Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer Swift 5 má 15,6" displej, ale váží méně než 1 kg

24.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Notebooky s hmotností méně než kilogram se čas od času objevují, ale v kategorii patnáctipalcových modelů jde o výjimku. Postarala se o ni nová generace Aceru Swift 5, vylepšením prošel také Swift 3.
Událost Next@Acer přinesla celou řadu novinek a bezpochyby nejzajímavější z nich je nová generace ultratenkých notebooků Swift 5. Taiwanskému výrobci se podařilo natáhnout úhlopříčku displeje ze 14" na 15,6", ale přitom udržet hmotnost pod hranicí jednoho kilogramu. Dosud se to povedlo jen konkurenci u modelu LG Gram 15, ale Acer Swift 5 je ještě o něco lehčí a hlavně bude dostupný i na evropských trzích. pro udržení nízké hmotnosti byla pro šasi použita slitina hořčíku a lithia, pouze oblast opěrky dlaně je z pevnější slitiny hořčíku a hliníku.
 
 
15,6" Full HD displej je obklopen jen 5,9 mm tenkými rámečky s výjimkou horního okraje, který je o něco širší, aby se do něj vešla webkamera. To je z hlediska praktičnosti lepší řešení, než nabízí Dell XPS 15 s kamerou umístěnou pod displejem. Přesto se výrobce může pochlubit číslem 88 %, které ukazuje podíl displeje vzhledem k celé ploše víka. Z hlediska hardwaru nebyl Acer zrovna nejvýřečnější, takže uvedl jen použití osmé generace procesorů Intel Core bez konkrétnějších modelů. Na druhou stranu alespoň víme, že mohou být obklopeny až 16GB operační pamětí DDR4 a 1TB SSD.
 
 
Notebook je osazen čtečkou otisků prstů s Windows Hello a několika různými porty, konkrétně USB Type-C, dvojicí tradičnějších USB Type-A a HDMI. Nový Acer Swift 5 zatím nemá ani určenou cenu, podrobnosti se dozvíme až s uvedením na jednotlivé trhy.
 
 

Acer Swift 3 s novými procesory a až 4K displejem

 
Ke ztenčování rámečků okolo displeje (na 6,9 mm) došlo také v případě modelů Swift 3, které přicházejí ve 14" a 15,6" variantě. Menší je nabízen maximálně s Full HD displejem, zatímc větší přichází i v konfiguraci se 4K/UHD. V případě procesorů je na výběr mezi čtyřjádry osmé generace Core i5-8250U a i7-8550U, které mohou být doplněny až o 16GB RAM a kombinaci až 512GB SSD s 1TB HDD. Co se týče grafické karty, připravena je 2GB Nvidia GeForce MX150. Poměrně solidní nabídka portů zahrnuje USB Type-C, dvakrát USB 3.1, USB 2.1 a HDMI.
 
 
Čtrnáctipalcový Swift 3 váží 1,6 kg, patnáctipalcový model je potom o 0,2 kg těžší. Rozdíly nalezneme také v cenách, které startují na 599 eurech (15 500 Kč) v případě menší a 799 eurech (17 600 Kč) za větší variantu.
 
Zdroj: Acer.com


reklama