Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer uvedl tablet Iconia Tab 10 s Quantum Dot displejem a levný konvertibl Spin 1

28.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Acer začal své novinky tahat z rukávu ještě před začátkem veletrhu Computex 2017. Již tento týden představil dvojici tabletů s unikátními vlastnostmi a operačním systémem Android, nebo dostupný konvertibilní notebook Spin 1 v nové generaci.

Acer Iconia Tab 10


Acer Iconia Tab 10 A3-A50 je multimediální tablet, který zaujme pár poměrně unikátními funkcemi. První je displej s technologií tzv. kvantových teček (Quantum Dots), která se stává čím dál tím důležitější u televizorů, v mobilních zařízeních se však zatím tolik neobjevuje. Jedná se o vylepšené LCD, které se však některými vlastnostmi, jako je reprodukce barev, blíží OLED panelům. Acer prozatím nezveřejnil rozlišení desetipalcového displeje.

Další kategorií, kde by měl tablet excelovat, je zvukový výstup. I přes tloušťku těla jen 9 mm se výrobci povedlo do těla vtěsnat čtyři reproduktory a subwoofer, to vše navíc vylepšuje podpora audio kodeku DTS-HD Premium. Acer Iconia Tab 10 A3-A50 je poháněn blíže nespecifikovaným čtyřjádrovým procesorem od MediaTeku, takže žádné zázraky v oblasti výkonu nelze očekávat. Ohledně dalších parametrů zatím výrobce mlčí, víme pouze o podpoře bezdrátového připojení Wi-Fi 802.11ac, baterii s až osmihodinovou výdrží a operačním systému Android 7.0 Nougat.

Acer Iconia One 10 B3-A40FHD je potom další představenou variantou, která tentokrát vystupuje z řady dvojicí micro USB portů. To znamená, že uživatel může tablet nabíjet, zatímco bude mít připojenou nějakou periferii. K další známé výbavě tohoto tabletu zaměřeného na produktivitu patří desetipalcový IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), Wi-Fi 802.11ac a Android 7.0 Nougat.


Acer Spin 1


Acer Spin 1 představuje druhou generaci cenově dostupného konvertibilního notebooku. V nabídce bude několik konfigurací, ale všechny se mohou pochlubit 11,6“ IPS displejem o rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a kovovým povrchem. Zařízení váží asi 1,25 kg a v pase měří okolo 14 mm. Poháněn může být různými procesory Apollo Lake, konkrétněji Intel Celeron nebo Pentium, vždy doplněnými 4GB RAM. Úložiště typu eMMC může mít velikost 32, 64 nebo 128 GB. K dispozici je také podpora aktivního stylusu a slušná nabídka v oblasti konektivity zahrnující například USB 3.1, USB 2.0 či HDMI.


Ceny a dostupnost


Zatímco v případě nových tabletů Acer Iconia Tab 10 nemáme informace o cenách ani dostupnosti, další generace konvertibilního notebooku Acer Spin 1 se začne v Evropě prodávat během srpna s cenou od 399 eur (10 500 Kč).

Zdroj: Tisková zpráva
reklama