus opět usnadňuje nakupování, vydal mobilní aplikaci Scan&Go
, , aktualita
Globus už několik let provozuje revoluční systém nakupování, kdy si zákazníci skenují zboží už při vkládání do vozíku a nemusejí tak trávit čas u pokladny. Nyní řetězec uvedl mobilní aplikaci, která je alternativou k mobilním skenerům.
K oblíbeným
reklama
Nová mobilní aplikace Scan&Go byla vydána pro operační systémy Android a iOS. V pilotní fázi ji mohou zákaznici využít v hypermarketu Globus v Praze-Čakovicích. Jinak aplikace funguje stejně jako speciální skenery. Zákazník zboží načítá průběžně při vkládání do košíků, takže má pod kontrolou celkovou cenu nákupu. K pokladně pak přijde s již načtenými položkami, nemusí tak zboží vykládat na pás a rovnou zaplatí u samoobslužné pokladny. Aplikace se vyznačuje jednoduchým a intuitivním uživatelským rozhraním. Vyžaduje sice internetové připojení, ale přesto zákazník nemusí plýtvat vlastní datový limit. Na prodejně v Praze-Čakovicích je k dispozici bezplatná Wi-Fi síť.

Jak používat aplikaci Scan&Go?
  1. Stáhněte si aplikaci zdarma z Google Play Store či Apple App Store
  2. Načtěte kartu Globus Bonus (stačí jen jednou, při dalších nákupech si aplikace kartu bude pamatovat)
  3. Načtěte QR kód Scan&Go, který se nachází při vstupu na prodejní plochu i přímo ve vnitřních plochách hypermarketu (pro zahájení nákupu tak není nutné se vacet zpět ke vstupu)
  4. Skenujte QR kódy jednotlivých položek, zboží pak můžete vkládat rovnou do tašky
  5. U pokladny naskenujte kód pro ukončení nákupu a zaplaťte

Mobilní aplikace nenahrazuje speciální skenery, ale představuje alternativu především pro menší nákupy. Nákup se smartphonem je možné zahájit i přímo na prodejní ploše, není nutné se vracet ke vstupu. Oproti tomu použití skeneru je pohodlnější, neboť jej lze odložit do stojanu na nákupním koši. V prodejních špičkách se také někdy stávalo, že zákazníci u vstupu nenalezli žádný volný skener. Zpočátku budou na prodejně k dispozici hostesky, které zákazníkům pomohou se stažením a používáním aplikace.


Globus spustil službu Scan&Go již v roce 2013, a to právě v hypermarketu v Praze-Čakovicích. V roce 2015 byly skenery vybaveny také prodejny v Praze-Zličíně a Brně, od loňského roku je potom možné Scan&Go používat na všech patnácti prodejnách Globus v České republice. Zákazníkům je k dispozici celkem 1 600 speciálních skenerů a 81 pokladen.

Zdroj: Tisková zpráva Globus
reklama
Nejnovější články
Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu Škoda Octavia 2020 je tady, přijíždí i v plug-inu
Česká událost roku je tady. Škodovka totiž představila čtvrtou generaci novodobé Octavie. Ta je opět o trošku větší, opět se zvětšuje objem zavazadlového prostoru a dostává také plug-in hybridní verzi.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem V USA se prodalo více elektromobilů než aut s manuálem
Manuální řazení nikdy nebylo v USA příliš populární. Poslední dobou ale zájem o něj klesl natolik, že i elektromobily mají větší tržní podíl, a to téměř dvojnásobně. Zájem o ně totiž naopak velmi rychle roste vzhůru.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM Apple iOS 13.2.2 opravuje chyby včetně agresivního managementu RAM
Apple pravidelně vydává aktualizace svých operačních systémů. Nový iOS 13.2.2 opravuje zejména velmi nepříjemný bug spojený s příliš agresivním managementem RAW, který významně omezoval multitasking.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu Xiaomi Mi CC9 Pro: 5 zadních fotoaparátů včetně 108MPx modulu
Situace s fotoaparáty na zadních stranách telefonů začíná být pěkně komplikovaná. Xiaomi Mi CC9 Pro jich tam má rovnou pět a byl použit i modul s velmi vysokým 108MPx rozlišením a pixel binningem.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem Ford Mustang Lithium: elektrický sporťák s 6stupňovým manuálem
Zatímco většina elektromobilů má jednostupňovou převodovku, automobilka Ford u prototypu elektrického Mustangu Lithium použila tradiční 6stupňový manuál. Ten bude z elektromotoru přenášet přes 1350 Nm.
7.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář